Усі на Київ!

На Львівщині оголошено загальнообласний страйк. Люди масово хочуть їхати до столиці, але беруть лише чоловіків, яким більш ніж 21 рік

У Львівському обласному координаційному штабі національного спротиву, що на вул. Винниченка,18,  кипить робота. Зайти туди важко, адже щомиті біля входу сновигають люди, переважно чоловіки. 
Жінки й дівчата теж працюють у штабі, але їх менше. Вони цілодобово реєструють тих, хто хоче їхати на страйк до Києва. А добровольців чимало! Адже відомо, що на Єврореволюцію до Києва приїхало найбільше людей із Львівщини.

Дівчат до Києва не пускають

Охочих проявити громадянську позицію чимало, і не лише серед чоловіків. До штабу приходять жінки й дівчата, які теж хочуть їхати до столиці, але їх не беруть. 
“Реєструємо лише хлопців, яким вже виповнився 21 рік. Для того, щоб поїхати до Києва, потрібно мати при собі паспорт чи інший документ, який посвідчує особу (водійські права, студентський), теплий одяг і сто гривень”, – розповідає “Пошті” Оксана, яка реєструє людей.
До штабу приходить чимало добровольців, які збираються їхати до Києва власним авто і хочуть пристати до колони. Автобуси супроводжують депутати. Людей з Львівщини просять їхати до Києва на декілька днів, не вступати у сутички, провокації і головне не пити спиртного. Так, 1 грудня у списки охочих поїхати до Києва на Євромайдан записалися понад 800 осіб, а в суботу до столиці України виїхали майже тисячу жителів області. 2 грудня, коли верстався номер,  охочих їхати до Києва було вже понад 700 осіб. 

Автобуси на Київ їдуть щодня

За інформацією оргвідділу штабу Координаційної ради, в ніч з 1 на 2 грудня від Львівської обласної ради до столиці відправлено 150 транспортних засобів. Серед них 15 автобусів та 10 мікроавтобусів, решта – приватний легковий автотранспорт.
“Організаційний відділ працює цілодобово на вул. Винниченка,18. Вчора ми знову відправили до Києва понад тисячу осіб. Мобілізація продовжується. Сьогодні ввечері на 22.00 призначено збір людей, які бажають долучитися до акцій протесту в столиці. Від учорашнього дня в Києві працює центр допомоги львів’янам”, – розповів “Пошті” Андрій Корнат, керівник організаційного відділу координаційної ради.
Нагадаємо, що жителі Львівської області, які приїдуть до столиці і потребуватимуть допомоги з поселенням, виїздом до Львова чи отриманням медичної допомоги, можуть звертатись у call-центр, що розташовується у місті Києві на вулиці Гончара, 33 (неподалік зупинки метро “Золоті Ворота”). 
“Пошта” друкує номери мобільних телефонів відповідальних осіб за такими напрямками: 1) надання допомоги з організації виїзду громадян – 067 670 0037 (п. Олег); 2) надання медичної допомоги – 067 725 33 77 (п. Марта); 3) надання допомоги з тимчасовим поселення жителів Львівщини у Києві – 096 291 9446 (п. Ігор).

Оголошено страйк

До слова, вчора, 2 грудня, на Львівщині оголошено загальнообласний страйк. Таке рішення було прийнято на засіданні штабу Координаційної ради, яке провів голова Львівської обласної ради Петро Колодій. Він поінформував присутніх, що в Києві Штаб національного спротиву, який очолили лідери трьох опозиційних сил, закликав до загальнодержавного страйку.
“На виконання заклику Києва штаб Координаційної ради Львівської області оголошує загальнообласний страйк. Працівники кожного підприємства, кожної організації та установи мають самостійно обрати форму страйку і виходити на наш львівський Євромайдан, що на проспекті Свободи біля пам’ятника Тарасові Шевченку!” – наголосив Петро Колодій, інформує прес-служба облради. 
За його словами, відтепер студентська координаційна рада львівського Євромайдану вливається в структуру Координаційної ради при обласній раді. Також голова облради підкреслив, що львівська координаційна рада буде напряму підпорядковуватися Національному комітету опору, організованому опозиційними партіями.

Одяг і гроші

Варто задзначити, що люди намагаються максимально допомогти активістам. Львів’яни приносять до штабу одяг, їжу і гроші, які жертвують на пальне для тих, хто їде до Києва. 
“Від сьогодні відкрито рахунок на який люди можуть пересилати гроші. Можна приносити кошти й до штабу в спеціальну скриньку. Львівські підприємці теж активно записуються до Києва і частково забезпечують активістів продуктами”, – розповів учора “Пошті” Валерій Веремчук, помічник керівника організаційного відділу координаційної ради штабу. Самоорганізовуються й медики, які теж їдуть до Києва автобусами чи власними машинами.
 До теми                      
В організаційному відділі штабу Координаційної ради триває робота з організації та координації транспорту та запису на поїздки до Києва.
Відтепер в організаційний відділ можна зателефонувати і на мобільні телефони: 066-540-51-94; 096-81-25-626; 093-74-88-731. 
Також нагадаємо, що в штабі Координаційної ради цілодобово працює телефон “гарячої лінії”: 0-800-501-727 (безкоштовно).
У всіх районах Львівської області створені координаційні штаби. “Головне завдання районних штабів координувати роботу з мобілізації та відправки людей до Києва на місцях. Сьогодні до цих функцій додалися ще одна – відтепер це ще й функції страйкових комітетів”, – зазначив виконавчий директор Асоціації місцевих рад “Ради Львівщини” зазначив Сергій Купчак.
Контакти Координаційних штабів(страйкомів) у районах та містах області:

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8273 / 1.58MB / SQL:{query_count}