Зробити подвір’я європейськими

Фахівці німецького товариства GIZ допомагають львів’янам облаштовувати внутрішні дворики

фото: прес-служба ЛМР
Три львівські дворики – на вулицях М. Лисенка, 5, Личаківській, 5 та М. Кривоноса, 7 матимуть нове життя. І допоможуть у цьому фахівці німецького товариства GIZ. Частково фінансово долучаться і самі містяни. 
“Мешканці зголошувалися, аби їх двір облаштували. На Личаківській роботи завершуємо, там встановлюємо лавки, озеленюємо. Працювати було досить складно, бо не було необхідного контакту з мешканцями. На вулиці Лисенка, 5 розпочинаємо працювати, у цьому дворі справи підуть простіше, бо там створене товариство співвласників”, – каже начальник міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко. 
Чиновниця додає, що облаштування цих дворів коштувало чимало зусиль, важко було працювати з мешканцями. Вони спершу погоджуються доплачувати необхідні гроші, а згодом вагаються, а деяким взагалі все не подобається, ні лавка, ні альтанка, ні трава… “Якщо вдало завершимо цей проект, а було багато перешкод, особливо через мешканців, то наступного року на програму GIZ будемо брати менші двори, де з кожним мешканцем можна буде поговорити. Бо потім з’являється хтось і каже, що то “все не так і то все не те”, – каже Лілія Онищенко. 
Це ж бенкет у час чуми… Закладати натуральний камінь на подвір’ї, робити такий дорогий проект на майже 300 тис. грн
Мешканців же, зазвичай, лякає те, що потрібно доплачувати…  До прикладу, облаштування дворикa на вул. Кривоноса, 7 коштуватиме 285 тис. грн. Із них 23 тис. грн оплачують мешканці. У будинку 23 квартири, виходить по тисячі з помешкання. “Це ж бенкет у час чуми… Закладати натуральний камінь на подвір’ї, робити такий дорогий проект на майже 300 тис. грн, як можна закладати такі гроші в час кризи!”, – обурюється мешканець будинку на вул. Кривоноса, 7. 
Натомість Лілія Онищенко парирує: якби у проекті були закладені неякісні матеріали, то німці б не взялись його співфінансувати. “Якби ми в проекті вказали, що всі роботи зробимо за 50 тис. грн, вимостимо подвір’я штучним бруком, то наші колеги відмовились би це фінансувати. Вони фінансують те, що стоятиме роками, а як-небудь робити  не годиться”, – певна посадовець.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7725 / 1.54MB / SQL:{query_count}