Львівські “гуси-лебеді”

За теплої погоди милуватися лебедями на озері у Стрийському парку можна до кінця листопада

Лебеді, як відомо, символізують вічну любов і вірність. Не дивно, що й на весільній символіці часто зображають пару лебедів, повернутих один до одного. Містяни та гості міста милуються цими птахами у Стрийському парку. 
“Зараз у Стрийському парку є три лебеді, всі вони самки з одного виводка, мають близько чотирьох років. Годуємо їх двічі-тричі на день. Їдять овочі: буряк, моркву, капусту. Також варимо і каші зі злаків. Крім цього, їх постійно підгодовують люди… Аби прогодувати птахів, на місяць витрачаємо 500-600 гривень. Купуємо їжу за гроші комунального підприємства”, – каже  “Пошті” Володимир Чишинський, головний інженер ЛКП “Зелений Львів”.
З його слів, торік у парку було чотири лебеді, але одного подарували в Тернопіль, бо, на жаль, у Львові він не прижився... “Цього лебедя нам подарували. Раніше він перебував у Пустомитах, мав пару. Лебеді жили в приватного власника. На жаль, пару “роз’єднав” собака – загриз самку. Тому власник був змушений його віддати. Роз’єднана пара – це погано, він дуже тужив за своєю лебідкою. Із тими лебедями, що живуть у парку, “спільної мови” не знайшов, тому його передарували. Зараз цей лебідь у Тернополі. Нові власники кажуть, що з ним все гаразд”, – каже Володимир Чишинський.
У ЛКП “Зелений Львів” планують збільшувати кількість лебедів. Водночас кажуть: пару зараз знайти дуже важко. “Сподіваємось, нових лебедів нам подарують. Звісно, їх можна і купити. За одного птаха доведеться віддати від тисячі до двох тисяч гривень”, – зазначає співрозмовник. 
Ветеринари оглядають птахів двічі на рік: коли їх забирають із озера на зимівлю, і коли повертають назад. “Якщо цього року буде хороша погода, лебеді будуть на озері до кінця листопада. Зимують вони на Замарстинівській, де для них є спеціальна теплиця і невеликий басейн. На озеро повернемо, коли настане тепла весна”, – додав Володимир Чишинський.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8540 / 1.53MB / SQL:{query_count}