Будинок розбрату

Мешканці та забудовник вперто стоять кожен на своєму…

Гучний скандал про будівництво та руйнування фундаменту на площі Ринок, 16 триває. Нагадаємо: мешканці будинку стверджують, що власники будівлі на вул. Староєврейській, 9 самовільно вдерлися у підземелля дворика, а також прорубали межовий мур до підвалів їхнього будинку.
Підприємцем, який займається роботами у подвір’ї будинку на площі Ринок, 16, є бізнесмен Григорій Козловський. Він стверджує, що у них є усі необхідні документи, зокрема погодження Мінкультури, і підвалів мешканців вони не рухали. 
“На площі Ринок, 16 руйнують пам’ятку архітектури. При цьому будь-яких втручань з боку влади немає. Проблема у тому, що на початку місяця пан Козловський прорубав отвір у цоколі будинку і таким чином незаконно проник у підвали, які є власністю мешканців будинку. На звернення мешканців забудовник не реагував. Тому вони звернулися до інспекції Держархбудконтролю у Львівській області, міське управління охорони історичного середовища, Галицьку райадміністрацію”, – каже Ірина Бабій, адвокат мешканців на площі Ринок, 16.
Нагадаємо, що, зі слів забудовника, дірку у фундаментів пробив не він, а один із власників декількох квартир на пл. Ринок. Останній з Григорієм Козловським колись планував вести спільний бізнес. “Пан Козловський каже, що підвали не є власністю мешканців. За законом, підвали – допоміжні приміщення, і всі співвласники квартир є співвласниками підвалів, тому на будь-які дії там потрібно мати дозвіл мешканців”, – продовжує Ірина Бабій.
Будь-яке нецільове використання землі в історичній частині – злочин
Адвокат на запитання “Пошти”, скільки квартир у будинку заселено, відповіла: “Там 10 квартир, вони частково заселені”. Зазначимо, що забудовник Григорій Козловський пояснював журналістам, що він порався (вивіз звідти сміття і замінив комунікації) у підвалах не мешканців будинку, а у тих підвальних приміщеннях, які є комунальною власністю міста. До того ж він зазначав, що ці підвали знаходяться у різних кінцях приміщення. Натомість Ірина Бабій, коментуючи слова пана Козловського, зазначила: “Це підвали спільної власності”. 
Зі слів адвоката, інспекція Держархбудконтролю області не реагує на будівельні роботи. Окрім того, мешканці приєднаються до позову Галицької райадміністрації щодо встановлення у подвір’ї між згаданими будинками майданчика закладу громадського харчування. Ірина Бабій вказала на те, що ухвала Львівської міської ради передбачала, що подвір’я призначать для обслуговування будинку на вул. Староєврейській, 9, а не для ведення підприємницької діяльності.
“Там роботи проводять без жодних дозволів та археологічного нагляду. Перше звернення до органів охорони культурної спадщини було торік 11 грудня, коли ми повідомили, що роботи ведуть без дозволів у дворику спільного користування двох будинків. Літній майданчик у дворику встановили незаконно, бо такий дозвіл видає міськрада, а ми нічого не видавали. Справа зараз у суді”, – говорить Лілія Онищенко, начальник міського управління охорони історичного середовища.
Перше звернення до органів охорони культурної спадщини було торік 11 грудня, коли ми повідомили, що роботи ведуть без дозволів у дворику спільного користування двох будинків
Як писала “Пошта”, 20 серпня має відбутися суд щодо законності літнього дворика чи павільйону (по-різному трактують) у дворі будинків на площі Ринок, 16 та Староєврейській, 9.  
“Центральна частина Львова – територія, захищена ЮНЕСКО. Будь-яке будівництво там має відбуватись за його погодження. Будь-яке нецільове використання землі в історичній частині – злочин. Я ще взимку звертався до мера і райдержадміністрації щодо проведення будівельних робіт на площі Ринок. Мені відповіли, що жодних дозволів на будівництво не було. Цільове призначення землі – це обслуговування будинку і будівництво там є незаконним”, – зазначив Олександр Бригинець, голова підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, який приїхав цього тижня до Львова. 
Зі слів парламентаря, для того, щоб знести споруду в історичній частині міста, потрібне рішення суду. Це може розтягнутись на роки, а бізнес у той час процвітатиме. “За всі роки незалежності за руйнування пам’яток архітектури у Києві покарали лише одного безхатченка”, – зазначив Олександр Бригинець.
Дивним залишається лише одне: чому, якщо літній дворик почали зводити давно, на сполох мешканці забили лише зараз?
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8213 / 1.56MB / SQL:{query_count}