Крематорій для тварин

Уже місяць діє послуга з утилізації домашніх тварин, а до ЛКП “Лев” за цей час було лише два звернення

Проблему утилізації померлих домашніх тварин вирішили – 15 липня офіційно займатися цим зобов’язали спеціалізовані підприємства. Середи них – Жовківська філія державного підприємства “Укрветсанзавод”.
Там утилізують трупи як домашніх, так і безпритульних тварин. На жаль, впродовж місяця до підприємства “Лев” надійшло лише два звернення. Працівники пояснюють таку ситуацію поганою проінформованістю жителів міста та області. 
“Незважаючи на категоричність нововведень, люди і надалі хоронять тварин на кладовищах, до яких звикли, – на Сихові, Погулянці, в лісах Липників та Брюховичів. Однак ці місця є несанкціонованими та становлять потенційну загрозу. Мабуть, усі їхні поховання ліквідовуватимуть, а порушників штрафуватимуть”, – каже Олег Юзьків, в.о. начальника ветеринарного відділу, ветеринарний лікар департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради.
Незважаючи на категоричність нововведень, люди і надалі хоронять тварин на кладовищах, до яких звикли, – на Сихові, Погулянці, в лісах Липників та Брюховичів. Однак ці місця є несанкціонованими та становлять потенційну загрозу
На думку фахівців, варто орієнтуватися на європейські країни, де померлих тварин кремують, а урну з прахом віддають власникам. Ті ж в свою чергу вирішують, чи зберігати її, чи закопувати. Процедура утилізації нескладна і займає небагато часу. Якщо це домашня тварина, то у телефонному режимі працівники підприємства “Лев” приймають звернення, після чого власник повинен привезти труп на огляд та оформити відповідні документи.
“Зазвичай труп кота чи собаки ветлікар оглядає поверхнево. Однак при підозрах на зараження чи якусь серйозну хворобу від нас тварину скеровують на аналізи до обласної лабораторії ветеринарної медицини”, – зазначає Надія Улична, лікар-ветеринар ЛКП “Лев”. Про безпритульних чотирилапих піклується лише це ЛКП, яке і займається їх відловом (з метою регулювання кількості) та збором трупів тварин.
Також планують збудувати притулок для тварин і крематорій для їх утилізації у районі промзони Рясне-1 (вул. Шевченка-вул. Брюховецька). Як повідомила прес-служби міської ради, наразі розробляють проектно-кошторисну документацію для будівництва притулку. Ескізний проект на будівництво муніципального притулку вже готовий, а підготовка робочого триватиме до кінця літа. 
До слова, 12 липня міська рада виділила 700 тис. грн на проектування. Притулок планують збудувати у формі комплексного закладу. Там, окрім будинку для безпритульних 500 собак, 100 котів і крематорію, буде ще ветеринарна клініка, ветаптека, зооринок і готель для тварин. Попри все, свою роботу цей заклад розпочне як мінімум через два-три роки.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8440 / 1.54MB / SQL:{query_count}