Якщо відпочивати, то на повну!

У парку “Знесіння” планують облаштувати розарій, спортивні зали, зробити макет історичної частини Львова, надати безкоштовний Wi-Fi та проводити іпотерапію

фото: uk.wikipedia.org
Регіональний ландшафтний парк “Знесіння”, площею 312 га, серед містян набув слави чудового місця для відпочинку. Як у теплу, так і в холодну пору року охочі відпочити на природі прямують у цей зелений куточок міста, аби, як то кажуть, забути про щоденні клопоти. Попри нестачу фінансів керівництво парку у пошуку інвесторів старається удосконалити відпочинкову зону для містян.  

Куточок живої природи

фото: uk.wikipedia.org
До прикладу, нині там триває облаштування куточка живої природи, де вже живуть понад 10 видів тварин і птахів. Зі слів директора парку Руслана Гречаника, він вже частково облаштований. 
“Подивитися на фазанів, куріпок, сов, тхорів, шиншил, кіз, коней, оленів та собак зможе кожен відвідувач парку безкоштовно. Плануємо проводити тут оздоровчі процедури за допомогою коней –  дуже популярний і дієвий вид терапії. Також кожен охочий зможе проїхатись на підводі, а взимку плануємо катати відвідувачів на запряжених кіньми санчатах”, – розповів Руслан Гречаник. 
В планах – облаштування футбольного поля із штучним покриттям
Рішення про створення куточка живої природи прийняла міська рада 18 липня. Ініціювало створення міні-зоопарку ТзОВ “Ореста”, якому надали в оренду на п’ять років площу в 1700 кв. м без права капітального будівництва та оформлення землекористування.
Як зазначив голова природозахисної організації “Боривір” Михайло Діжак, ідея створення кутка живої природи була вже давно, але через брак коштів та відсутність дозволу на будівництво розпочати роботи з облаштування вдалося лише зараз.

Наразі це лише плани…

Директор зазначив, що планів покращення благоустрою парку багато, зокрема складена стратегія розвитку парку “Знесіння” та знову ж таки – це все питання часу та грошей. 
Зараз велику увагу його керівництво приділяє облаштуванню активного відпочинку у парковій зоні. Зокрема, там нещодавно відкрили кінні екскурсії від Чернечої гори через Кайзерівську стежку і до озера на малому кар’єрі. А цього місяця відбудеться урочисте відкриття на території парку канатної дороги під назвою “ZIP LINE”, що буде простягатись між вулицями Довбуша та Заклинських.
Також цього року на вул. Чернеча гора хочуть облаштувати додаткові місця для відпочинку і безкоштовний Wi-Fi. Зараз безпровідний інтернет доступний у інформаційно-довідковому центрі парку. У планах розвитку “Знесіння” – створення розарію “Сад націй”. Зараз отримують дозволи, обирають місце розташування. “Ведемо переговори із представництвами іноземних країн, щоб висадити квіти у формі гербів різних країн чи кольорів національних прапорів”, – сказав Руслан Гречаник.
Взимку плануємо возити відвідувачів на запряжених кіньми санчатах
На спільній зі “Садом націй” території створять і “Львів у мініатюрі” – макет історичної частини міста висотою у людський зріст. Планують залучати інвесторів для проведення реконструкцій господарських будівель для спортивно-оздоровчо-відпочинкового комплексу із залами для сквошу, міні-футболу, боулінгу, тенісу, боксу, боротьби. До цього хочуть додати тренажерний і танцювальний зали, конференц-зал, гостел. Також важливим пунктом програми розвитку є створення реабілітаційно-оздоровчого центру для людей з обмеженими можливостями. 
В планах – облаштування у рекреаційній зоні футбольного поля із штучним покриттям, волейбольного і баскетбольного майданчиків, а також кортів для великого тенісу та бадмінтону. Можливо, згодом там прокладуть бобслейні доріжки, гірськолижні траси та льодові ковзанки.

Проблеми благоустрою

Однак проблемою залишається впорядкування парку. Ситуація з пошкодженими рослинами одна з найболючіших. Зі слів дирекції, її вирішення потребує чимало зусиль. “Для того, аби прибрати дерева, пошкоджені ще ожеледицею, знадобиться засідання спеціально комісії та погодження кількох інстанцій. Ми свідомі того, що процедура не з легких, та все ж налаштовані вирішити цю проблему щонайшвидше”, – пояснює директор парку Руслан Гречаник. 
Благоустроєм парку займається підрядник ЛКП “Зелений Львів” (це підприємство цього року виграло тендер) за гроші з міського бюджету.
Лише за перше півріччя відправили близько сотні листів спонсорам із проханням долучитись до відновлення паркової зони міста
“На цей рік з фонду охорони навколишнього природного середовища виділили 260 тис. грн на розробку Проекту організації території РЛП “Знесіння” та 300 тис. грн – безпосередньо на озеленення парку. Окрім цього, з міського бюджету призначили гроші на санітарне прибирання”, – повідомила Наталія Михайлюк, головний спеціаліст відділу охорони парків, лісопарків та ландшафтів департаменту містобудування ЛМР. 
Зі слів головного інженера ЛКП “Зелений Львів” Володимира Чишинського, аби зберегти привітну атмосферу, половину центральної алеї парку засіяли ще торік, решту – обсаджують зараз. Також частково привели до ладу територію навколо Знесінського кладовища. Усі інші роботи підрядники проводитимуть вже восени.

З ідеями, та без грошей

фото: uk.wikipedia.org
Щоб парк повністю привести до ладу, фінансів таки бракує. Тому керівництво парку “Знесіння” активно працює над тим, аби мати змогу отримувати додаткові гроші: із фонду охорони навколишнього природного середовища виділили кошти на проведення трифазового живлення, що дозволить заощаджувати електроенергію, але й підвищити ефективність її використання. 
Також Руслан Гречаник розповів, що лише за перше півріччя вони відправили близько сотні листів спонсорам із проханням долучитись до відновлення паркової зони міста. Проте відгукнулась лише одна кондитерська корпорація.  
“Нас запевнили, що наступного року ця компанія допоможе облаштувати дитячий майданчик на території “Знесіння”. Та це буде лише у 2014-му. Наразі з допомогою інших спонсорів ми закінчуємо озеленення вулиць Опришківська-Кривоноса та Заклинських”, – каже Руслан Гречаник.

Працювати заважають суди

Також директор парку нарікає на інциденти через незаконне захоплення землі, в результаті чого тривають постійні суди. Ще не встиг­ли закінчитись слухання щодо забудови по вул. Довбуша, 15, як почались нові судові епопеї. “Ця судова тяганина не дозволяє нормально працювати. Лише зараз маємо понад 10 судів і з добрих два десятки правопорушень”, – зазначає Руслан Гречаник. 
То багаття комусь закортить у парку розвести, то розкоркувати пляшку посеред природно-архітектурного ансамблю парку. Саме через це нещодавно й відновили  роботу служби охорони і забезпечили цілодобове патрулювання території парку правоохоронними органами.
Зі слів директора, при правопорушеннях протокол складають одразу на місці та виписують штраф. “Добре, що цього року до патруля долучилась міліція. Її правопорушники хоч трохи бояться”, – зізнається Руслан Гречаник.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7870 / 1.61MB / SQL:{query_count}