Чий підвал?

Конфлікт і слідство навколо будинку на площі Ринок тривають…

Тиждень тому спалахнув скандал довкола пам’ятки архітектури на площі Ринок, 16. Як писала “Пошта”, мешканці цього будинку стверджують: власники будівлі на вул. Староєврейській, 9 самовільно вдерлися у підземелля дворика, а також прорубали ме­жовий мур до підвалів будинку №16 на площі Ринок. Міські чиновники зазначили, що дозволів на такі роботи місто не давало. 
Про хід слідства розповів Сергій Зюбаненко, начальник управління міліції Львова. “Кримінальне провадження ще відкрите. Це зробили три тижні тому після звернення мешканців (за статтею 228 Кримінального кодексу України – нищення пам’ятки архітектури). Наразі слідство ведуть. Документи є лише з боку забудовника, інших – немає”, – каже головний міліціонер міста. 
Підприємцем, який займається роботами у подвір’ї будинку на площі Ринок, 16, є львівський бізнесмен Григорій Козловський. Він стверджує, що у них є усі необхідні документи і підвалів мешканців вони не рухали. Головний дозвільний документ, яким послуговуються власники, – це погодження Міністерства культури України.
Кримінальне провадження відкрили ще три тижні тому (за статтею 228 Кримінального кодексу України – нищення пам’ятки архітектури). Наразі ведуть слідство
Зі слів підприємця, загальна площа підвалів становить 195,5 кв. м, з них 95,5 кв. м – підвали п’яти квартир будинку пл. Ринок, 16 та магазину, а решта – 100 кв. м – є комунальною власністю міста. Бізнесмен зазначає, що підвали мешканців і підвали, у яких вони порядкувались, розташовані у різних кінцях. Він стверджує: роботи у пивниці вели виключно для того, аби довести все до ладу. “Ми вивезли звідтіля декілька машин сміття та замінили каналізацію (аби не смерділо і не підмивало мури будинку)”, – зазначив Григорій Козловський.
Бізнесмен додав, що ініціатором конфлікту є колишній депутат облради Володимир Креховецький, який називає себе мешканцем пл. Ринок, 16. Зі слів Григорія Козловського, останній кілька років тому сказав, що викупив квартири на пл. Ринок, 16 і запропонував йому вести там спільний бізнес. У ніч з 4 на 5 серпня цей чоловік разом з кількома особами начебто розбив капітальну стіну і викрав будівельні матеріали на суму 24 тис. грн.
“Єдине, що ми зробили, – замурували ту діру, що він вибив”, – пояснив Григорій Козловський. – Тепер я планую приватизувати це приміщення. Там нічого не буде, хіба підсобка. Підвали мені не потрібні, але тепер це вже принципове рішення”, – каже Григорій Козловський.  
Сподіваємося, що владі міста спільно з власниками та міліцією вдасться якнайшвидше розібратися у цій ситуації, аби не завдати непоправних втрат ще одній пам’ятці архітектури в історичній частині Львова.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8474 / 1.54MB / SQL:{query_count}