Дім надії

У Львові відкрили перший прихисток для дівчат-студенток із соціально незахищених сімей

В Україні діє чимало соціальних гуртожитків для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки. Створені вони переважно за гроші, які виділили місцеві органи. Але Львівський “Дім надії” – особливий, бо його збудували за ініціативи духівників, які ним і опікуватимуться. 
Тепер у новозведеній будівлі, що на вул. Равській 6, проживатиме 22 дівчини віком від 15 до 23 років, які хочуть навчатися у Львові. Єдина умова: це повинні бути діти із соціально незахищених родин – напівсироти чи ті, у кого хворі батьки, або дівчата з багатодітних сімей. До самостійного життя жительок гуртожитку готуватиме троє сестер-служебниць церкви Непорочної Діви Марії.
Створення цього проекту тягнеться ще з 2008 року. За активної участі та постійної підтримки віруючих Едмонтонської єпархії УГКЦ у Канаді з’явилася можливість допомогти потребуючим українським родинам. Ініціатором створення проекту стала Канадська організація “Міст надії”. До слова, нині у цієї організації є 14 осередків, які діють не лише на території України, а й Казахстану. Однак найчисельнішим є Львівський – у ньому аж 30 діток.
“Цей будинок шукали довго. Колись у Канаді жив один добродій, який походив зі Львова. Ми разом допомагали українським сиротинцям. Ця будівля належала дядькові того пана. Після його смерті ми купили її”, – розповіла Любов Ковальчик, засновник та керівник “Мосту надії” у Канаді.
Кімнати не дуже малі – у них поселятимуть по четверо дівчат. Сама будівля має три поверхи, а також підвал. Аби дівчата могли тут вчитися, їм облаштують окрему комп’ютерну кімнату
Необхідні для побудови та облаштування соціального гуртожитку кошти дає канадська сторона. Зі слів співрозмовниці відомо, що зведення цього дому вже обійшлося у півмільйона доларів (не враховуючи суми за придбання). А для того, аби облаштувати його всередині, потрібно приблизно ще 100 тис. доларів. Оскільки кімнати не дуже малі – у них поселятимуть по четверо дівчат. Сама будівля має три поверхи, а також підвал. Аби дівчата могли тут вчитися, їм облаштують окрему комп’ютерну кімнату. 
Засновники проекту планували зробити заселення ще минулої осені. Але через тривале оформлення юридичних аспектів усе відклали майже на рік.
“Для нас завжди авторитетною була і залишається співпраця з церквою. Сьогодні у сфері соціального захисту вже маємо декілька керівників – духовних осіб, котрі очолюють “нічліжку” та соціальний готель. Тепер у нас є чергова установа, якою опікуватимуться сестри-служебниці. Зараз місто думає про варіанти економічної співпраці з гуртожитком. Фінансова підтримка з боку міської влади буде обов’язковою”, – зазначила Наталія Федорович, начальник управління соціального захисту міськради.
Для жительок будинку створять певні правила поведінки та розпорядок дня. З ними ознайомлять і дівчат, і їхні родини
“Цей будинок повинен стати для дівчат домом надії та допомоги у вирішенні їхніх проблеми. Хочеться, аби там вони могли задовольняти усі потреби. Ми ж, допомагаючи, намагатимемося виховувати їх серцем”, – зазначила сестра Христофора Бурштин, яка відповідатиме за виховання дівчат у “Домі надії”. 
Для жительок будинку створять певні правила поведінки та розпорядок дня. З ними ознайомлять і дівчат, і їхні родини. Як наголосили сестри-служебниці, думками дівчат вони не нехтуватимуть – до кожної підхід буде індивідуальним.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9428 / 1.55MB / SQL:{query_count}