Де хочуть, там будують

Міліція перевірятиме законність дозвільних документів на будівництво на площі Ринок, 16. Тим часом робітники можуть зруйнувати пам’ятку національного значення

фото: Андрій Польовий
Уже понад рік триває боротьба за будівництво на площі Ринок, 16. Та днями вона переросла у великий конфлікт між мешканцями будинку та забудовниками. Мешканці будинку на площі Ринок, 16 розповіли, що люди, які проводять будівельні роботи на вулиці Староєврейській, 9, облаштовуючи там заклад громадського харчування, самовільно захопили їхні підвали.
“Забудовник має у власності будинок на вул. Староєврейській, 9. Він самовільно вкопався у підземелля дворика, де зробив собі приміщення, а також прорубав межовий мур до будинку №16 на площі Ринок. Таким чином він потрапив у підвали цього будинку. Зараз, незважаючи на звернення управління охорони історичного середовища, там все одно проводяться роботи”, – каже Лілія Онищенко, начальник міського управління охорони історичного середовища. 
Зі її слів, мур, який порушили будівельники, походить щонайменше з готичного часу забудови Львова. Він розбитий, тож фасадна стіна тепер під загрозою. “Якщо її не укріпити, то вона може зруйнуватися”, – зазначила чиновниця.
“Тут маємо складну ситуацію. На вул. Староєврейській, 9 побудували готель. І з початку року у внутрішньому дворику, який є прибудинковою територією будинків на площі Ринок, 15 і 16 встановили літній майданчик. Мешканцям перегородили доступ до будинку. Там є порушення норм, – каже Ірина Бабій, представник мешканців будинку на пл. Ринок, 16. – Декілька днів тому власник готелю без дозволів самовільно пробив фундамент до підвалів, які є нашою власністю”.
Торік у грудні за фактом самовільного будівництва відкрили кримінальне провадження
Розпорядження голови Галицької райадміністрації про демонтаж конструкції в дворику цих будинків датоване ще 20 березням. “Це розпорядження не виконали, тому райадміністрація подала в суд стосовно демонтажу. Зараз справа знаходиться на стадії судового розгляду, чергове засідання призначене на 20 серпня, – каже Андрій Зозуля, заступник голови Галицької районної адміністрації. – Забудовник показав копію декларації на початок будівельних робіт. Стверджувати, чи є та копія правдива, чи ні, ми не можемо, тому будемо звертатись до інспекції Держархбудконтролю”.
Зі слів Лілії Онищенко, забудовник на вул. Староєврейській, 9 – пл. Ринок, 16 стверджує, що має усі погодження  центрального органу охорони культурної спадщини. Натомість, управління охорони історичного середовища ЛМР не погоджувало будівництво на вул. Староєврейській, 9 – пл. Ринок, 16. 
фото: Андрій Польовий 
“Наша переписка з “горе-забудовником” – ОСББ “Староєврейська, 9” – стосовно дворика триває від 1 лютого 2012 року. З того часу ми звертались до Галицького районного відділу міліції, прокурора міста Львова, центрального органу охорони історичної спадщини та управління охорони культурної спадщини ЛОДА. Відповідно до повноважень, оскільки це є пам’ятка архітектури національного значення, ми написали, що проводиться виїмка ґрунту, і просили їх вжити заходів реагування”, – розповідає чиновниця.  
За дозволами на будівельні роботи в підвалі будинку на площі Ринок, 16 до міського управління охорони історичної спадщини забудовник – ОСББ “Староєврейська, 9” – не звертався. Зі слів Лілії Онищенко, забудовник  стверджує, що документи отримав у Міністерстві культури та Держархбудконтролі, однак надати їх копії відмовляється. Торік у грудні за фактом самовільного будівництва відкрили кримінальне провадження, однак роботи продовжуються. 
“Галицький райвідділ міліції дійсно повідомили про це. Нам надали документи на право власності та дозвільні документи, які дають право проводити там роботи. Зараз відкрито кримінальне провадження. Тепер треба дослідити походження цих документів. Правомірно чи неправомірно вони надавались. Ми просили на час перевірки припинити проведення будь-яких робіт”, – розповів Сергій Зюбаненко, начальник Львівського міського управління ГУ МВСУ у Львівській області.
Мур, який порушили будівельники, походить щонайменше з готичного часу забудови Львова
Представниця міської ради наголосила, що будинок на пл. Ринок, 16 є пам’яткою національного значення, відтак компетентним органом у цьому питанні є Львівська ОДА. Та як пояснили “Пошті” в облдержадміністрації, там ніяких дозволів теж не видавали. 
“Ніхто в обласній державній адміністрації дозволів не видавав. Це пам’ятка національно значення, питання лежить у площині Києва та Львова, область тут ні до чого. При чім там область, коли йде мова про площадку під забудову і внутрішній двір спільного користування. Це ж землеустрій Львова. Ми будемо вимагати, щоби нам представили відповідні документи. При потребі звертатимемось до прокуратури, до суду і вимагатимемо покарати  винних у тій ситуації”, – резюмує Валерій Потюк, директор департаменту-начальник управління охорони культурної спадщини і культурних цінностей ЛОДА.
Дивним залишається лише одне: чому, попри те, що справа про незаконну забудову триває вже довгий час, на сполох забили лише зараз?..
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9008 / 1.58MB / SQL:{query_count}