Хто куди, а ми до Львова

У 2013-му туристи серед міст-альтернатив Львову називають Прагу, Брест та Сімферополь

фото: прес-служба міськради
До Львова здебільшого приїжджають молоді неодружені люди з вищою освітою. Майже половина туристів перебуває у місті один-три дні та приїжджає сюди вже не вперше.
Архітектура, атмосфера, історичні та культурні місця, гостинність мешканців, кав’ярні, ресторації та кухня – основні позитивні риси Львова, які визначили туристи. Натомість недоліками гості міста називають наші дороги, транспорт, забрудненість міста (зокрема брак смітників), поганий стан вулиць і будівель, а також паркування на хідниках.     
інфографіка Інституту міста (поглянути ближче)
Уся вище наведена інформація – це результати дослідження, яке у травні-червні цього року провів Інститут міста, опитавши 400 туристів із інших міст України, а також із Польщі, Росії, Німеччини й інших країн світу (на фото). Опитування проводили у центрі Львова, готелях та хостелах, аеропорті, на залізничному вокзалі та автовокзалах. 
“Іспаномовні туристи хочуть розважатися зовсім інакше, ніж поляки. Польських туристів цікавить історична спадщина, іспанці ж не мають жодних сентиментів до Львова, як і жителі Бразилії чи німці. Вони сприймають місто як певний феномен східноєвропейської культури. Для росіян – це більш-менш знайома територія, проте вони дивуються, як можна прив’язати православ’я до абсолютно католицького світу. Для американців – це та ж Європа, яка так їм подобається. Для них Львів нічим не гірший від Праги чи Кракова. Вони сприймають його як фантастичне місто, бо такого вдома не мають”, – розповідає львівський краєзнавець Ігор Лильо.
Зі слів Галини Гриник, в.о. начальника міського управління туризму, зараз гостей міста, як і самих львів’ян, цікавлять в основному нетрадиційні екскурсії, які поєднують кілька цікавих місць. “До переліку об’єктів екскурсійного туру входять усі визначні пам’ятники та скульптури Львова. Туристи до нас повертаються! І тоді їм хочеться чогось неординарного, – наголошує вона. – Насамперед, ексклюзивних тематичних екскурсій. Таких у Львові можна знайти більше 100”.
Зараз гостей міста, як і самих львів’ян, цікавлять в основному нетрадиційні екскурсії, які поєднують кілька цікавих місць

За словами чиновниці, є вісім напрямів для туристів: історія та архітектура, кава й солодощі, пиво та смаколики, мистецтво та творчість, фестивалі й традиції,   відпочинок, духовність і віра, зустрічі й конференції. Компанії намагаються показати, що у Львові є багато незвіданого навіть для місцевих жителів. Одним з таких проектів, за словами Галини Гриник, є “Ночі у Львові”, коли різноманітні  визначні місця постають перед львів’янами у незвичному ракурсі. Також це Дні туризму, які вже двічі проходили  у місті (щоразу 27 вересня). Їх особливістю є безкоштовні екскурсії.
“Ночі у Львові” особливо цінні тим, що вдень ти на роботі, а ввечері чи вночі маєш унікальну можливість піти і ще щось подивитися”, – зазначає краєзнавець Петро Радковець. Екскурсоводи не вбачають особливої різниці в естетичних уподобаннях людей різного віку. “Я не помітив якоїсь вікової різниці в інтересах туристів. Наприклад, історії львівського кохання цікаві як молоді, так і людям старшого віку”, – зізнається львовознавець Ілько Лемко.
“Діти від дорослих відрізняються лише кількістю прожитих років, хлопчики від чоловіків – вартістю іграшок, а дівчата від жінок – лише якістю та кількістю косметики”, – резюмує Петро Радковець.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1509 / 1.56MB / SQL:{query_count}