Через кордон – за 15 хвилин

З першого серпня громадяни України та іноземці зможуть перетнути пункти пропуску втричі швидше

фото: upload.wikimedia.org
Вже від сьогодні українці та іноземці можуть подорожувати без довжелезних черг, витрачених нервів та зайвих непорозумінь. Державна прикордонна служба ввела в дію зручну модель оформлення туристичних груп на пунктах пропуску державного кордону.
Ще минулого літа ми спостерігали за результатами дії такої системи під час Євро-2012, коли за 15, а то й 12 хвилин туристи перетинали межі країни літаком. Тепер таке покращення чекає на туристичні групи, які мандрують автомобільним транспортом. 

Перш за все – швидкість та комфорт

“Нова модель працюватиме під девізом “Безпека, швидкість, культура, комфорт”. Її застосування значно скоротить час перебування людей, які подорожують, на пунктах пропуску та підвищить рівень їхнього комфорту. Оскільки пасажиро-транспортний потік збільшується, це створює незручності при оформленні переїзду. Від цього потерпають і прикордонники, і туроператори, і найбільше – туристи” , – зазначив Олександр Біньковський, начальник Управління прикордонного контролю та реєстрації Державної прикордонної служби України. 
Відтепер, щоб покінчити з цією рутиною, туроператори України та інших країн зможуть завчасно подавати необхідну інформацію у пункти державного контролю про маршрут пересування групи, орієнтовні дату та час прибуття автобусу на місце. А вже впродовж двох годин вони отримають відповідь від прикордонників про готовність працювати саме з ними.
Щоб покінчити з цією рутиною, туроператори України та інших країн зможуть завчасно подавати необхідну інформацію у пункти державного контролю про маршрут пересування групи, орієнтовні дату та час прибуття автобусу на місце
Для туристів, які в’їжджатимуть та виїжджатимуть з України, на кордоні працюватиме 31 підрозділ охорони державного контро­лю: сім пунктів з Республікою Молдова (Мамалига, Россошани, Могилів-Подільський, Платонове, Кучурган, Старокозаче, Виноградівка), по шість з Республікою Польща (Ягодин, Устилуг, Рава-Руська, Краківець, Шегині, Смільниця) та Росією (Новоазовськ, Успенка, Бачівськ, Гоптівка, Велика Писарівка, Юнаківка), чотири з Білорусією (Нові Яриловичі, Сеньківка, Виступовичі, Доманово), по три з Угорщиною (Чоп (Тиса), Лужанка, Вилок) та Румунією (Дякове, Порубне, Рені) і два – зі Словацькою Республікою (Малий Березний та Ужгород).

Отож, поїхали!

 Коментар                            
Ігор Матвійчук, заступник начальника штабу Львівського прикордонного загону, начальник відділу прикордонного контролю штабу:
– Це нововведення значно спростить саму процедуру оформлення. Так ми зможемо завчасно перевірити людей за відомчими базами даних. Відповідно, час оформлення одного транспортного засобу зменшиться втричі. При перетині кордону для прискореного оформлення туристичних груп працюватимуть окремі смуги руху, однак вони не будуть спеціально окресленими чи виділеними якимись вказівниками.
Введення цього порядку дозволить нам офіційно звернутися до країн-сусідів щодо аналогічного оформлення туристів при перетині кордону з їхніх сторін. Скажімо, зараз ведемо перемовини з нашими польськими колегами про спільний контроль визначених категорій пасажирів, залучаючи до роботи і їхніх туристичних операторів.
Аби така процедура не зменшувала, а лише додавала бажання подорожувати і до нас, і від нас, треба дотримуватися низки правил. Головне з них – туроператори повинні не пізніше, ніж за 24 години (це мінімальний термін!), подати інформацію у відповідні підрозділи охорони державного контролю, а  саме: на електронну скриньку пункту пропуску треба надіслати дані про назву організатора міжнародного перевезення, його юридичну й електронну адреси, номер телефону контактної особи, туристичний маршрут та номер автобусу, яким здійснюватиметься переїзд, дату та орієнтовний час прибуття.
Додатково потрібно подати загальний список пасажирів з детальною інформацією про кожного із них (прізвище та ім’я пасажира, вид документа, його номер та серія, громадянство, дата народження, стать, термін дії паспорта та його державна належність). 
Якщо при перетині кордону до складу туристичної групи входять діти (до 16 років), то варто вказати серію та номер нотаріально засвідченої згоди батьків на виїзд їхньої дитини. Не ускладнюватимуть мандрівне життя й іноземцям. Адже їхні туроператори, окрім аналогічної з українцями подачі інформації, повинні додати лише тип та номер візи (для тих держав, у яких є візовий режим в’їзду в Україну). 

“Зелене світло” на кордоні

Після надсилання інформації прикордонникам, туроператорам залишається чекати на відповідь працівників пунктів пропуску, які повідомлять номер опрацьованої заявки, найбільш зручний час для прибуття автобусу та смугу руху, де проводитиметься прикордонний контроль організованої туристичної групи. 
Як тільки туристи прибудуть на місце, вони відразу повинні дати знати про себе працівнику державного контролю, сказавши порядковий номер заявки для швидкого перетину кордону: у такому випадку їхні документи перевірятимуть за спрощеною системою одразу в автобусі. Тож у порівнянні зі старою схемою роботи, яка забирала понад 40 хвилин, теперішня набагато коротша і займає всього 15 хвилин.
“Пошта” намагалась дізнатися думки туроператорів про таке нововведення, однак наразі вони не поспішають його коментувати. Мовляв, оцінити процедуру можна буде лише після її впровадження. Зазначимо: додаткову інформацію, зокрема перелік електронних адрес пунктів пропуску, можна дізнатися на офіційному веб-сайті Державної прикордонної служби України.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8166 / 1.58MB / SQL:{query_count}