Дороги Львівщині “не світять”?

Ділянки на дорогах області, що підлягають ремонту, визначили, а грошей на виконання робіт не вистачає. Депутати ж вимагають результату

фото: gdb.rferl.org
Тема ремонту доріг нині одна з найгарячіших, тому не дивно, що новий начальник Служби автомобільних доріг у Львівській області Микола Гнатів (19 липня він обійняв цю посаду) потрапив під “обстріл” обласних депутатів на засіданні профільної комісії. Оскільки новий начальник працює лише тиждень, він наразі може роздавати лише обіцянки. 
Зокрема, про капітальний ремонт доріг в області надалі ніхто не говорить, натомість обіцяють зробити “поточний середній ремонт” семи ділянок доріг загального користування. Щодо грошей, то їх уже традиційно бракує: з держбюджету для цього виділили 170 млн грн, але лише заборгованість щодо попередніх робіт становить 300 млн грн.
А що ж сьогодні реально роблять? Із запланованого розпочали ремонт ділянки траси Київ-Чоп, який хочуть завершити до 21 грудня. На решту ж шукають кошти, організовують роботу, проводять тендери… 

Горезвісний ямковий ремонт

Зі слів Миколи Гнатіва, цього року планують ремонтувати сім найбільш проблемних ділянок на трасах Київ–Чоп, Львів–Радехів–Луцьк, Грушів–Немирів (в контексті розбудови прикордонного переходу), Львів–Тернопіль, Броди–Тернопіль, Броди–Червоноград, Завадна–Козьова. На кожній із них вже провели обстеження та зафіксували масштаби руйнувань. 
Ситуацію з іншими критичними ділянками на дорогах Львівської області Микола Гнатів також пообіцяв вирішувати, але визнав – для цього його зусиль не достатньо. Тут  новому начальнику Служби автомобільних доріг у Львівській області потрібна підтримка органів місцевої влади і депутатського корпусу, аби  вести діалоги із Укравтодором і таки знайти кошти.
З бюджету виділили 170 млн грн, а заборгованість щодо попередніх робіт становить 300 млн грн
“Сьогодні роботу слід найперше розпочати із ліквідації ям на дорогах основного транспортного сполучення Львівщини. Для цього лише асфальтобетону нам потрібно 20 тис. тонн, а в грошовому еквіваленті це 50 млн грн. Проте ми зобов’язані в найкоротші терміни виконати це завдання, бо теперішня ситуація на дорогах Львівщини не влаштовує нікого”, – наголосив Микола Гнатів, керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області. 

Фінансові барикади 

Ситуація з грошима заплутана. З держбюджету на ремонтні роботи виділили 170 млн грн, додатково надали ще 30 млн грн, та ці кошти – мізер, зважаючи на стан більшості автошляхів Львівщини. “Відновити асфальтобетонне покриття потрібно щонайменше на 1000 км доріг, та й то я кажу лише про автошляхи державного значення. Але навіть при мінімальних затратах коштів на ремонт 1 км тільки одним шаром асфальтобетону завтовшки 5 см потрібно близько 2 млн грн”, – зазначає Микола Гнатів. 
Зазначимо, що голова облдержадміністрації видав розпорядження про виділення 52 млн грн, “вирваних” із бюджету доріг комунального значення для ремонту загальномережевих шляхів. Та за попередньою інформацією, ці гроші ще не переведені. Фінансові проблеми мають і підрядники, зокрема ДП “Львівоблавтодор”.
Лише на утримання структури Львівоблавтодор на місяць потрібно 7 млн грн – вони ідуть на зарплати і комунальні послуги
“На липень для проведення запланованих ремонтів Службою автомобільних доріг Львівщини для Львівоблавтодору видали 3,3 млн грн із запланованих 13,3 млн (з них 1,2 млн грн казначейство “закрило”). Як виходити з цієї ситуації – ми не знаємо. Лише на утримання структури Львівоблавтодор на місяць потрібно 7 млн грн – вони ідуть на зарплати і комунальні послуги, а ми на липень отримали лише 3 млн грн”, – розповів в.о. директора ДП “Львівоблавтодор” Федір Наумець. 
Чергову палицю в колеса встромляє і боргове минуле дорожньої галузі Львівщини, зрештою, така ж ситуація й у інших областей України. Сума, заборгована підрядним організаціям, які за старою традицією вкладають власні фінанси в роботу, а по її завершенні чекають оплати з боку замовника, становить 300 млн грн(!). Отак й отримуємо замкнуте коло з ремонтом доріг. Розірвати його можна лише погасивши старі заборгованості – це принаймні дозволить залучити в обіг нові кошти підрядників.
Михайло Задорожний, голова постійної депутатської комісії з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку Львівської облради
Дороги Львівщини у катастрофічному стані. Чого далеко ходити: дорога державного значення Дрогобич–Самбір просто жахлива – кажу це як представник Дрогобиччини в облраді. Людям вже уривався терпець, вони перекривали цю дорогу і, як наслідок, дві третини ділянки таки відремонтували, а от на решті хіба повиривали ями трактором і зробили заглибини. І на цьому уся робота зупинилась... А через місяць, скажімо, це буде просто жах.

Передбачена сума на ремонт доріг – 170 млн грн – вкрай мізерна. І я поясню вам чому на такому прикладі: протяжність доріг Львівщини становить понад 7 тис. км, а Донеччини – понад 8 тис. км. Львів отримав 170 млн грн, Донецьк же – 1,2 млрд грн. Запоріжжя, протяжністю приблизно 7 тис., отримало 1,1 млрд грн. Таку ж суму отримав Дніпропетровськ, що має понад 9 тис. км.

Що ж до нового керівника Служби автомобільних доріг області, результативність його роботи зможемо оцінити не раніше, як через місяць. Зараз же надто рано давати будь-які її оцінки. Як би там не було, нинішня ситуація на дорогах – гарна можливість для складання чергового іспиту і новим начальником Служби автодоріг, і органами державної влади.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8684 / 1.58MB / SQL:{query_count}