Нарешті можна їхати за кордон

На Львівщині поновили видачу закордонних паспортів. Водночас термінові подешевшали

фото: Андрій Польовий
Закордонні паспорти, на які чекали близько 3000 жителів Львівщини,  нарешті почали видавати! Цю процедуру поновили 17 липня. До учорашнього дня видавали паспорти лише термінового (оперативного) виготовлення, а з понеділка надійшли й звичайні, нетермінові. До кінця місяця обіцяють урегулювати ситуацію повністю.
Зазначимо, що видавати закордонні паспорти перестали кілька тижнів тому. Дефіцит їх бланків виник після того, як 26 червня державний поліграфічний комбінат “Україна” виграв тендер Державної міграційної служби на виробництво закордонних паспортів. Попри зміну виробника, терміни виготовлення закордонних паспортів не змінилися: звичайний режим – 30 днів, для термінового виготовлення знадобиться 10 робочих днів. Але змінилась вартість паспортного бланка – тепер він коштує 120 грн як для звичайного паспорта, так і для паспорта термінового виготовлення. Відтак вартість закордонного паспорта звичайного виготовлення – 377,15 грн, а термінового – 643,3 грн. 
Попри те що на Львівщині на ці паспорти чекали близько 3000 людей, черг у міграційній службі не спостерігається. “Минулого тижня почали видавати паспорти. Затримка з їх видачею була трішки більше як два тижні. Зважаючи на термін виготовлення паспортів, у цей період потрапили ті люди, що замовляли такі документи з кінця травня, – каже Світлана Мірошниченко, речник Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області. – Затримка видачі паспортів пов’язана з тим, що провели повторний тендер на їх виробництво і поліграфічний комбінат “Україна” запропонував більш привабливу ціну. Зміна виробника й спричинила затримку”.

А що кажуть експерти?

Зі слів наукового директора Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександра Сушка, в Україні такі кризи виникають щоразу, коли відбувається заміна зразків документів. “Влітку 2007-го була така ж ситуація: тоді також десятки тисяч людей отримували паспорти з великими затримками. В той час запроваджували цей синій стандарт закордонного паспорта замість червоного. Навіть якщо йдеться про заміну зразка документа, а не виробника, виникають проблеми. Сьогодні ж мовиться про зміну самого виробника. І ця проблема більш складна, адже тягне за собою заміну дуже відчутного фінансового потоку, пов’язаного з виробництвом таких документів”, – пояснює “Пошті” Олександр Сушко.
Багато людей зараз “пролітають” із путівками та грішми, не маючи змоги поїхати за кордон 
Експерти кажуть, що затримка видачі паспортних бланків була прогнозована ще тоді, коли оголосили, що виробництво документів перенесуть до поліграфічного комбінату “Україна”. “Зміна виробника – проблема, яка лежить на поверхні. За лаштунками залишається зміна бенефіціарів цієї схеми і зміна виробника, власника, того, хто керуватиме цими фінансовими потоками і отримуватиме прибуток від виготовлення таких документів”, – каже Олександр Сушко.

Відпустка пропала через… паспорт

У туристичних фірмах розповідають, що труднощі з оформленням закордонних паспортів створюють неабиякі проблеми їхнім клієнтам. “Ситуація досить критична. Дуже багато людей зараз “пролітають” із путівками та грішми, не маючи змоги поїхати  за кордон. А все через те, що видачу паспортів затримали. Навіть попри те, що тепер їх видачу поновили, для багатьох людей  то не вихід, бо відпустка і подорож були заплановані значно раніше”, – каже Ірина, представник однієї з турагенцій Львова.  

Ситуацію врегулюють за місяць

Працівники міграційної служби запевняють, що ситуація нормалізується. До цього часу видавали лише паспорти термінового оформлення, а з учорашнього дня видають і паспорти звичайного, регламентного оформлення. 
З учорашнього дня видають і паспорти звичайного, регламентного оформлення
“Тепер, коли паспортами займається державний комбінат, вартість бланка термінового паспорта така ж, як і звичайного. Паспортні бланки коштують однаково – 120 гривень! А загальна ціна закордонного паспорта має три складові: ціна самого бланка (120 гривень), державне мито (170 гривень) і вартість послуг (87,15 гривень). Це стосується паспортів, які видають у звичайному режимі!” – наголошує Світлана Мірошниченко.  
Якщо ж закордонний паспорт потрібно зробити негайно, то вартість держмита і послуг збільшується вдвічі. 
Аби отримати паспорт у звичайному режимі (не терміново), доведеться зачекати 30 днів, якщо терміново – 10 робочих. Зазначимо: якщо поїздка пов’язана з негайним лікуванням, від’їздом особи, що супроводжує важкохворого, чи смертю родича, який жив за кордоном, паспорт виготовлять впродовж трьох робочих днів без збільшення вартості держмита, послуг і бланка!
Та чи одержать паспорти ті люди, які вже сьогодні подають документи, за 30 днів, невідомо. Зі слів Світлани Мірошниченко, все залежатиме від того, як швидко ліквідують заборгованість. Попередньо обіцяють, що до кінця місяця міграційна служба працюватиме в звичному режимі.  

 До теми                                            
Необхідні документи для отримання закордонного паспорта:
– Заява, в якій зазначені відомості про заявника: прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), телефон. Заява подається особисто або законним представником і оформляється під час подання документів.
– Квитанція про оплату вартості цієї адміністративної послуги і бланка паспорта.
– Квитанція про сплату державного мита або ж документ, що підтверджує повне чи часткове звільнення від такої сплати.
– Паспорт громадянина України, а для особи, що не досягла 16 років, – свідоцтво про народження (після прийняття документів повертаються одержувачеві послуги).
– Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків.
– Військовий квиток або документ, що його замінює (для чоловіків від 18 до 25 років, які пройшли строкову військову службу), або довідка відповідного військового комісаріату щодо можливості виїзду з України (для чоловіків віком від 18 до 25 років, які підлягають призову на строкову військову службу).
Зазначимо, на цьому ресурсі з допомогою свого ідентифікаційного коду можна перевірити, на якому етапі є виготовлення вашого паспорта: http://center-person.gov.ua/ua/passport.php

Підрозділи Державної міграційної служби України у Львові:
Галицький районний відділ:
вул. Чайковського, 17, тел. 297-18-88.
Залізничний районний відділ:
вул. Городоцька, 126, тел. 238-44-00;
вул. Ярослава Мудрого, 12-а, тел. 233-13-05.
Личаківський районний відділ:
вул. Туган-Барановського, 9-а, тел.: 297-15-97; 297-15-98;
вул. Зелена, 20, тел. 260-22-01.
Сихівський районний відділ:
вул. Зелена, 150, тел. 270-20-33.
Франківський районний відділ:
вул. Генерала Чупринки, 67, тел. 238-95-60.
Шевченківський районний відділ:
вул. Донецька, 3, тел.: 252-18-93; 230-86-93.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8841 / 1.6MB / SQL:{query_count}