Зелене світло роверистам

Львів такого ще не бачив: велодоріжку на вулиці Січових Стрільців облаштовують посередині дороги

фото: прес-служба ЛМР
Неозброєним оком видно, що двоколісні у Львові набувають все більшої популярності. Існує метрика, що визначає, чи безпечне місто для велосипедистів – це кількість дівчат за кермом двоколісного. 
За спостереженнями “Пошти”, кількість велосипедисток щораз у Львові зростає, тому й не дивно, що місто активно будує велодоріжки. Хоча наразі ще немає суцільного велошляху містом. Безперечно, велодоріжки є ознакою розвиненого міста, попри те, що нині у Львові майже два десятки кілометрів дороги для велосипедів та у перспективі – 270 км до 2019-го.
Зараз будують велодоріжку на вул. Січових Стрільців – поява якої стала чи не найобговорюванішою в місті, адже від вул. Університетської до вул. Костюшка вона розташована посередині дороги.
Багато хто нарікає, що таке розташування велодоріжки абсурдне і велосипедисти перетворяться на “хрущиків”, яких часто давитимуть автівки. Проте таке мощення смуги для керманичів двоколісних практикують за кордоном і, як приклад, “Пошта” демонструє фото таких велодоріжок у США та Франції.
Приклад велосипедної доріжки, розташованої посередині проїжджої частини, у США (фото: eugenebicyclistcom)Прикад велосипедної доріжки, розташованої посередині проїжджої частини, у Франції (фото: commons.wikimediaorg)

На ділянці від вул. Університетської до вул. Костюшка велодоріжка розділятиме смуги для громадського та автомобільного транспорту. Уже сьогодні видно, що доріжка для велосипедистів – це підвищення на рівні тротуару шириною 1,5 метра. 
Смуга для громадського транспорту розташовуватиметься праворуч, де зараз є зупинки маршруток. Паркування авто на цій ділянці категорично заборонятиметься. А пригадаймо лише, як все було заставлено автівками під час навчання навпроти факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. І. Франка. 
На відрізку від вул. Костюшка до вул. Гнатюка велодоріжка переходитиме на тротуар. Як розповів радник міського голови з питань велоінфраструктури Олег Шмід, таке ж підвищення облаштовують на пішохідному переході, надаючи додаткову перевагу пішоходам. Перехід матиме вигляд пандуса. Аби подолати його, водій буде змушений гальмувати.
Попри те, що нині у Львові майже два десятки кілометрів дороги для велосипедів та у перспективі – 270 км до 2019-го
“Щодо цієї велодоріжки, то, справді, думки розділились. З одного боку, це чудова ідея – розділити потік автомобілістів, велосипедистів і пасажирів громадського транспорту, які чекатимуть автобусів, а потім сідатимуть у них. З точки зору безпеки, саме ця частина велодоріжки ніяких зауважень не викликає, адже вона фізично піднята над рівнем дороги, – розповідає “Пошті” В’ячеслав Дяк, активіст Асоціації велосипедистів Львова. – Єдиний сумнівний момент – це перетин з вул. Костюшка. Теоретично такий перетин не набагато складніший, аніж у варіанті, коли б уся велодоріжка йшла по тротуару. Проте  є один момент – це виїзд громадського транспорту зі своєї смуги. Я вважаю, що все має бути гаразд, а відкритим залишається лише питання дотримання правил дорожнього руху усіма учасниками”.
Зазначимо, на цій ділянці велосипедисти повинні з’їжджати з “підвищеної” доріжки через перехрестя з вул. Костюшка на доріжку, яку зроблять на тротуарі. Перетинаючи це перехрестя, зі слів Олега Шміда, водії автівок, які виїжджають з вул. Костюшка, повинні пропускати велосипедистів, які курсують вул. Січових Стрільців.
 
 фото: прес-служба ЛМР (Олег Кохан)
Фахівці наголошують: велосипедисти, як і автомобілісти, рівноцінні учасники дорожнього руху. Та у Львові є інша дилема: перші – добре не знають ПДР, другі – не зважають на роверистів, тому й занадто часто чуємо новини про ДТП за участю велосипедистів. За інформацією ДАІ Львова, у червні трапилось шість ДТП за участы велосипедистів, з яких дві – з дітьми. 
“У ДПТ за участю велосипедистів, як правило, або водій двоколісного, або машини не пропустив іншого. Варто зазначити, що багато хто, сідаючи на велосипед, не знає Правил дорожнього руху. Зокрема, є цілий розділ для велосипедистів, де зазначено, як правильно велосипед має бути обладнаний, що на ньому має бути, як правильно рухатись по дорозі. От банальний приклад – велике перехрестя вулиць Стрийська – Наукова: більшість велосипедистів не знають, як його перетнути, а потрібно зійти з велосипеда і перейти по пішохідному переходу”, – пояснює інспектор відділу ДАІ міста Ірина Пилат.
Зі слів співрозмовниці, автомобілісти не вважають велосипеди повноцінними транспортними засобами. Також у Львові проблемою є те, що часто трапляються випадки, коли велосипедисти збивають пішоходів, а повинні за ПДР їх пропускати.
10.07.2013 17:44
Ігор Мартинів

Читаємо "Фахівці наголошують: велосипедисти, як і автомобілісти, рівноцінні учасники дорожнього руху" і тут же якась блондінко по імені Ірина Пилат розказує, що перехрестя Стрийська-Наукова велосипедист має переходити пішки.


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7853 / 1.6MB / SQL:{query_count}