Пішака…

У серпні історична частина Львова стане пішохідною зоною. Відтак завозити товари туди можна буде лише з 22.00 до 10.00

фото: Вікторія Савіцька
Старенькі бабуся з дідусем повільно гуляють попідруки, навколо них бігає львівська малеча, звично усюди грають вуличні музики, чути гучний сміх молоді, час до часу “проїжджає” молода сім’я з візочком чи неспішно кудись прямує велосипедист – саме так виглядатиме центр Львова вже за місяць…
У серпні історичний центр міста в межах колишніх захисних мурів стане пішохідною зоною, в якій буде повністю заборонене паркування автомобілів. Це буде територія, обмежена просп. Свободи, вул. Гавришкевича, пл. Осмомисла, вул. Підвальною та вул. Валовою.
У пішохідну зону ввійдуть 18 вулиць та площ міста: площі Ринок, Яворського та Катедральна, вулиці Сербська, Галицька, Краківська, Друкарська, Руська, Ставропігійська, Шевська, Памви Беринди, Театральна, Вірменська, Лесі Українки, Яна Жижки, Івана Федорова, Староєврейська, Братів Рогатинців.
У серпні історичний центр міста в межах колишніх захисних мурів стане пішохідною зоною, в якій буде повністю заборонене паркування автомобілів
Як писала “Пошта”, лише трамваї, автомобілі екстрених служб, мешканців пішохідної зони та постачальників товарів у місцеві заклади сервісу та торгівлі зможуть заїхати у пішохідну зону через спеціальні рухомі висувні стовпці – болларди. Їх встановлять у трьох місцях – на вулицях Руській, Памви Беринди та, найімовірніше, Братів Рогатинців (або ж на Лесі Українки).
“Болларди опускатимуться лише в окремих випадках. Вони реагуватимуть на проксіміті-мітки, які встановлять на всіх трамваях, та посилатимуть електромагнітний сигнал датчику болларда, після чого він опускатиметься. Автомобілі мешканців будуть внесені у базу даних і оператор пішохідної зони бачитиме їх за допомогою відеозв’язку та пропускатиме. Рух спецтранспорту теж буде видно за допомогою відеозв’язку, окрім того, можна буде телефонувати оператору пішохідної зони”, – пояснює Олег Шмід, радник міського голови з питань велоінфраструктури, заступник голови робочої групи з питань упорядкування транспортного руху у Львові.
 
 Приклад боллардів за кордоном (фото: прес-служба ЛМР)
Жителі вулиць пішохідної зони зможуть заїжджати до своїх будинків, проте не матимуть дозволу там паркуватися. Вночі ж болларди опускатимуть для доставки товару в магазини та ресторани, як і за кордоном.
Учора міськвиконком вніс зміни до рішення “Про заборону руху транспорту на пл. Ринок”. Як інформує прес-служба мерії, завозити та розвантажувати товари у заклади, розташовані на пл. Ринок, вул. Руській, вул. Памви Беринди, вул. Галицькій та вул. Краківській, можна буде з 22.00 до 10.00.
Удень же, якщо потрібно щось доставити, можна користатись спеціальними возиками, як практикують давно у Європі, припарковуючи автомобілі за межами пішохідної зони. Коли встановлять болларди, центр міста звільнять від штучних обмежувачів, а натомість встановлять велостійки. “На колишніх в’їздах в історичне ядро міста буде встановлено дуже багато велосипедних стійок. Тому велосипедний рух в старому місті не буде обмежений. Проте роверисти мають пам’ятати, що це пішохідна зона, і зважати на пішоходів, адже вони мають там пріоритет”, – зазначив Олег Шмід.
Коли встановлять болларди, центр міста звільнять від штучних обмежувачів, а натомість встановлять велостійки
Зазначимо, що на створення пішохідної зони Львів фактично не витрачається, з міського бюджету використають лише 480 тис. грн на болларди. Також “Пошта” нагадує, що до кінця цього року мають завершити першу стадію концепції паркування і пішохідного простору в центральній частині міста.
Перший крок уже зроблено – на вул. Валовій облаштували платну паркувальну зону, наступні кроки – це пішохідна зона у старому центрі та закрита парковка на площі А. Міцкевича. “Площа Міцкевича теж потребує впорядкування, тому що зараз там транспортний хаос.  Вже розроблено паспорт паркувальної зони на площі Міцкевича, там буде поміщатись 26 автомобілів”, – зазначив Олег Шмід. 
Як пояснюють фахівці, у центрі повинні бути платні парковки, адже через плату за стоянку значна кількість автомобілістів перестануть сюди їхати, що лише сприятиме громадському простору.

 До теми                                            
Місто активно бореться з паркуванням на хідниках. Зокрема, за інформацією прес-служби мерії, на 10-ти центральних вулицях влаштують стовпчики для обмеження паркування на тротуарах. Обмежувачі з’являться на тротуарах по вулицях Чайковського, Валовій, Дудаєва, Театральній, Галицькій, Сербській, Ковжуна, Костюшка та по просп. Чорновола і на пл. Соборній.
Личаківському району виділили 67 тис. грн на встановлення турнікетів, які вже є вздовж вулиць Зеленої, Пекарської та в районі вул. Тракт Глинянський. Обмежувачі від неправомірного паркування також планують встановити на вул. Шевченка (мікрорайон Рясне-1) та на просп. Чорновола у Шевченківському районі, вздовж вулиць Левандівської та Повітряної у Залізничному районі. 
Зазначимо, що акцію “Сто 100впців для міста Львів”, про яку писала “Пошта” у червні від громадської ініціативи “Дайте проти”, дуже активно підтримали львів’яни. Лише за тиждень зібрали необхідну суму (16 тис. грн) для встановлення обмежувачів на вулицях Руській (перехрестя з вул. Підвальною), Гнатюка, Менцинського, Курбаса та Дудаєва.
06.04.2014 16:29
Владимир Тамил

заради якоiсь купки туристiв москалiв мусимо ходити пiшки бо доходи вiд туристiв йдуть в чиюсь кишеню догадайдесь в чию


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7949 / 1.61MB / SQL:{query_count}