“Тепловий” конфлікт

У Львові скасували двоставковий тариф на опалення. Відтак взимку за тепло платитимемо більше

Інфографіка: прес-служба ЛМР
Досить довгий час тривають супе­речки щодо тарифу на опалення в місті. А минулого тижня на сесії Львівської міськради депутати скасували двоставковий тариф на теплопостачання, за яким львів’яни платили за опалювальний сезон, розбиваючи суму на 12 місяців. Новий одноставковий тариф (згідно з ухвалою він діятиме з 1 жовтня) змусить львів’ян платити за тепло власне в опалювальний сезон, а не розбивати цю суму впродовж року. 
У міськраді кажуть, що завдяки двоставковому тарифу у Львові впродовж останніх років щороку замінюють майже 20 км теплових мереж, на 86% за останні чотири роки зменшилась кількість поривів, на 55% – збільшилась кількість ремонтів. Тимчасом депутати наголошують, що одноставковий тариф дасть змогу львів’янам оформити субсидії на теплопостачання.  

Позиція міськради 

Міські чиновники називають рішення про скасування двоставкового тарифу популістським. Зокрема, зі слів першого заступника міського голови Олега Синютки, через такі депутатські рішення люди можуть залишитись без гарячого водопостачання, не продовжуватимуться роботи з модернізації системи теплового господарства, з заміни теплових мереж. Як пояснюють у Львівтеплоенерго, річна сума оплати за тепло при одноставковому і двоставковому тарифах однакова, різниця лише в методиці оплати споживачами.
“За двоставковим тарифом рахунки зимою за теплопостачання зростуть для мешканців, а для теплопостачальних підприємств це обернеться у відсутність коштів для ремонтних робіт і підтримання в робочому стані усіх джерел теплопостачання, – каже директор ЛМКП “Львівтеплоенерго” Степан Пакіж. – У першій половині року підприємство по бухгалтерському обліку буде прибутковим і, сплативши всі податкові зобов’язання, залишиться без грошей на заміну мереж, ремонту котлів, ЦТП, заміни застарілого обладнання. Тому вже підготовка до опалювального сезону 2014-2015 року буде тяжкою. При скасуванні двоставкового тарифу і запровадженні одноставкового не виграє ніхто”. 
Зі слів тепловиків, літня погода дозволяє проводити ремонтні роботи на теплових мережах та ліквідувати пориви і пошкодження на трубопроводах. “Завдяки тому, що мешканці літом платять постійну частину двоставкового тарифу, маємо змогу акумулювати і вкладати кошти в заміну теплових мереж, адже саме тут “Львівтеплоенерго” несе найбільші втрати”, – розповідають тепловики.

Позиція депутатів

Міські ж депутати керуються тим, що при одноставковому тарифі є можливість отримати субсидії, тому вартість послуги за опалення зменшиться. 
“Понад два-три роки ми чуємо від львів’ян, що проблемою №1 після транспортної схеми є двоставковий тариф. На жаль, міський голова не зміг пояснити, що оплата за двома тарифами загалом однакова, – каже “Пошті” Валерій Веремчук, член депутатської комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку Львівської міськради. – Проте, варто зазначити, що при одноставковому тарифі містяни зможуть більше отримувати субсидії: оплата нараховується лише за півроку, фактично у сам опалювальний сезон, відповідно будуть більші податки, тому можна претендувати на оформлення субсидій”.
Як зазначив співрозмовник, говорити про те, що при одноставковому тарифі тепловики не матимуть грошей на ремонти, абсурдно. “До 1 жовтня платимо за двоставковим тарифом. У наступні роки тепловикам доведеться перебудувати господарську діяльність. Але гроші будуть, вони не зменшаться. Ми не скасували оплату за тепло, ми змінили механізм оплати, а це не має впливати на ремонти теплотрас. Просто доведеться наперед закуповувати матеріали і думати про ремонти”, – резюмує Валерій Веремчук.
Відтак палиця на два кінці: або завчасні ремонти, або субсидії?
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7874 / 1.55MB / SQL:{query_count}