Львів на мапі туриста

За версією британського агентства Reuters, Львів очолив десятку міст Європи, які варто відвідати влітку

фото: архів
Нашому місту поступилися Гамбург, Вільнюс та Валенсія. Львів є першим у топ-10 міст Європи, які пропонують відвідати цього літа. Перелік опублікувало міжнародне інформагентство Reuters, посилаючись на сайт Virtual Tourist (інтернет-гід, де путівники створюють за участю користувачів).

About Lviv in Reuters

“Львів – місто у Західній Україні, що стало сучасним діловим центром, за одностайним рішенням членів Virtual Tourist, визнаний лідером серед європейських міст, які варто побачити. Найважливіші видатні місця Львова розташовані на неймовірно компактній центральній площі, що робить місто ідеальним для прогулянок у вікенд, – зазначено у публікації Reuters.
– Починати варто з площі Ринок, самого центру міста, оточеного майже 50-ма унікальними архітектурними пам’ятками, особливої уваги серед яких заслуговує вежа Корнякта епохи Відродження. Відвідувачі не можуть пропустити Львівський оперний театр, скарб у стилі неоренесансу, який можна порівняти з оперними театрами Парижа та Відня”. Автори статті радять у липні відвідати акцію “Ніч у Львові”, під час якої відбувається понад 100 нічних екскурсій і театралізованих дійств.

Уся справа в стратегії

Кілька років тому у Львові почала діяти стратегія, згідно з якою розвиток ІТ-сфери та туризму є пріоритетним. Закордонні фахівці-аналітики радили розвивати саме ці дві сфери, які з часом мають дати чималий прибуток. 
“У перспективі туризм та ІТ-сфера мали б давати нам найбільшу кількість прибутків у вигляді податків, робочих місць та інвестицій. Розуміємо, що шлях до цього не можна пройти швидко. Для цього треба чимало зробити. Рейтинг є свідченням того, що Львів йде вперед, – акцентує “Пошті” Андрій Москаленко, директор департаменту “Адміністрація міського голови” Львівської міськради. – Звісно, роботи ще багато, але, як зазначав міський голова, у Львові в туристичному напрямку реалізовано лише 2% від того, що заплановано, а 98% залишається допрацювати”.
Насправді ж туриста вабить не сама лиш стратегія, а люди, які живуть у Львові. “Саме львів’яни створюють таку атмосферу, вони відкривають цікаві кав’ярні. У нас немає іноземного бізнесу. Готелі, кав’ярні... Їх власниками є переважно українці, львів’яни, ті люди, які тут виросли, які відчувають, що потрібно цьому місту, його жителям та гостям”, – додає Андрій Москаленко. 

Kocham cie, Lwow!

До Львова їдуть звідусіль, зокрема і з Індії, Кореї, Непалу, Тунісу, Перу, Мексики, Мальти, Марокко… Все ж найбільше сусідів поляків. Вони кажуть: тут, як вдома: і дух свій, і мова схожа.
“Я у Львові, мабуть, усоте, і повертатимусь сюди ще не раз! Здається, побувала всюди – у всіх церквах, музеях, монастирях... Була у підземеллі, бачила давні замки, що недалеко від міста, – розповідає “Пошті” Агата, туристка з Польщі. – Була у багатьох кав’ярнях, ходила у кіно, до опери й до театрів ім. М. Заньковецької та Леся Курбаса. Була в університетах, на вокзалі, в аеропорту і навіть по разу в міліції та в лікарні. Я повертаюся до Польщі, додому, і сама собі заздрю… Хочеться, щоб наступна подорож до Львова перевершила попередню. Я хочу побувати всюди, у всіх куточках цього міста, аби у мене склалося враження, що я тут жила!”
До нас їдуть і росіяни, і німці. Також, гуляючи вулицями міста, можна зустріти американців, які не випускають з рук техніку – все фільмують безперестанку! Схоже поводяться японці, яких до Львова приїздить усе більше. Французи ж гордовитіші, їхня вікова спадщина не менш приваблива, тому вони вибагливі.
“У травні загальна кількість туристів, які до нас звернулися, була удвічі більшою, ніж торік. А все тому, що Львів стає все цікавішим і безпечнішим для індивідуального туриста. Турист-самітник сам відповідає за організацію свого відпочинку, цьому сприяє інтернет. Звернувшись до нас після приїзду, він матиме карту, отримає допомогу чи пораду в організації відпочинку. До такого міста, як Львів, туристи зацікавлені їхати”, – розповіла Олена Голишева, керівник Центру туристичної інформації у Львові. 

Куди ж подітися львів’янам? 

Місто орієнтується на туриста. Вже крилатим став вислів: “Львів відкритий для туристів, а не для львів’ян”. Містянину не завжди по кишені те дозвілля, яке пропонує стратегія. Він часом скромно знизує плечима й міркує, куди б то втекти за місто, тим паче на вихідні, коли тут особливо гамірно! Але такі незручності виглядають мізерними у порівнянні з тим, що місто та його жителі мали б отримати за гостинність.   
“Ми робимо акцент на туризмі, бо це робочі місця для Львова. У Львові немає великої промисловості, немає великих підприємств. Маємо гарну архітектуру, тому треба вміти цим користуватися. Так, за останні два роки у сфері туризму створено 10 тисяч робочих місць, а це 10 тисяч молодих людей, які не поїхали за кордон, а відкрили тут свій бізнес”, – говорить Андрій Москаленко. 
У центр туристичної інформації звертаються і 15% львів'ян. Вони приходять по брошури з переліком подій у місті та екскурсій
Чиновники переконують: туризм розвивають не лише для гостей міста, а й для львів’ян. Львів’яни ж до центрів туристичної інформації (їх умісті є три: на пл. Ринок, головному залізничному вокзалі та в аеропорті) звертаються найчастіше тоді, коли до них приїздять гості.
“Серед українців, які найчастіше звертаються у центр туристичної інформації в місті, найбільше киян (30%). А ось стосовно львів’ян, звертається 15%. Зокрема, містяни приходять по брошури з переліком подій у місті та екскурсій. Часто запитують про тури замками Львівщини. Багато хто, особливо з гостями, хоче поїхати в одноденну подорож до Жовкви або ж до Крехова. Іноді питають про дводенні подорожі, зокрема в сторону Яремча, чи про сиро-винний тур Закарпаттям”, – каже Олена Голишева.
Співрозмовниця додає: інколи львів’яни звертаються і з зовсім “дивними” запитами. “Коли не працює міська рада, містяни зі своїми проблемами приходять до нас. У когось сітка в огорожі порвалася, у когось ринву дощову прорвало. Одна пані жалілася, що не политі квіти на клумбах біля ратуші. У таких випадках практично зарадити не можемо, але вислуховуємо”, – розповідає Олена Голишева.
02.07.2013 17:08
Ігор Мартинів

Гарне фото


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7564 / 1.61MB / SQL:{query_count}