Їх цікавлять наші землі…

Королівська родина Саудівської Аравії інвестує у Львівщину

Компанія United Farmers Holding Company, акціонером якої є уряд Саудівської Аравії і члени королівської сім’ї, купує великого сільгоспвиробника Continental Farmers Group з активами в Україні та Польщі. Про це інформує “Комерсант-Україна”.
Компанія придбала Continental Farmers Group (CFG) – публічну сільськогосподарську компанією, акції якої котируються на Лондонській фондовій біржі. CFG має в оренді 33 тисячі га земель на Львівщині, а також володіє потужностями для зберігання 24 тисяч тонн зерна та 30 тисяч тонн картоплі. Також фірма володіє 1,6 тисячі га земель і елеватором у Польщі.
Згідно з повідомленням CFG на Лондонській фондовій біржі, власники 77,5% акцій компанії вже схвалили пропозицію про поглинання з боку UFHC. Остання була створена в березні цього року консорціумом Saudi Agricultural and Livestock Investment Co. (SALIC), Saudi Grains and Fodder Holding (SGAF) і Almarai Company – компаніями, акціонерами яких виступають або уряд Саудівської Аравії, або члени королівської родини країни.
 До теми                                 
Інтерес саудівських інвесторів до України не випадковий. “В останні роки 50-60% поставок ячменю до Саудівської Аравії забезпечує саме Україна. Ми постачаємо туди інші зернові та продукти тваринництва”, – каже президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.
Сума угоди становить 58,2-61,5 млн фунтів стерлінгів (88,5-93,5 млн доларів) залежно від терміну викупу акцій CFG, випливає з повідомлення. На момент оферти, наприкінці березня, компанія була оцінена з премією в 50% до ринкової ціни її акцій на біржі.
“Стратегія UFHC полягає у здійсненні довгострокових інвестицій в сільськогосподарський сектор, головною метою яких є розвиток стабільних джерел їжі, зерна і корму в глобальних масштабах”, – пояснив директор UFHC Халід аль Малаї високу оцінку сільгоспкомпанії.
Виходячи з оголошеної суми угоди, UFHC заплатить близько 3 тис. доларів за гектар. “Сума, в яку UFHC оцінила активи CFG, не відображає поточну ситуацію на сільськогосподарському ринку”, – вважає віце-президент Dragon Capital Юрій Астахов. За його словами, 2 тис. доларів за гектар є верхньою планкою угод за останні кілька років.
“Очевидно, менеджмент CFG зміг добре представити інвестору компанію і перспективи її зростання. Інших очевидних причин для такої високої оцінки я не бачу”, – сказав він.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8261 / 1.54MB / SQL:{query_count}