“Повези, повези, старенький трамвай”

Незабаром містом курсуватимуть п’ять старих німецьких трамваїв та один новий – львівський

фото: архів
Львів здавна пишався своїми трамваями, адже вони є складовою частиною іміджу міста. На жаль, зараз їздимо в обдертих вагончиках по аварійних коліях. Водночас у Львів­електротрансі запевняють: зроблять все, щоб місто не втратило цього славного атрибута, і вже невдовзі планують представити сучасний трамвай львівського виробництва. І не лише це…

Транспортне ноу-хау

 З 26 червня ЛКП “Львів­електротранс” почне випробовувати новий низькопідлоговий трамвай, який розробляє завод “Електрон”. Директор Львівелектротрансу Орест Козак каже, що новий трамвай по частинах доставлять у вагонно-ремонтну майстерню, де і відбудеться його кінцевий монтаж.
“Після монтажу будемо трамвай випробовувати 50 годин на лінії. І вже після цього його введуть в експлуатацію. До речі, співпрацюємо з  Електроном, зокрема надали їм наших водіїв, вчимося у них технічних моментів”, – зазначив Орест Козак.  На якому маршруті випробовуватимуть новий низькопідлоговий трамвай, наразі невідомо. За попередньою інформацією, новий трамвай курсуватиме на маршруті № 2. 

Старі, нові та старі-нові

У Львівелектротрансі зараз 72 справних трамваї, із них 67 – регулярно курсують Львовом. Ще в наявності близько 26 таких електромашин, їх можна “оживити”, але в середньому ремонт одного трамвая вартує 200 тис. грн. “Закуповуємо вже вжи­вані трамваї, зокрема із Німеччини. Відповідно до графіків доставки, до 1 липня їх мають надіслати два, через тиждень – іще один, а потім – іще два. Загальна вартість одного трамвая становить близько 700 тис. грн”, – каже Орест Козак.
З 26 червня ЛКП “Львівелектротранс” почне випробовувати новий низькопідлоговий трамвай
У планах – нові тролейбуси, які закуповуватимуть у Луцьку чи на Електроні. Проте, зі слів міських депутатів, точно не на ЛАЗі. “Ми маємо закупити 10 тролейбусів за кошти ЄБРР, але після того, як ЛАЗ поставив нам автобуси, точно не будемо більше нічого в них купувати”, – зазначив депутат міськради Юрій Кужелюк під час виїзного засідання комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку. 

Реконструкція депо на Промисловій 

Львів має одне трамвайне і тролейбусне депо та вагонно-ремонтну майстерню на вул. Городоцькій. “За місяць підприємство може робити два капітальних і два середніх ремонти. Капітальний обходиться максимум до 200 тис. грн. Його проводять, коли транспортний засіб пройшов 300 тис. км і всі деталі зносилися. Середній ремонт – 100-120 тис. грн. Його проводять, коли пробіг транспортного засобу 150 тис. км”, – каже Орест Козак. 
“Європейський банк надав кредит на розвиток львівського електротранспорту у розмірі 12 млн євро. Ці гроші підуть на модернізацію, купівлю та оновлення трамваїв та тролейбусів, реставрацію ремонтних депо та технічні новинки, – каже Олег Лесюк, член депутатської комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку Львівської міськради. – Також завдяки цим коштам львівські трамваї обладнають новітньою системою моніторингу, що пришвидшить їх рух щонайменше на 20%”.
Нагадаємо, кредит підписали з ЄБРР у 2009-му, одним із пунктів використання цих коштів є реконструкція трамвайного депо на вул. Промисловій, що обійдеться у 1,5 млн євро. Зі слів Ореста Козака, зараз завершується підготовка документації для тендеру виконавця робіт по реконструкції цього депо і вже незабаром його оголосять. Його реконструкція триватиме 14 місяців. 

Центр керування транспортом

Сьогодні за рухом електротранспорту цілодобово слідкують у диспетчерському пункті. Усі маршрути міста відображені на екрані через GPS. Зараз контакт із водіями відбувається лише за допомогою мобільного телефону, та в перспективі увесь електротранспорт обладнають GPS-моніторами, аби й водії бачили рух усього транспорту. Планують, що інформація про рух транспорту буде в он-лайн доступі, кожен охочий зможе дізнатися час прибуття потрібного йому трамвая чи тролейбуса ще вдома.
 Ще тексти                             
«У Львові зупинки міста продовжують оснащувати моніторами, які фіксують час руху електротранспорту. Табло складається з двох екранів, на одному показано час, який залишився до прибуття трамвая на зупинку, на іншому – макет-схему його руху. Електронні екрани вже працюють на трьох зупинках: вул. Саксаганського, вул. Сахарова і на площі Ринок»
Як писала “Пошта”, невдовзі об’єднають диспетчерський пункт із Центром управління дорожнім рухом у одне приміщення на вул. Коновальця, 109. Відтак створять єдиний центр управління міським транспортом, але коли це саме буде – посадовці наразі не кажуть. 
Нині є пілотний проект, що дозволить операторам брати участь у процесі руху, сидячи за пультом. Уже сьогодні Центр управління дорожнім рухом моніторить вибіркові перехрестя (їх наразі 29), але до кінця року система діятиме повноцінно. Центр контролюватиме роботу світлофорів на перехрестях і оптимізуватиме час, що простоює транспорт. Це вже частково реалізовано, зокрема на трамвайних маршрутах №№ 6 та 2.
Зі слів Романа Кіндера, координатора проекту Центр управління дорожнім рухом, уже завершилися проектно-кошторисні роботи зі встановлення мережі передачі даних через оптоволокно. Ці роботи виконуватиме компанія “Укртелеком”. Згодом на перехрестях встановлять 20 камер відеоспостереження, а на 20 трамваях встановлять GPS-монітори. Розробники сподіваються, що у майбутньому стане можливим інтегрувати весь громадський транспорт міста за європейським зразком.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8113 / 1.58MB / SQL:{query_count}