Крути педалі, дивись кіно

Крути педалі, дивись кіно

Наприкінці серпня у Львові відбудеться унікальний кінофестиваль “Ровер”. Його ідея полягає у тому, аби показувати фільми, генеруючи енергію з допомогою велосипеда. Взяти у ньому участь запрошують всіх охочих. Зараз триває збір коштів для його проведення. Організатори закликають підтримати проект, зробивши благочинний внесок. Станом на вчора зібрали 3 220 грн, а потрібно 25 тисяч. 
“Ми організовуємо цей фестиваль, аби більше людей почали користуватися екологічним видом транспорту – велосипедом. Нас об’єднує спільна мета – зробити наше місто кращим для його жителів, створити прецедент та реалізувати насправді інноваційну практику в Україні – генерацію електроенергії для перегляду кінострічок. Саме тому ми почали кампанію зі збору коштів за допомогою системи “Спільнокошт” на платформі соціальних інновацій Велика Ідея (biggggidea.com)”, – розповідає Ольга Райтер, директор мистецької формації “Wiz-Art”.

Велоустановки для генерації енергії будуть закріпленими, тож стати учасником фестивалю та покрутити педалі зможуть всі, а не лише ті, хто вміє їздити на велосипеді. Загалом обіцяють підготувати 10 таких установок. “Якщо крутити педалі, можна отримати електроенергію. Є ідея, аби кожен приїхав на власному ровері. Велосипеди ставлять на спеціальну установку та використовують для вироблення енергії”, – зазначає Іван Сольський, організатор фестивалю “Decoded”.
До цього проекту долучилися і громадські ініціативи, зокрема Асоціація велосипедистів Львова та урбан-рух “Lypneva”. Також фестиваль вже має партнерів із Хорватії, Норвегії та Росії. Кінофестиваль відбудеться орієнтовно 31 серпня – 1 вересня, а основною його локацією буде дворик ратуші. Частину фільмів покажуть у кінотеатрі “Львів”. У рамках фестивалю транслюватимуть фільми на екологічну та велосипедну тематику.
“Ми будемо генерувати енергію, крутячи педалі, та дивитися фільми, дискутувати, показувати міську веломоду, робити ровер із дрантя, а також проведемо низку флешмобів, створимо фотовиставку “Велосипеди та їх люди” і пройдемося великим велопарадом по місту”, – розповідають організатори. Долучитися до збору коштів для втілення цієї екологічно свідомої ідеї у Львові закликають всіх, кому вона подобається. Проект стартував понад 10 днів тому на “Спільнокошті” (інноваційний механізм фінансування). 
Як зазначила Ольга Райтер, якщо до фестивалю не зберуть потрібну суму, всі кошти повернуть доброчинцям. За її словами, кінофестиваль буде не лише львівським, оскільки установки будуть мобільними. Вже є запрошення від Чернівців, Івано-Франківська та Ужгорода.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8506 / 1.54MB / SQL:{query_count}