неДайте проїхати!

Містяни й досі обговорюють доцільність облаштування платного паркування на вулиці Валовій. “Пошта” дізнавалася, хто ж і чому проти?

фото: Марічка Ільїна
Тягучки і корки на вул. Підвальній, обурені водії, відео та коментарі у соцмежах… Ось що супроводжувало відкриття минулого тижня платної парковки на вул. Валовій. Львів’яни розділилися на тих, хто “за” і тих, хто “проти”.
Та перш ніж говорити про “за” і “проти”, варто нагадати, що метою не лише цієї парковки, але й усієї концепції паркування, є покінчити із проблемою запаркованих тротуарів та газонів і перетворити історичний центр Львова у пішохідну зону. Одні шофери обурюються, чому по всьому центрі можна запаркувати машину безкоштовно, а тут – 4 грн за годину?!.. Інші ж задоволені, мовляв тепер паркування облаштоване правильно.

Безкоштовно їжджу, безкоштовно паркуюсь?

Водії обурюються, як це так взяли і закрили проїзд Валовою?! “Чому на усіх вулицях можна залишити машину безкоштовно, а тут потрібно платити? Через центр і так важко їздити, а тепер Підвальна перетвориться на суцільний корок”, – каже обурений водій Тарас. 
При обговореннях в інтернеті цієї парковки також можна зіткнутися з думкою, “що у Львові приватизували вулицю”. Та насправді парковка не приватна, оператором паркування є ЛКП “Львівавтодор”. Нікому у суборенду вона не передавалася, Львівавтодор самостійно обслуговує парковку.
Це фактично перша парковка, яка починає нормально, легально працювати в місті
“Тягучку на вул. Підвальній і площі Митній створює далеко не наша парковка. Ця проблема виникає через неправильно припарковані машини. Наші водії не є добросовісними, вони досить часто залишають свої машини під знаками заборони паркування. Якщо забрати неправильно припарковані машини на пл. Митній, по вул. Франка, тоді жодних корків не виникало б”, – розповів “Пошті” Олег Береза, директор ЛКП “Львівавтодор”. 
Як зазначив співрозмовник, через цю парковку має право проїхати транзитом машина, якщо перебуватиме там не більше 15 хвилин. Якщо ж авто зупиниться довше, ніж на 15 хв., то водій зобов’язаний заплатити за паркування. 

До плати звикнеться

Говорити про доцільність чи недоцільність парковки абсурдно, адже варто лише глянути на запарковані тротуари, як ясною стає проблема нестачі місць для паркування. Є й інша сторона медалі – водії, які звикли не платити за парковку. 
“Ніде у світі немає безоплатного паркування. Ціни не є такі високі. В центрі міста, як правило, знаходяться офіси компаній, які надають вартісні послуги. Я дякую тим львів’янам, які з розумінням відносяться, і хочу просити тих, хто створює певні перепони, зрозуміти: ми живемо в цивілізованому місті, де мають бути місця для пішоходів, і нормальні парковки. Це, фактично, перша парковка, яка починає нормально, легально працювати в місті. Багато людей задоволені”, – розповів вчора міський голова Львова Андрій Садовий. 
 
фото: Марічка Ільїна
Як наголосив Олег Шмід, радник міського голови з питань велоінфраструктури, заступник голови робочої групи з питань упорядкування транспортного руху у Львові, у центральній частині міста поступово вводитиметься платне паркування і за декілька років люди звикнуть до нього. У них не буде іншого виходу: або паркуйся в центрі і плати, або паркуйся деінде та йди в центр пішки чи їдь маршруткою. 
“Дуже часто можна чути нарікання, що у міста немає грошей. Бо ми неправильно використовуємо простір. У цілому світі послуга паркування приносить прибутки. Автомобілі у громадському просторі міста займають надто велику площу. Власне безкоштовне паркування призводить до автомобільного хаосу в місті. Те, що у Львові в центрі за парковку не треба платити, є великим стимулом їхати в центр на машині. А навіщо 500 метрів йти пішки, якщо під самим входом можна припаркувати машину?.. Це нормально і правильно платити місту за використання його території. А у нас 80% простору міського окуповано автівками. Це не є правильно!”, – розповів “Пошті” Олег Шмід.

Зате впорядковано

Вчора на Валовій все було спокійно, в обід на вул. Підвальній тягучками і “не пахло”. Сама ж Валова – відтепер тиха та простора. А як розповіла “Пошті” пані Олена, власниця припаркованого на Валовій авто, вона дуже задоволена цією парковкою.  “Ця вулиця тепер спокійна. Так, доводиться платити гроші, але я знаю, що мене не заблокує чиясь машина, що я сама не заблокую чийсь вихід. До того ж, раніше доводилось тратити чимало часу, аби найти вільне місце для стоянки в центрі. А нині їдеш на Валову і знаєш, що там спокійно залишиш автівку”, – зазначила пані Олена. 
 До теми                                            
Як писала “Пошта”, година паркування на Валовій коштує чотири гривні. Безкоштовно можуть паркувати там свої автівки інваліди. Для жителів Валової автостоянка платна лише у робочий час – з 8.00 до 19.00. Окрім того, година паркування коштуватиме їм лише одну гривню. 
“Водій заїздить на парковку, натискає кнопку, отримує чек. З ним водій паркується, причіпляючи його до лобового скла. Розраховується при виїзді. Паркувальник зчитує чек спеціальним пристроєм. Так автомат порахує водієві, скільки грошей він має заплатити. Все автоматично”, – пояснював раніше “Пошті” Олег Береза. Підприємцям, що мають кафе чи магазини на цій вулиці можна придбати абонемент.
Зі слів Олега Берези, на парковці вже появилися постійні клієнти. Проте на Валовій культура водіїв, які звикли паркувати авто на тротуарах, таки відчутна – попри те, що на дорозі спеціально розмічені місця для паркування, вони й надалі заїжджають на тротуар.
Заїхати ж на сусідні вулиці тепер можна лише із вул. Братів Рогатинців, але там інша проблема – знову ж таки неправильно припарковані машини і літні майданчики кафе, які загороджують проїзд. Тому проїхати вулицею не те що для “швидкої”, а й для легковика – ціла наука.
У соцмережах, обговорюючи цю парковку, можна прочитати те, що вона неправильно облаштована і хто відповідатиме за те, що хтось понищить машину? “Абсурдні питання – хто відповідатиме, якщо на цій паркові хтось машину подряпав? Та хто подряпав, той і повинен відповідати. На вул. Валовій є послуги паркування, а не охорони машин”, – зазначає Олег Шмід.
Насамкінець варто сказати й про проблему непоінформованості. Як і під час введення нової транспортної схеми у 2012 році, так і нині багато людей не знають, що ця вулиця тепер закрита для проїзду і перетворена на паркову...
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8421 / 1.59MB / SQL:{query_count}