Новобуд біля церкви

Депутати міської ради віддали під будівництво землю біля cобору святого Юра

Незабаром біля собору cв. Юра буде новий офісно-житловий будинок, який “встиснуть” на вул. Озаркевича, 4а біля шпиталю Андрея Шептицького та церковними садами. Право на користування земельною ділянкою забудовнику надали депутати міської ради у четвер на сесії 30 травня.
І прийняли таке рішення попри широкий розголос та протест мешканців, які прийшли під стіни ратуші з вимогою не допустити забудови на території садів, що з’єднують вулиці Шептицьких та Озаркевича.
Мешканці також побоюються, що новий будинок буде занадто близько до шпиталю. Відтак люди прийшли до мерії із плакатами “Депутати, не дозволяйте будівництва багатоповерхівки біля собору cв. Юра”, “Депутати, не забирайте сади в наших дітей”, “Збережіть народну лічницю Шептицького для нащадків”. Натомість забудовник обіцяє, що зведуть невеликий будинок на 4-6 поверхів, а руйнувати шпиталь ім. Андрея Шептицького ніхто не буде і не будуть зводити будівлю впритул до шпиталю.
“Останнім часом було багато чуток. Ми не збираємося забудовувати Святоюрську гору і порушувати зону ЮНЕСКО. У нас історико-архітектурне обґрунтування погоджене з міським управлінням охорони історичного середовища та міністерством культури. Ми будуватимемо в стороні. Це буде 4-6-поверховий будинок, який не буде зачіпати території шпиталю, а буде будуватися на відстані від нього. Ми навпаки, будемо намагатися впорядкувати цю територію, дворик, де зараз гуляють хворі”, – розповів на сесії міської ради Микола Дмух, директор ТзОВ “Розвиток нерухомості”.
Зі слів забудовника, Курія Львівської архиєпархії УГКЦ не проти бути сусідами новобуду, ба більше, отримає 400 метрів квадратних офісних приміщень у майбутньому будинку.
“Пошта” намагалася детальніше з’ясувати позицію церкви вже після голосування на сесії, однак відповідальний у цьому питанні економ курії учора був недоступний для розмови.
Тим часом забудовник пообіцяв також згодом провести громадські слухання.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7908 / 1.53MB / SQL:{query_count}