Музейне поповнення

У Шевченківському гаю вперше за 20 років з’явиться новий експонат. У скансен привезуть хату з Івано-Франківщини

Музей народної архітектури і побуту продовжує розвиватися. Там вже не тільки працюють над реставрацією об’єктів, а й шукають нові цікаві експонати. Так, вже цього року у скансен завезуть стару хату з Карпат. Знайшли її ще рік тому працівники Шевченківського гаю в рамках експедиції. 
“Науковці знайшли цей об’єкт в селі Рівня Верховинського району, що на Івано-Франківщині. Її встановлять в етнографічній зоні “Гуцульщина” на місці, де раніше згоріла верховинська хата, бо вони з одного регіону. Ця хата не є гіршою: їй мінімум 250-300 років за екстрографічними дослідженнями, але мабуть, будемо ще замовляти експертизу дерева”, – каже “Пошті” Іван Косачевич, директор  Музею народної архітектури і побуту.
Нова-стара хата вже промаркована, вичищена і частково розібрана чекає перевезення. Працівники музею сподіваюся, що наступного тижня погода буде сприятливою і можна буде розпочати процес перевезення, який не буде простий, бо об’єкт знаходиться далеко в горах і його доведеться перевозити через річку. 
“Для того, щоб купити хату ми мали 15 тис. доларів, але ми домовилися із власниками про продаж за 6,5 тисяч. Сподіваємося, що це буде один з кращих та найстарших музейних об’єктів. Нарешті ми вперше за 20 років незалежності завеземо новий об’єкт”, – каже Іван Косачевич.
Хату ще цього літа намагатимуться змонтувати та виставити для огляду. Тим часом зараз у Шевченківському гаю реставрують хату з села Пилипець, а незабаром розпочнуть відновлення хати села Орявчик, яка стоїть відразу при вході. Також фахівці  працюють над проектами відновлення хат із сіл Бережниця та Заріччя.

ДОВІДКА

Нагадаємо, на початку року між Музеєм народної архітектури і побуту та ЮНЕСКО підписана угода на суму 300 тис. доларів у рамках “Програми ревіталізації і збереження культурної спадщини Музею народної архітектури і побуту у Львові”. 
Програма розрахована на два роки. Передбачені семінари та придбання спеціального обладнання для архітектурного відділу і фондосховища. За ці гроші запланували виконати кілька великих блоків робіт. Перший – виділення грошей на менеджмент, аналіз попиту, покращення туристичної привабливості музею, вивчення досвіду інших музеїв, витрати на рекламу. 
Другий – реставраційні роботи. А також створення сучасних робочих місць та  закупівлю нового обладнання для працівників. Також музей придбає реставраційне обладнання: від сокир – до верстатів та мікроскопів та пошиє фірмовий одяг для працівників.    

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7454 / 1.54MB / SQL:{query_count}