Торгівля за правилами

У Львові хочуть створити концепцію, яка визначатиме, де і які крамниці варто відкривати у місті

У центральній частині Львова продуктовий магазин зi свічкою вдень не знайдеш: навколо чимало пафосних закладів або ресторанів. Відтак мешканцям старої частини міста не позаздриш. 
Тим часом у Львові спільно з проектом німецького товариства GIZ планують розробити концепцію торгівлі, яка мала б визначити правила торгівлі та розміщення тих чи інших закладів. Про це в ефірі телеканалу “24” розповіла Ірина Кулинич, директор департаменту економічної політики Львівської міськради. 
“Ми насамперед хотіли б виписати якісь певні норми і правила щодо того, які заклади мали б розташовуватись у центральній частині міста, а які – поза центром, які б заклади жителі чи відвідувачі хотіли бачити. Тобто, треба виписати такі правила спільно з рестораторами та громадськістю”, – каже Ірина Кулинич. 
Про те, коли розроблятимуть і як втілюватимуть задумане, “Пошті” розповів головний спеціаліст проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова” GIZ Юрій Петраш. У Львові ця концепція наразі лише на стадії обговорення: відбулося лише кілька робочих зустрічей.
“Створення концепції торгівлі має враховувати побажання мешканців, які живуть у центральній частині міста з інтересами бізнесу та міста. Є потреба взяти досвід міст Німеччини, де виникали схожі проблеми. Бо коли такі проблеми не регулюються, то часто потім бізнес витісняє мешканців із центральної частини, – розповів Юрій Петраш. – У нас досі чинні правила, згідно яких, скажімо, один продуктовий магазин має бути на певну кількість населення. Але ці норми з часів СРСР не переглядалися, а лише перезатверджували державними будівельними нормами. Проте їх треба оновити, та на законодавчому рівні цього не зробимо, тому місто мусить самостійно вести таку політику”, – каже Юрій Петраш. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8194 / 1.53MB / SQL:{query_count}