Укус кліща призвів до смерті львів’янки?

У Львові померла 32-річна жінка, яка була уражена вірусом енцефаліту.

Вірус вона начебто підхопила після того, як її вкусив кліщ, повідомляє “Львівський портал”.
Цими вихідними жінка почувалась погано, але до лікарів не зверталась. А в понеділок, коли їй стало зовсім зле, жінці викликали “швидку”, яка забрала її в лікарню швидкої допомоги. Там львів’янка і померла. У неї залишилось двоє маленьких дітей.
Начальник управління охорони здоров’я Львова Володимир Зуб підтвердив факт смерті жінки від енцефаліту, однак, чи заразилася жінка цим вірусом від кліща, він не знає.
“Так, у нас був такий випадок. Позавчора померла 32-річна жінка від енцефаліту. Але чи вона отримала його після укусу кліща, я не знаю. Тут такий випадок, коли потрібно знати, коли жінку доправили в лікарню, як розвивалось захворювання, як лікували, що показав розтин. А розтин там був, тільки я не знаю його результату. Роз’яснення повинні дати спеціалісти, чи вони пов’язують це з кліщем, чи ні”, – сказав В.Зуб.
Головний медик Львова також зазначив, що дану ситуацію він буде ще з’ясовувати, адже незрозумілим залишається той факт, що жінку привезли у лікарню швидкої допомоги, а не в обласну інфекційну лікарню.
“Я знаю, що цю жінку привезла “швидка”, вона була у важкому стані, а ми не можемо відмовляти таким пацієнтам. Але чому їй лікували енцефаліт у нас, а не в інфекційній – треба буде з’ясувати”, – додав він.
До речі, за перших два тижні травня у медичні заклади та травмoпункти Львівщини звернулось понад 30 осіб, які поскаржились на укуси кліщів. Насправді постраждалих значно більше, зазначають медики, адже люди самотужки видаляють кліщів і лікуються самостійно.

До теми:

При відвідуванні місць, де можуть бути кліщі (парки, сквери, ліси) рекомендується одягати світлий одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, закрите взуття, на голові повинна бути панама чи капелюшок. 
“Якщо кліщ все-таки уп’явся в тіло, необхідно звернутися до спеціаліста травмопункту або лікаря-інфекціоніста територіальної поліклініки, який зможе подати кваліфіковану допомогу чи консультацію. Якщо ж кліщ вдалося видалити самотужки, місце присмоктування необхідно обробити спиртовим розчином йоду або зеленкою”, – зазначала “Пошті” Ірина Фесенко, лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій ДУ “Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9059 / 1.54MB / SQL:{query_count}