Парк у Винниках: життя на смітнику

“Прибрати єдиний у Винниках парк – зелену оазу міста, його “легені” – такими словами закликала городян і владоможців міста Громадська організація “Люстрація”, яка стала головним ініціатором і, як виявилося згодом, єдиним учасником толоки “Очистимо Винники від бруду”, що відбулася напередодні великоднього тижня.

Втім, усе по-порядку. Активісти “Люстрації” виступли з ініціативою навести лад у єдиному в місті парку. Вони звертались до депутатів та громади, просили особисто міського голову пана Уварова та його підлеглих – долучитись до громадської толоки, щоб спільними зусилями прибрати те численне сміття, яке вже буквально вросло поміж дерев парку і до якого чомусь нема жодного діла ані відповідним комунальним службам, ані владі на чолі з мером. 
Відтак, “Люстрація” склала попередні оголошення про толоку та розповсюдила їх Винниками (відповідні листівки про проведення толоки можна було побачити чи  не на кожному кроці: у власній пошті, на стовпах, на дошці оголошень. Запрошення-листівки за день до толоки отримував кожен, хто проходив повз намет ГО “Люстрація”, який був встановлений у центрі міста з метою проінформувати якнайбільшу кількість громадян про захід). “Люстрація” також підготувала безпосередні знаряддя праці (граблі, мітли, пакети для сміття тощо) і навіть власними силами домовилась  про оренду вантажівки, яка оте сміття вивозитиме. 
Так, у доброму гуморі та з благородним наміром очистити винниківський парк, активісти “Люстрації” прийшли суботнього ранку на толоку. Однак їх здивуванню не було меж, адже попри обізнаність міської влади про проведення толоки, жодного чиновника чи представника комунальних служб міста на толоці не було.
…За кілька годин праці скромними силами активістів “Люстрації” з винниківського парку було зібрано та вивезено понад півсотні великих пакетів (а це більше 6000 літрів) сміття. І хоча нечисленними силами вдалося прибрати всю пішохідну зону парку та його околиці – це лише невелика крапля в морі того бруду і мотлоху, який заполонив парк. І що цікаво – під час толоки парком періодично гуляли молоді мами з візочками та випадкові перехожі. Вони просто проходили повз… 
Але найбільше дивує інше. Як виявилось, саме у парк – у цей брудний парк, який поступово перетворюється на смітник – і виходять вікна небідної домівки міського голови Винник Сергія Уварова (може, головний господар міста навіть і спостерігав тихенько за прибиранням небайдужими людьми сміття перед його вікнами). Прикро, що настільки байдуже меру до міста, громада якого дала йому право посідати таку шановану посаду. Невже міський голова жодного разу не бачив, що насправді діється в очолюваному ним місті? Невже сморід від тих куп сміття, що роками назбирувалось у парку, не перешкоджає спокійному і безтурботному сну? 
Щоправда, звинувачувати пана Уварова у цілковитому нехтуванні прибиранням парку було б неправильно. Адже за день до толоки він все-таки спромігся зігнати школярів і прибрати ту ділянку парку, яку ще за попередньої каденції мер надав в оренду на 49 років власній матері… Отакої. Будь-які коментарі далі видаються зайвими…
Та повернемося до нашої толоки. Понад 6000 літрів сміття – це направду крихти з того, що ще залишилось у парку. Відтак, громадська організація “Люстрація” закликає усіх небайдужих довести парк до ладу. Сподіваємось, що власним прикладом ГО “Люстрація” зможе  таки достукатись до збайдужілих представників влади, і в майбутньому такі заходи систематично проводитимуться за їх ініціативи та підтримки свідомих громадян нашого міста. Бо тільки спільними і численними зусиллями можна розчистити ті хащі, де завтра гулятимуть наші діти.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7901 / 1.55MB / SQL:{query_count}