Кінотеатр… для читання

У єдиному кінотеатрі Личаківського району більше ніколи не показуватимуть фільми: до кінця року там відкриють філіал бібліотеки ім. В. Стефаника

“Кінотеатр на 330 місць з площею глядацького залу 232 кв.м споруджений у 1954 р. за типовим проектом. На усій території Радянського союзу було збудовано сотні таких типових кінотеатрів-близнюків. Автором усіх цих близнюків була архітектор Московської архітектурно-проектної майстерні №14 Зоя Осиповна Брод. Новий львівський кінотеатр у 1954 р. отримав назву на честь письменника Ярослава Галана. На початку 1990-х років, уже в незалежній Україні, кінотеатр було перейменовано на честь видатного українського актора та режисера Івана Миколайчука”, – йдеться в описі цієї будівлі на сайті Центру міської історії Центрально-Східної Європи історика Ірини Котлобулатової.
На кінотеатрі ім. І. Миколайчука, що на вулиці Личаківській, можна поставити крапку як на об’єкті, який має виконувати своє пряме призначення. Ще у 2011-му це приміщення депутати міської ради передали у користування Львівській національній науковій бібліотеці ім. В. Стефаника для  того, щоб туди могли вивезти частину книг із костелу єзуїтів. Але у колишньому кінотеатрі провели масштабні роботи і вже до кінця року там відкриють новий філіал бібліотеки. Відтак про те, що у цій споруді колись ще показуватимуть кіно годі й сподіватися… 
“Там з підігрівом підлоги зроблений великий зал, незабаром будуть змонтовані стелажі і ми перенесемо туди півмільйона книг. Це будуть іншомовні видання кінця ХІХ – поч. ХХ ст. Приміщення буде відкритим для наших читачів. До кінця року ми плануємо перевезти літературу. Зараз для втілення намірів маємо все необхідне”, – розповів “Пошті” генеральний директор бібліотеки  Мирослав Романюк, який також розповів, що вже завершений ремонт фондосховища. Також облаштували нову котельню. Окрім того, допомагають облаштувати філіал також поляки. 
І хоча договір закінчується навесні наступного року, директор біб­ліотеки ім. В. Стефаника має довготривалі плани. “Ми хотіли б оформити це приміщення на 49 років. Наприкінці року плануємо пролонгувати угоду”, – каже Мирослав Романюк. Для роботи нового філіалу також збільшать штат працівників як мінімум на десять осіб. 
Потребу продовжити термін угоди користування приміщенням поділяє і депутат міської ради Роман Грицевич, який є членом комісії з питань комунального майна та власності. “Гадаю, дія ухвали сесії буде пролонгована, бо я пам’ятаю, як важко відбирали приміщення від попередніх орендарів, які не платили гроші. Пригадую, у кінотеатрі ім. І. Миколайчука планували зробити читальні зали і згодом перевести книги у електронний вигляд. Окрім того, багато зусиль пішло на те, щоб перенести книги з костелу єзуїтів. Зараз вони перебувають у сучасному приміщенні. Тому будемо продовжувати дію ухвали, щоб бібліотека могла повноцінно користуватися цими приміщеннями”, – каже Роман Грицевич.
Чи продовжать дію ухвали і на скільки саме часу – стане відомо орієнтовно наприкінці року. У мерії повинні підготувати необхідну ухвалу, яку винесуть на сесію міської ради, а депутати проголосують, або ні. Яке бачення у мерії мають щодо долі кінотеатру, “Пошті” дізнатися учора не вдалося, бо відповідальні чиновники впродовж усього дня перебували на нарадах.

До теми:

У 2009-му році кінотеатр ім. І. Миколайчука мав усі шанси зажити повноцінним творчим життям. Тоді співачка Руслана просила міських депутатів на 25 років за гривню в рік надати їй це приміщення у користування для того, щоб створити там музичну та хореографічну школи та медіа-ресурс. Однак депутати міської ради не підтримали такого рішення. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7870 / 1.55MB / SQL:{query_count}