Підтримати у важку хвилину

Аби полегшити біль важкохворих маленьких пацієнтів і допомогти батькам, у Львові створять дитячий госпіс

У Львові ініціюють відкриття першого офіційного в Україні госпісу для важкохворих дітей. Щоб зробити це ефективно, вчора під час круглого столу із львівськими депутатами, лікарями та волонтерами, своїм досвідом поділилися колеги із польського міста Люблін. 
«Мені як політику соромно за державу і за владу, яка досі дуже мало приділяла уваги цьому питанню. Тому потрібно переймати досвід колег. Ми співпрацюватимемо щодо цього питання із головою Ради міста Любліна, набиратимемося досвіду та шукатимемо гранти, щоб вирішити це питання», – говорить секретар Львівської міськради Василь Павлюк. 
Натомість у Любліні ще 16 років тому госпісну допомогу започаткував о. Філіп, який на сьогоднішній день є директором люблінського дитячого госпісу ім. Маленького принца.
«Ми розпочинали свою роботу, маючи лише невелике підвальне приміщення та старенький бусик. Нині ж у країні діє 23 госпіси, де допомагають важкохворим дітям. Зокрема, при нашому центрі діє шість нових амбулаторій», – ділиться досвідом о. Філіп.
За його словами, 40 відсотків усіх видатків бере на себе держава, інших 60 – це допомога благодійників. 
«Одних добрих намірів недостатньо. Але потрібно з чогось починати, щоб таки робити добре діло. Потрібна допомога місцевої адміністрації та владних структур. Та тішить те, що українське суспільство дозріло до розуміння такої проблеми й готове повернутись обличчям до чужої біди, допомогти іншим», – зазначив голова Ради міста Любліна Пйотр Ковальчик. 
Він також запевнив, що охоче прийматимуть гостей із України для перейняття досвіду в цій нелегкій справі. Делегація зі Львова планує приїхати уже після Великодніх свят. 
«Активніше візьмемось за цю проблему: організуємо львівських лікарів, які працюють у напрямку соціальної допомоги. Спробуємо на місцевому рівні те, що в нашій компетенції. Ми почнемо зі Львова, а потім звернемось до наших депутатів у парламенті, до уряду. Держава повинна нарешті почати опікуватися такими потребуючими людьми», – зазначив Василь Павлюк.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8392 / 1.53MB / SQL:{query_count}