Новий погляд на гутництво

У Львові радикально оновили експозиції Музею скла: тепер тут як тисячолітні, так і новітні експонати

 

У Львові радикально оновили експозиції Музею скла: тепер тут як  тисячолітні, так і новітні експонати

Підвали Львівського історичного музею отримали новий етап свого  виставкового життя. Учора у нашому місті презентували нові експозиції Музею скла, що у підвалі Палацу Бандінеллі на площі Ринок, 2. 
“Ми збагатили стару експозицію: раніше тут експонували скло Галичини, а сьогодні показуємо ще й ті предмети, які побутували в Україні. Також у нас зібране скло римського та візантійського періодів та збільшили колекцію давньоруського скла”, – розповів “Пошті” Михайло Бокотей, керівник Музею скла.
Серед експонатів: стародавні келихи, кухлі, ритуальні дзбани, келишки, флакони, браслети та персні. Сучасна частина збірки складається із робіт колекції Міжнародного симпозіуму гутного скла у Львові, які відбувалися у нашому місті з 1989-ого року. У залах із сучасним склом зібрані роботи відомих художників із 28-ми країн світу, зокрема роботи тих, хто засновував сучасну течію студійного скла, коли воно перестало бути виключно ужитковим і почало набирати образотворчу цінність. 
“Таких музеїв сучасного скла у світі є небагато: у Штатах, Данії, Німеччині, Шанхаї і у Львові. Але тільки у нас всі роботи майстри виконували у одному місці – у Львові”, – каже Михайло Бокотей.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8156 / 1.53MB / SQL:{query_count}