“Ми готуємо успішних фахівців!”

Наталія Склярчук, директор Львівського професійного ліцею харчових технологій, що на площі Данила Галицького, 8 – про престиж навчального закладу та рецепти успішної діяльності

Наталія Склярчук, директор Львівського професійного ліцею харчових технологій, що на площі Данила Галицького, 8 – про престиж навчального закладу та рецепти успішної діяльності

Запорука побудови будь-якої кар’єри – наполеглива праця та відданість своїй справі. Але у кожної людини, що досягла значних результатів, є ще й своя філософія успіху, чітка і послідовна життєва позиція. 

Наталія Склярчук (на фото), директор Львівського професійного ліцею харчових технологій, понад 30 років  виховує та навчає молодь професії пекаря,  одній із найшановaніших із давніх часів і донині. Співрозмовниця  розповідає  “Пошті” про навчальний заклад та рецепти успішної діяльності. 

– Вся ваша фахова діяльність пов’язана з рідним навчальним закладом – Львівським професійним ліцеєм харчових технологій. Прошу сказати, як це починалося?

– Розпочинала роботу у нашому навчальному закладі 1981-го молодою випускницею Київського технологічного інституту харчової промисловості. Спочатку була  майстром виробничого навчання, потім працювала викладачем, заступником директора, а з 2002-го очолюю колектив ліцею. Сьогодні  це один із найкращих закладів професійно-технічної освіти на Львівщині. А сучасна професійно-технічна освіта відіграє величезну роль у формуванні всебічно розвинутої та фахово орієнтованої особистості.

– Але ж ліцей має давню історію?

–  Так. Заснували навчальний заклад ще понад 45 років тому далекого  1967-го як львівське професійно-технічне училище хлібопекарської промисловості. У 1977 році на замовлення  фірми “Світоч” розпочали підготовку фахівців кондитерської справи. Згодом професійно-технічне училище №39 стало багатогалузевим і здійснювало підготовку кваліфікованих робітників для макаронної, пиво-безалкогольної, тютюнової, кондитерської і хлібопекарської галузей.

Сьогодні у Львівському професійному ліцеї харчових технологій ми навчаємо випускників 9 та 11 класів актуальних професій: пекар, кондитер, кухар, офіціант, бармен, продавець продовольчих товарів, контролер-касир, агент з постачання, обліковець бухгалтерських даних. Наші учні впевнені – такі професії завше гарантуватимуть їм працевлаштування та можливість успішної самореалізації.

У ліцеї професійної майстерності набувають й дорослі. Новий фах опановують люди, скеровані на перепідготовку центром зайнятості. Навчаються  також бажаючі розпочати власну справу з випікання хліба чи кондитерських виробів. Вони вже за власний кошт упродовж 4–6 місяців здобувають нову професію, що забезпечить їм “сите” майбутнє.

– Скажіть, будь ласка, що є запорукою успішного майбутнього ваших випускників?

– Передусім це якісна освіта. У ліцеї учні опановують базові теоретичні знан­ня, вивчають сучасні технології. Ми постійно впроваджуємо новітні методики, підвищуємо кваліфікацію педагогічного колективу. На базі ліцею проводяться майстер-класи та професійні конкурси, семінари викладачів і майстрів виробничого навчання.

Велику роль відіграє також ґрунтовна практична підготовка. Важливо, що ліцеїсти набувають фахового досвіду у навчально-практичному пекарському центрі із сучасним хлібопекарським обладнанням. У центрі, створеному за підтримки Фонду Роберта Боша та німецької компанії  IFT GmbH,  учні навчаються випікати великий асортимент різноманітних хлібобулочних і кондитерських виробів.

Але головний принцип нашої педагогічної та виховної роботи – завше любити свою професію і прищепити таке ставлення до своєї справи  учням. Тож ліцеїстів навчають вкладати душу у приготування страв та випічку. Найважливіше, чого ми прагнемо – щоби наші випускники вміли все зробити руками, тоді техніка буде їм надійним помічником.

Гарне виховання, творчий підхід допомагає й у роботі з клієнтами, створює їм хороший настрій. До речі, ліцеїсти неодноразово обслуговували почесних гостей нашого міста. Відчули доброзичливість наших випускників  і численні гості Євро-2012. 

– Але ж творча людина зазвичай талановита у всьому?

– Це вже неодноразово доведено. Наші учні перемагають і у професійних конкурсах, і у  виступах художніх колективів. У ліцеї є всі можливості для всебічного розвитку здібностей учнів. 

Шануємо ми і національні традиції. Стараннями учнів, викладачів та майстрів ліцею створено Музей хлібопекарства, у якому демонструється старовинне знаряддя для випікання хлібобулочних виробів, сівалки, плуг і навіть народне вбрання середньовічних галичан. До речі, кращі роботи ліцеїстів, законсервовані способом лакування, поповнюють експозицію музею. 

Відомий наш ліцей й випіканням короваїв до різноманітних урочистих подій та свят. Ми вже духовно готуємось до Великодня.  Світле Христове Воскресіння кожна родина зустрічає молитвою і зазвичай прагне якнайкраще почастувати рідних, прийняти гостей. Звертайтесь до нас, щоб замовити смачні паски. А там розпочнеться й пора весіль,  на яких обов’язковим атрибутом є коровай.

Запрошуємо до нас випускників шкіл 9 та 11 класів. Вступаючи на навчання у Львівський професійний ліцей харчових технологій, ви відчиняєте двері у перспективне, добре забезпечене майбутнє. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8282 / 1.58MB / SQL:{query_count}