Гайда прибирати міські парки!

Наприкінці квітня у Львові відбудеться загальноміська толока, а також  висадять кілька сотень дерев 

Наприкінці квітня у Львові відбудеться загальноміська толока, а також  висадять кілька сотень дерев 

За два тижні до Великодня, а саме 20 квітня, Львів вкотре приєднається до екологічної акції “Зробимо Україну чистою”, яка є частиною всесвітнього руху “Let’s do it, World!”. 

Цією акцією небайдужих львів’ян закликають долучитися до спільного прибирання міських парків. І якщо торік прибирали шість парків, то цього року в рамках акції прибиратимуть усі 28 парків Львова! 

“Цього року акція відбудеться у 200 населених пунктах України. До прибирання планують залучити 100 тисяч учасників. До участі запрошують усіх: громадські організації, компанії, добровольців та релігійні громади, небайдужих людей, які готові змінювати своє життя вже і сьогодні”, – каже Ярослав Мелех, координатор Львова та області у всеукраїнській акції.

Учасників толоки міськ­рада забезпечить інвентарем та технікою для вивезення сміття. У рамках акції 20 квітня відбудеться і загальноміська толока, куди для прибирання зелених зон, вулиць, скверів запрошують всі громадські колективи, студентів, військових студентів, а також пересічних мешканців. Як писала “Пошта”, торік у Львові в акції взяли участь 600 осіб, котрі зібрали понад півтори тисячі 120-літрових пакетів сміття.

Також 20 квітня у Львові мають висадити півтисячі дерев. У міському фонді охорони навколишнього природного середовища на цей рік передбачено 100 тисяч грн, за які придбають близько 500 лип, каштанів та кленів. Як зазначає в. о. начальника міського управління екології та благоуст­рою Андрій Галушка, це буде корисним як для озеленення вулиць, так і для зменшення шумового навантаження, кількості пилу та вологорегулювання. 

“Торік озеленили два райони – Франківський і Сихівський, де висадили 520 лип. Цього року плануємо висадити дерева в інших чотирьох районах міста. Це будуть липи, які добре приживаються у нас, а також червоноквіткові каштани, котрим не шкодить міль”, – додає Андрій Галушка.

Акцію вже підтримав Український католицький університет. “Люди мають зберігати довкілля в адекватному, відповідному, чистому, гармонійному стані. Ми відповідальні за це. Те, що Великий піст і ця ініціатива відбуваються в один час, свідчить, що духовне і матеріальне очищення є єдиним, спільним. Дбаючи про наше нутро, ми не можемо не дбати про те, що нас оточує”, – акцентує Віталій Жуковський, завідувач кафедри богослов’я УКУ.

До акції “Зробимо Україну чистою” долучилася і вокальна формація “Піккардійська терція”. За словами співака Андрія Капраля, якщо гурт не буде мати виїзду, учасники обов’язково долучаться до прибирання львівських парків 20 квітня. “Кожен повинен почати із себе. Не лише змусити себе викинути папір там, де потрібно, але й закликати інших це робити. Тоді у нас буде дуже гарна країна з чудовою природою!”, – наголошує він. 

На Львівщині, окрім обласного центру, в акції також братимуть участь міста Новий Розділ, Красне, Соснівка та село Наварія Пустомитівського району. Ці населені пункти вже зареєстровані на сайті акції. 

 

ДОВІДКА

Акція “Зробимо Україну чистою!” є частиною всесвітнього руху “Let’s do it, World!”, що з’явився у 2008-му в Естонії. Зараз у ньому беруть участь понад 700 000 волонтерів у 96 країнах світу. Як свідчить іноземний досвід, аби повністю прибрати країну чи місто, потрібно, щоб на толоку прийшло 10% населення!

Уже третій рік поспіль ініціатива “Зробимо Україну чистою!” об’єднує людей, які хочуть прибрати із парків та вулиць сміття. Торік прибрати вулиці та парки свого міста в Україні вийшла 51 000 учасників зі 110 населених пунктів.

 

 ДО ТЕМИ

Долучитися до екологічної ініціативи “Зробимо Україну чистою!” на Львівщині можна заповнивши відповідну аплікаційну форму на сторінках акції у соцмережах або написавши листа на електронну скриньку  lviv@letsdoit.org.ua.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7810 / 1.56MB / SQL:{query_count}