Ще б на сцену заїхали…

Хамство і рагулізм по-львівськи – місцева “богема” перетворила площу перед оперним театром на парковку. Влада міста нарешті вирішила діяти рішуче

Хамство і рагулізм по-львівськи – місцева “богема” перетворила площу перед оперним театром на парковку. Влада міста нарешті вирішила діяти рішуче

Заможні автомобілісти Львова знову показово познущалися з пішоходів. Так, ввечері у понеділок, 11 березня, глядачі шоу “Студії Квартал–95”, які приїхали власним транспортом, масово припаркували автомобілі просто на площі перед оперним театром. Приблизно чотири десятки дорогих машин небідні люди залишали мало не під дверима Опери, незважаючи на те, що тут не можна не тільки паркуватися, а й взагалі сюди заїжджати! 

Мажорні особи вкотре плюнули в очі громаді міста, зневажливо та демонстративно показавши, що сьогодні заможна людина може дозволити собі все. Напевно, ці пани та панянки, якби вміли оминати пороги, машиною заїжджали б навіть до церкви. Така хамська поведінка викликала обурення небайдужих мешканців у соцмережах. Звучали навіть радикальні заклики наступного разу нищити машини, припарковані будь-де. 

У телевізійних сюжетах каналів можна було побачити щасливі та усміхнені обличчя водіїв після концер­ту, які пояснювали, що… просто не мали де залишити машину. А інспектори ДАІ, котрі приїхали із запізненням, просто спостерігали за тим, як мажорні особи залишали головну площу міста. 

Аби зрозуміти, чому ДАІ, що відповідає за автотранспорт міста, вкотре допустило таке знущання з пішоходів, “Пошта” звернулася до в. о. начальника ДАІ Львова Володимира Казмірука. Однак традиційно почули лише виправдання.  

“Ані усної, ані письмової інформації про те, що в Опері буде виступати “95 Квартал”, до нас не надходило. Коли ми отримали таку інформацію, відразу виїхали, але було вже запізно. Я спілкувався з головою райадміністрації, вона говорила з керівництвом театру й ухвалили рішення, що в майбутньому, коли відбуватимуться великі концерти чи вистави, вони нас інформуватимуть завчасно, і ми за три-чотири години до початку заходу виставлятимемо туди екіпажі ДАІ. Якщо не вистачатиме одного, виставимо два, але такої ситуації більше не буде, якщо ми матимемо відповідну інформацію. Тож у майбутньому це контролюватимуть. Свою провину у тому, що було в понеділок, я не заперечую”, – розповів “Пошті” Володимир Казмірук. Начальник міського ДАІ також додав: якщо машина припаркована з порушенням і водія поруч немає, інспектор не має права зняти номерний знак чи скласти протокол. Якщо ж водія затримають, штраф становитиме від 255 до 340 грн.

Не менш обурене вчинком глядачів і керівництво оперного театру. “Є багато аспектів цієї проблеми, але найгірше те, що це є проявом внутрішньої культури львів’ян чи, швидше,  її відсутності. Це свого роду зневага, і я не втомлююся дивуватися, –  розповів “Пошті” заступник директора оперного театру Юрій Грех. – Також здивований тим, що дехто апелює до театру. Якщо людина порушила якісь закони, є служби, котрі мають на це реагувати… Згадую часи, коли на цій площі був пам’ятник Леніну. Чи тоді хтось дозволяв собі таке робити? Де зараз міліція, ДАІ, якщо порушується закон?! Лунали й ідеї не починати заходи, якщо хтось ставить машини перед театром, але це абсурд! Чому законослухняні громадяни мають страждати через тих, хто не дотримується правил?!”.

Водночас у мерії цього року готуються унеможливити випадки такого масового паркування машин. З цією метою планується встановити спеціальні перешкоди.  “У проекті бюджету розвитку–2013 передбачено ремонт проспекту Свободи та встановлення гранітних півкуль на площі перед оперним театром. Цей проект бюджету буде винесено на розгляд сесії міськради 19 березня. Якщо депутати його ухвалять, за наявності грошей ще цього року такі роботи можна буде виконати. Замовником виконання робіт має бути міське управління капітального будівництва. Ремонтувати плануємо праву сторону проспекту з боку “Княжого келиха”. Для нас важливо унеможливити заїзд транспорту біля оперного театру”, – розповіла учора “Пошті” Ірина Маруняк, голова Галицької районної адміністрації. 

ДО ТЕМИ

“Пошта” вибрала найемоцій­ніші коментарі, які залишали львів’яни у соцмережах після публікацій фото автомобілів перед Оперою. Цитати подаємо мовою оригіналу:

***

Нема гіршого пана, як з Івана. Можна забрати рогуля з села, а от забрати село з рогуля не вийде ніколи. Біда у тому, що практично вся львівська псевдоеліта це вихідці з сіл.

***

Коли вірветься терпець у львів’ян, то я думаю, що тоді ці всі ці машини будуть або без коліс, це ще в хорошому випадку, а в гіршому будуть знищені!!!!!!

***

До речі – дієвий метод боротьби – фотки номерів, з прізвищами (думаю дістати нескладно) і в пресу на радіо, в нет. Місто має знати своїх героїв....

***

Навіть мавпа в зоопарку себе вихованіше поводить!

***

Є їдея, можна бути готовим до наступного такого “культурного вечора в опері” і після закінчення заблокувати виїзди з площі чимось цілком звичним для неї, наприклад лавочками і сидіти там шахмати бавитись напівгодини чи каву пити. познімати кружляння львівців навколо фонтану, переконаний, що навіть знайомі лиця будуть...

***

Просто пройтися із шилом або викруткою, і попроколювати мудакам по 2-3 колеса. Ото ржач буде!!!

***

То є така рагульська психологія: якщо у мене тутка магазин або я у цьому будинку живу – я маю право, тутво на тротуарі паркуватись і мені в.с.р.а.ц.і пішоходи. А інший рагуль вважає що у нього все місто в кишені – то він має право будь-де паркуватись, чи нє?

***

ДАІ сховалося у кущах, полюють на простих смертних, бо на тих осіб елітних богем вони мають маленьки зуби і бояться їх як дідько ладану.

***

Нормальна людина розуміє де можна: паркувати, ходити, їздити. Крім того люди пишуть закони згідно яких живуть. Худоба законів не знає, бо не вміє читати, писати. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8032 / 1.59MB / SQL:{query_count}