А куди викидають шприци?

Лише 30% медустанов Львівщини мають дозволи на зберігання та утилізацію відходів. Значна їх кількість потрапляє на несанкціоновані сміттєзвалища, що є великим ризиком 

Лише 30% медустанов Львівщини мають дозволи на зберігання та утилізацію відходів. Значна їх кількість потрапляє на несанкціоновані сміттєзвалища, що є великим ризиком 

Цього тижня працівники сектору екологічної безпеки Держ­управління охорони навколишнього природного середовища Львівщини провели круглий стіл із представниками медичних закладів області щодо дотримання вимог законодавства в питанні утворення, зберігання та утилізації медичних відходів. 

За даними цього управління, на території Львівщини 148 закладів охорони здоров’я. Однак на цей рік ліміти щодо утворення та розміщення відходів, зокрема медичних, отримали лише 44 медустанови, інші утилізують їх незаконно!  

Екологи зазначають, що медичні відходи є чинниками прямого і опосередкованого ризику забруднення навколишнього природного середовища, виникнення інфекційних та неінфекційних захворювань населення, тому ці відходи віднесли до небезпечних. Є чимало випадків, коли небезпечні медичні відходи, змішані з твердими побутовими, потрапляють на полігони і несанкціоновані сміттєзвалища. А це може призвести до поширення туберкульозу, ураження дорослих та дітей вірусами гепатиту В і С, різними шкідливими мікроорганізмами, вірусними інфекціями та зараження природного середовища! 

Як зазначив Назар Сорока, керівник відділу екологічної безпеки управління охорони навколишнього природного середовища Львівщини, лімітне, тобто контрольне поводження з медичними та медико-біологічними відходами сприяє убезпеченню населення області від негативних, а можливо, й трагічних наслідків потрапляння їх у місця, де може відбутися контакт із природними чинниками (ґрунтами, водами). Адже дозвільна система зобов’язує керівників медустанов відповідально і в межах відповідних норм утворювати, зберігати і утилізувати медичні та медико-біологічні відходи.   

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8610 / 1.53MB / SQL:{query_count}