Зберегти зір!

У Львові почалася акція “Дні раннього виявлення глаукоми”

У Львові почалася акція “Дні раннього виявлення глаукоми”

У рамках Всесвітнього дня боротьби з глаукомою відучора, 4 бе­резня, і до 15 березня у Львові вдруге відбуватимуться заходи щодо раннього виявлення та лікування цього захворювання. Відтак кожен охочий віком від 40 років може прийти у поліклініку та виміряти свій внутрішньоочний тиск.

За словами начальника управління охорони здоров’я Львівської міськради Володимира Зуба, глаукома – це захворювання, проявом якого є підвищення внутрішньоочного тиску, а наслідком – звуження поля зору, зниження гостроти зору і навіть сліпота. До речі, глаукома є другою серед причин сліпоти в Україні.

“На сьогодні у Львові зареєстровано понад 2 800 хворих на глаукому, приблизно 390 з них, тобто кожен п’ятий пацієнт, мають третю, четверту стадію, що призводять до сліпоти. Приблизно стільки ж людей не знають, що мають глаукому, – зазначив Володимир Зуб. – Оскільки глаукома починається безсимптомно, тобто клінічно ніяк не проявляється, людям не варто зволікати. Потрібно лише звернутися до офтальмологів та пройти тонометрію, тобто виміряти внутрішньоочний тиск. Це діагностичне обстеження є доступним, не потребує коштів та спеціального обладнання. Якщо тиск підвищений, лікар призначить додаткове обстеження, а за потреби й лікування”.

Якщо виявлено глаукому або підвищений тиск на ранніх стадіях, то ефективним є консервативне лікування. До оперативного лікування вдаються на пізніх стадіях, коли краплі, консервативне лікування вже не є ефективними. “Основна наша мета – вчасно виявити (на ранніх стадіях) та пролікувати пацієнтів, щоб не дотягнути до операції, яка є достатньо дорогою. Тому краще, дешевше і простіше виявити та лікувати глаукому на ранніх стадіях, аби не мати моральних, фізичних страждань і матеріальних збитків”, – додав головний медик Львова.

До речі, профілактична акція з раннього виявлення глаукоми триватиме в цілому на Львівщині. Пройти тонометрію можна у кабінетах долікарського прийому поліклінік за місцем проживання. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8175 / 1.54MB / SQL:{query_count}