Львів заманює інвесторів

Торік іноземці вклали в економіку міста на 23% більше грошей, аніж у 2011-му

Торік іноземці вклали в економіку міста на 23% більше грошей, аніж у 2011-му

Інвестиційний клімат у Львові значно кращий, ніж в інших містах України.  За підсумками 2012-го активність іноземних інвесторів на Львівщині збільшилася більше ніж удвічі. Як наслідок, в економіку Львова інвестори вклали 288 млн доларів.

Тим часом загальноукраїнська статистика є менш позитивною – надходження інвестицій скоротилося на 7%. До речі, головні українські інвестори перераховують гроші з офшорних столиць – Кіпру, Британських Віргінських Островів, а в Львів охоче інвестують поляки та австрійці.

Інвестицій побільшало

Минулого року іноземні інвестори вклали в економіку Львова 288 млн доларів, що на 23% більше, ніж у 2011-му. Сергій Кіраль, начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міськради, розповів, що загальний обсяг інвестицій у Львів на початку 2013-го сягнув 1 млрд 114 млн доларів. 

“Найбільше коштів інвестори вкладають у фінансову галузь, промисловість, енергетику та торгівлю. У 2012-му лідерами інвестування у місто Лева стали Польща та Кіпр – по 32%, на третьому місці – Австрія (майже 15%)”, – розповів Сергій Кіраль.

“Варто відзначити, що з коштів, залучених минулого року, найбільша частка припадає на трансакцію компанії ДТЕК, яка придбала торік “Західенерго”. Обсяг цієї трансакції, відповідно до статистичних даних, становив понад 240 млн доларів. Іншою потужною трансакцією був продаж частини футбольного клубу “Карпати”. За статистикою, це близько 15 млн доларів. Решта –дрібніші вливання, які надходили до нашого регіону”, – повідомив посадовець міськради. 

Дешева робоча сила і навчальні заклади

За словами Сергія Кіраля, інвестиційний клімат у Львові значно кращий, аніж у середньому в Україні. “Працюю в міській раді понад п’ять років, можу з власного досвіду стверджувати, що кожен другий інвестор, який має намір вкладати гроші в Україну, розглядає різні регіони, починаючи зі Львова”, – зазначив Сергій Кіраль. 

Посадовець назвав речі, які приваблюють іноземних інвесторів до міста Лева. По-перше, це велика кількість навчальних закладів, зокрема Львівська політехніка, де навчають технічним спеціальностям. По-друге, тут, якщо порівнювати із Центральною Європою, є недорога робоча сила. Крім того, Львів має зв’язок з іншими країнами.

“Потенційний іноземний інвестор, що планує будувати в Україні науково-дослідний центр, де працюватиме, каже: Львів – поза конкуренцією. Інвестор розглядає й інші міста, але має намір незабаром розпочати будівництво у Львові”, – розповів Сергій Кіраль. 

Поза тим, Ростиславові Сороці, голові регіональної ради підприємців Львівщини, важко пояснити, чому у наш регіон надійшло більше інвестицій, ніж в середньому в Україні. “Відомо, що великі системні інвестори зараз не приходять в Україну взагалі, а середні та малі шукають території, розташовані ближче до кордону”, – сказав “Пошті” експерт.

 Охоче інвестують IT-компанії 

Торік у Львові з’явилося 145 підприємств з іноземними інвестиціями. У 2011-му їх було 580, а наприкінці 2012-го в місті працювало вже 725 таких підприємств, інформує обласне управління статистики. “Нині Львів веде переговори із шістьма потенційними інвесторами”, – каже Сергій Кіраль. Посадовець не зазначив, які саме фірми планують працювати у нашому місті, однак повідомив, що це IT-компанії, які хочуть інвестувати у будівництво та виробництво. 

Також він додав, що упродовж останнього півріччя 2012-го спрацювали промоційні заходи міста. “За останнє півріччя ми почали отримувати порівняно велику кількість запитів від потенційних інвесторів. Кількість пропозицій збільшилася у два-три рази, а в 2011-му їх було дуже мало. Наше управління працює над залученням у місто багатонаціональних компаній із відомими назвами, адже вони перетворять Львів на магніт для інших інвесторів”, – вважає Сергій Кіраль. Відомо, що саме за таким принципом свого часу заманювали інвесторів польські міста. 

ДО ТЕМИ

Інвестори з Бельгії та Індії хочуть збудувати біля львівського аеропорту індустріальний парк. Як писала “Пошта”, на території поблизу аеропорту планують звести шість будинків, кожен з яких матиме чотири-п’ять поверхів. Загальна площа офісних приміщень становитиме 30 тисяч квадратних метрів. Бізнес-парк буде закритою територією, де працюватимуть ІТ-компанії. 
“Одна з проблем, яка нині стримує роботу щодо залучення інвесторів, – це питання розрахунку вартості земельної ділянки. Проте основною проблемою є відсутність гарантії отримати пізніше необхідні дозвільні документи. Компанія готова хоч завтра інвестувати в будівництво самого об’єкту, але питання земельної ділянки стримує”, – розповів під час зустрічі з журналістами Сергій Кіраль.  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8013 / 1.58MB / SQL:{query_count}