Митці відстояли “Вернісаж”

Завдяки активній громадській позиції львів’яни домоглися того, що “Вернісаж” не перенесуть. Продавці ринку просять його облаштувати

Завдяки активній громадській позиції львів’яни домоглися того, що “Вернісаж” не перенесуть. Продавці ринку просять його облаштувати

Мистецький ринок “Вернісаж”, що розташований у центрі Львова на площі Вічевій, не закриють і не перенесуть. Таку обіцянку львів’янам дали депутати міськради і міський голова Андрій Садовий. Щоправда, аби домогтися цього запевнення, люди були змушені прийти з пікетом під стіни міськради у четвер, 7 лютого, де в цей час тривало сесійне засідання.  

Саме питання про можливе перенесення “Вернісажу” стало єдиним, яке депутати міськради спромоглися розглянути до обіду у четвер. Ба більше, з цього приводу в стінах мерії розгорілася гаряча дискусія. Як наслідок – складалося враження, що присутні в залі не вирішували проблеми, а виправдовувалися і з’ясовували стосунки.  

Допоможіть облаштувати “Вернісаж”!

Львів’янка Світлана двадцять років продає на “Вернісажі” картини і вироби,  виготовлені власноруч. Жінка розповіла “Пошті”, що митці, які торгують на мистецькому ринку, дуже хочуть, щоб міські чиновники і депутати допомогли їм облаштувати “Вернісаж”. 

“Нам пообіцяли, що “Вернісаж” не закриють. Допоможіть нам облаштувати цей ринок! Ми хочемо, щоб зняли питання розкопок і перенесення ринку. Адже зрозуміло, що до нас, тобто до ринку підбираються через розкопки Низького замку і церкви св. Катерини”, – каже співрозмовниця.

Львів’янка каже, що “Вернісаж” – це не лише заробіток тих, хто працює на ньому, але й справжня гордість Львова. “Хочемо бути привабливими для міста і туристів, і тому ми прийшли під стіни мерії. Нехай чиновники знають, що ми любимо Львів – це наше місто. Будемо робити все для того, аби ринок  не зник”, – розповідає художниця.

Позиція депутатів

Депутати міськради запевняють, що в цьому питанні одностайні з громадою міста. Зокрема, Андріян Гутник, голова комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міської ради вважає, що 7 лютого в стінах мерії був організований “цирк, в якому виконавчі органи влади осміяли самі себе”.  

“Зрозуміло, що в питанні перенесення “Вернісажу” зацікавлений міський голова Львова, адже без його відома не могла бути зареєстрована ухвала. Ба більше, були аргументи, що з цього приводу проводилась нарада, на якій і зареєстрували відповідну ухвалу, і підписали всі чиновники виконавчої служби міськради. Єдиною проблемою міського голови і чиновників є те, що вони приймають рішення, не погоджуючи їх із громадою міста. Так вийшло з “Вернісажем”, – розповів “Пошті” Андріян Гутник.

З його слів, чиновники намагалися вирішили долю ринку, не обговоривши питання з людьми. Тому львів’яни обурилися і відреагували на такі дії. “Проте міський голова відхрещується, мовляв, він до цього не причетний. Дає догану чиновникам, які без його відома нічого не можуть вирішувати. Коли я ходив коридорами мерії і запитував мітингувальників, чому вони прийшли з опудалами депутатів, вони казали, що невідомі люди напередодні ходили по ринку і розповідали, що винуватцями цього були не чиновники, а депутати...”, – каже депутат. 

Андріян Гутник певен, що під час сесії всім стало зрозуміло, що міські чиновники причетні до цього питання... “Цю ухвалу не було завізовано у комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища. Адже я знав, що це питання не було погоджено з людьми. Тобто, депутати зупинили цю ухвалу, але людей спантеличили і ввели в оману, мовляв, вони у всьому винні. Знаєте, чому розгорілася така дискусія? Причиною стало те, що у перенесенні ринку були зацікавлені міські чиновники і мер, а коли люди обурилися і депутати їх підтримали, то вони вирішили на когось звалити вину”, – вважає співрозмовник “Пошти”.

Пропала грамота…

“Вернісаж” був і є!”,– наголошує очільник Львова Андрій Садовий. Саме так він прокоментував журналістам підозри на його адресу щодо перенесення “Вернісажу”. Ба більше, він заперечив існування ухвали, що остаточно збило всіх із пантелику. То була ухвала чи ні? “Немає ніякої ухвали стосовно “Вернісажу”. Не було і нема. Була ухвала міської ради по інформаційно-туристичному центру на вул. Кривоноса. Але пані Гримак (чиновниця ратуші – ред.), у пояснювальній записці чомусь висловила позицію: “А може це буде перенесення “Вернісажу”. Вона за це є суворо покарана, адже одне нерозумне слово чиновника спричинило велике збентеження”, – каже мер. 

З його слів, історія з “Вернісажем” – добрий приклад для всіх. “Максимальна публічність і можливість озвучити свою думку. Ця сторінка повинна бути закрита. Має бути відкрита нова: впорядкування “Вернісажу”. Маємо створити більше можливостей для людей, які хочуть реалізовувати свою продукцію. “Вернісаж” був і є”, – пообіцяв Андрій Садовий.

Ідеї є, були би гроші…

Але, незважаючи на суперечки, львів’яни хочуть, щоб “Вернісаж” не просто залишився, але й мав належний вигляд. Тобто, був приведений до порядку. Так, Андріян Гутник вважає, що переносити чи змінювати щось на “Вернісажі” не варто, доки не почуємо думку митців, які там працюють. “Мені доводилося бачити чудові приклади мистецьких ринків в Європі. Наприклад, “Вернісаж” на мості у Празі, Парижі тощо. Знаєте, якби теоретично у Львові з’явився інвестор і запропонував, наприклад, зробити скляну галерею “Вернісаж”. Адже є цікавий метод поєднання нового стилю зі збереженням старого”, – каже Андріян Гутник.

Якщо такий інвестор з’явиться, і буде готовий провести розкопки і зробити там галерею, то людям тимчасово мають запропонувати такі умови для роботи, які вони самі захочуть.

“Наприклад, тимчасово перенести “Вернісаж” на площу Ринок, адже в багатьох польських, чеських містах мистецькі ринки так розміщені. Погодитись можна, якщо це буде гарний, цікавий проект, що лише прикрасить місто. Адже нині, відверто кажучи, “Вернісаж” має не надто привабливий вигляд. Проте є одним із символів міста Лева. Його треба обов’язково впорядкувати! Укомплектувати його так, щоб це був один із найкращих прикладів “Вернісажу” не лише в Україні, але й світі”, – певен Андріян Гутник. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7656 / 1.6MB / SQL:{query_count}