Яблуко розбрату львівської влади

Місце праці 125 міських чиновників під знаком питання. Саме стільки осіб мають скоротити, згідно з рішенням про нову структуру міськради

Місце праці 125 міських чиновників під знаком питання. Саме стільки осіб мають скоротити, згідно з рішенням про нову структуру міськради

Цього тижня у ратуші намагалися змінити структуру міської ради.  На сесії, що відбулась 7 лютого, більшість депутатів міської ради прийняли ухвалу про зміну структури виконавчих органів Львівської міської ради.

Міські обранці прийняли не ту ухвалу, яку пропонував мер, а ту, що погодили на депутатських комісіях. Учора, 8 лютого, Андрій Садовий цю ухвалу ветував. До слова, у ратуші мали б змінити структуру ще у 2010 році, коли головою міста вдруге став Андрій Садовий. 

Місто без туризму і ІТ

За версією депутатів, у новій структурі чиновників поменшає – з 1325 їх залишиться 1200. Міські обранці ліквідували усі департаменти, додали шість профільних заступників міського голови, яким підпорядковуватимуться відповідні управління. Також створили нову посаду, сумістивши дві, – перший заступник мера-секретар ради. Зокрема, депутати не погодились створити юридичний департамент, перетворили на управління департамент “Адміністрація міського голови”, не захотіли створювати окремих управлінь туризму і ІТ. 

“Головний принцип змін – це зменшення бюрократичних процесів, скасування такої ланки влади як департамент узагалі, яка дублює повноваження. Натомість ми запроваджуємо систему прямої відповідальності: міський голова матиме шість профільних заступників, які будуть особисто відповідати за стан у певній сфері, – пояснює “Пошті” Любомир Мельничук, депутат, член робочої групи зі створення нової структури Львівської міськради. – Посаду секретар ради-перший заступник міського голови вимагає Закон “Про місцеве самоврядування”. Цю посаду ми не наділяємо якимись додатковими повноваженнями. Є виконавча гілка міської влади, яку очолює мер, є представницька – її очолює секретар ради. Закон говорить, що секретар ради є автоматично першим заступником міського голови. Міський голова й надалі залишається головним чиновником, ця структура залишає йому усі права”.  

Як зазначав раніше “Пошті” депутат міськради Валерій Веремчук, кількість міських чиновників треба зменшити, бо нинішня структура – громіздка і вимагає великих коштів. Зі слів депутата, ідея не в тому, аби звільнити людей з роботи, це необхідно, щоб вивільнити гроші для вирішення реальних проблем.

Доля ухвали не вирішена

Коли та кого звільнять із міської ради достеменно не відомо, адже вчора міський голова Львова Андрій Садовий наклав вето на цю ухвалу. Як зазначив начальник міського юридичного управління Гелена Пайонкевич, ухвала щодо нової структури мерії супере­чить закону України. “У статті 26 ЗУ “Про місцеве самоврядування” вказано, що до виключних повноважень міської ради належить затвердження структури виконавчих органів міської ради. Місцева рада розглядає питання структури виключно за поданням міського голови”, – зазначила Гелена Пайонкевич, про це інформує прес-служба мерії.

“Мій обов’язок – попередити колег-депутатів, коли вони порушують чинне законодавство, – каже Андрій Садовий. – На превеликий жаль, ті пропозиції, які звучали від депутатського корпусу, погіршують процес керованості в місті. Тому я не можу як міський голова погодитись на пропозицію, яка буде шкідлива для громади міста Львова”. 

Міський голова натомість мав іншу пропозицію: затвердити загальну чисельність апарату ради та її виконавчих органів у кількості 1250 осіб. Серед основних пропозицій мера, як писала “Пошта”, були такі – з департаменту “Адміністрація міського голови” мали виключити управління контролю та аудиту і надати йому статусу юридичної особи, відділ кадрів реорганізувати в управління, департамент “Євро 2012” перейменувати на департамент розвитку міста. 

Майже не залишається сумнівів, що депутатська більшість подолає вето міського голови, а згодом, уже за знайомою схемою, мер Львова подасть до суду на рішення ради. Адже саме за таким сценарієм вже два роки депутатська більшість та міський голова грають у гру “хто кого”… 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7995 / 1.57MB / SQL:{query_count}