А їздити невдовзі буде нічим…

Упродовж найближчих років на Львівщині, можливо, оновлять парк машин “швидкої”

Упродовж найближчих років на Львівщині, можливо, оновлять парк машин “швидкої”

Кабінет Міністрів розробить соціальну програму заміни автомобілів швидкої медичної допомоги. Про це у Львові в четвер, 24 січня, повідомив віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко після ознайомлення з роботою центральної диспетчерської Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

З його слів, протягом найближчих років на території всієї України відбуватиметься поступова,  почергова  і прогнозована заміна автомобілів швидкої допомоги, які вже вичерпали свій ресурс. Окрім того, на цих машинах планують встановити систему GPS-контролю. 

КОМЕНТАР
Юрій Пацюрко,директор Центру медицини катастроф:
- У нашому автопарку є машини в дуже різному стані. 60% автівок швидкої допомоги треба просто списати і викинути. Приблизно 30% машин вимагають капітального ремонту і лише 10% у доброму технічному стані, придатні для використання. Щодня телефонують із як мінімум п'яти районів і кажуть, що машина вийшла з ладу, вимагає технічного ремонту. За день ці автівки ремонтують, а наступного дня телефонують ще з п'яти інших районів з такою ж проблемою. І так постійно, по колу... Для належної роботи нам потрібні 240 машин. Наразі маємо 203.  

Нагадаємо: з 1 січня всі обласні автівки швидкої допомоги підпорядковуються Львівському обласному центру медицини катастроф, який відповідає за їх виїзд на виклики Львівської міської клінічної лікарні. 

“Реформування в сфері подання екстреної медичної допомоги спрямоване на те, щоб забезпечити екстериторіальність. Тобто “швидка” має бути оперативно застосована незалежно від адміністративного підпорядкування. Зараз це вивели на обласний рівень, щоб максимально ефективно використовувати і автомобілі, і медичні засоби”, – зазначив Костянтин Грищенко. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7430 / 1.54MB / SQL:{query_count}