Мінімальна реставрація

Через брак грошей цього року у Львові відновлюватимуть дуже мало пам’яток архітектури, але борги майстрам віддаватимуть 

Через брак грошей цього року у Львові відновлюватимуть дуже мало пам’яток архітектури, але борги майстрам віддаватимуть 

Якихось масштабних реставраційних робіт у нашому місті цього року не буде, бо немає дос­татньої кількості грошей! Вони триватимуть лише на тих об’єктах, які почали ремонтувати торік. Частину коштів, які виділять міські депутати для цієї справи, доведеться віддати майстрам за вже давно виконані роботи.

“Не плануємо щось робити в борг, бо маємо підрядників, яким винні гроші ще з 2011-го. Реставраційних фірм у Львові не так уже й багато, тож не хочемо, аби вони відмовилися мати з нами справу в майбутньому. Роботи будуть незначні, після виконання яких можна буде одразу ж розрахуватися”, – розповіла “Пошті” Лілія Онищенко, начальник міського управління охорони історичного середовища.

Зокрема, продовжать відновлювальні роботи в будинку на вул. Руській, 10 і в церкві Святої Трійці, що на вул. Тершаківців.

“Є кілька об’єктів, на які маємо проектну документацію. Це храм Івана Золотоустого на вулиці Лисенка. Там катастрофічна ситуація з дахом. Розпочали ремонтувати дах у костелі єзуїтів. Подали на розгляд депутатів пропозицію реставрації кількох балконів – переважно тих, які просили відновити мешканці, готові фінансово долучитися до реставрації”, – пояснює  Лілія Онищенко.

А ще цього року планують виділити гроші на ремонт даху костелу кларисок (Музей Пінзеля). У списку є й скульптури на будинках 3 і 10 (палац Любомирських), що на площі Ринок. Реставрувати фасад останнього цього року не будуть. У мерії вирішили, що найближчим часом відновлюватимуть фасади за фінансової підтримки підприємців, що провадять власний бізнес у тому чи тому будинку. 

Які із запланованих робіт виконуватимуть, а які ні, мають вирішити міські депутати, які й виділятимуть кошти.  

ДОВІДКА

Цього року на Личаківському цвинтарі й далі реставруватимуть надгробки в рамках реалізації українсько-польської програми “Збереження спільної культурної спадщини”. Ще 17 листопада відбулася нарада за участі представників міністерства культури і національної спадщини Польщі та реставраторів, які визначили об’єкти реставрації на Личакові на цей рік. Оновлюватимуть надгробки на могилах Марії Понінської, родини Кровчинських, Ярослава Кулачковського, Леона Тварецького та Юзефа Жуховського. Зазначимо, що роботи, відповідно до програми, виконують львівські та польські реставратори, а фінансує їх міністерство культури і національної спадщини Польщі. 

ДО ТЕМИ

Цього тижня міський голова Львова Андрій Садовий поскаржився віце-прем’єр-міністру Костянтину Грищенку на київських чиновників, що роздають дозволи на роботи у львівських пам’ятках архітектури. “Це нонсенс, коли орендар звертається до органів місцевої влади і отримує відмову, бо документи не відповідають будь-яким нормам. Їде до Києва і привозить погодження. Як таке може бути?! Як у центрі міста можна будувати павільйони, робити реконструкції?! Ці кілька випадків, які маємо, це резонанс! Щодо збереження історичної спадщини ми хочемо бути партнерами з державою”, – наголосив він. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8026 / 1.56MB / SQL:{query_count}