Трамвайна реанімація

До кінця року місто планує відновити 20 львівських трамваїв. Наразі капітально відремонтували вже чотири

До кінця року місто планує відновити 20 львівських трамваїв. Наразі капітально відремонтували вже чотири

 
Відремонтований вагон, який не підлягав експлуатації з пробігом 300 тис. км

У Львові цього року вже капітально відремонтували чотири трамваї, а у вересні завершать ремонт ще одного вагона. Загалом у майстерні “Львівелектротрансу” до кінця року планують відновити 20 львівських трамваїв.

“Дуже багато трамваїв у плачевному стані, ми їх бачимо на лініях. Максимальне відновлення цього рухомого складу – це запорука успішної діяльності “Львівелектротрансу”. Вартість капітального ремонту одного вагонa коштує від 250-300 тис. грн у залежності від його стану. Останній відновлений трамвай ми відновили за гроші “Львівелектротрансу”. Збільшуючи виручку, ми маємо змогу вкладати ці гроші на ремонт вагонів”, – каже Микола Жук, начальник міського управління транспорту. 

“Повністю відремонтували ходову частину, а також електричні агрегати. Провели ремонт підлоги, кузова, сходів, підшивки вагона. На один вагон ми витратили 190 тис. грн. Тепер після капітального ремонту він має проїхати 300 тис. км. За один день трамвай проїжджає приблизно 100 км. За місяць – 3 тис. км. Такий ремонт продовжить життя цьому вагону на 5-10 років”, – розповідає Роман Василишин, начальник ремонтної майстерні. 

З його слів, найчастіше у трамваїв ламається електрична частина. “Вона є досить складною і її непросто відновлювати. Кваліфікація спеціалістів, які в нас працюють, дозволяє це робити. Один вагон ремонтує 35 осіб. Але це люди старші. Ми маємо проблему із молоддю, яку ми хотіли б бачити і вчити”, – додає Роман Василишин.

“Поточні ремонти трамваїв проводяться постійно – щодня по чотири-п’ять вагонів. Уночі кожен вагон оглядають приблизно півгодини та перевіряють його технічний стан. Виявлені у процесі перевірки несправності усувають. Якщо ж технічну проблему швидко вирішити неможливо, такий вагон  залишається в депо до усунення поломок”, – розповідає головний інженер “Львівелектротрансу” Віталій Чаговець.

Наразі на лінії у Львові виїжджають щодня 54-56 трамваїв. А до середини жовтня їх кількість планують збільшити до 60.

ДО ТЕМИ

Міські трамваї ремонтують тепер на території колишнього депо, що на вул. Городоцькій. Цього року це депо реорганізували і перетворили на ремонтну базу, а всі трамваї тепер виїжджають на маршрути з депо на вул. Промисловій.  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7743 / 1.55MB / SQL:{query_count}