“Доїздитися” до реанімації…

У ДАІ запевняють, що ДТП поменшало, проте ситуація із аварійністю шокує львівських медиків

У ДАІ запевняють, що ДТП поменшало, проте ситуація із аварійністю шокує львівських медиків

Ситуація на дорогах Львівщини залишається невтішною. Зокрема, кількість ДТП в області за останні шість місяців, згідно з даними статистики ДАІ МВС України, подекуди в п’ять разів перевищує показники наших сусідів – Івано-Франківської, Чернівецької та Тернопільської областей. 

Хоча, за словами працівників Державтоінспекції, їхня територія і населення менші, однак різниця в цифрах занадто велика. До порівняння: в нашій області від січня по червень трапилося 693 аварій із постраждалими, а в Івано-Франківській за цей же час лише – 151. 

По Львову ситуація дещо краща, адже спостерігається зниження аварійності на 20%. Однак вже з початку серпня у Львові трапилось 29 ДТП, інформує прес-центр ДАІ м. Львова. 

На жаль, запроваджені величезні штрафи так і не вирішили проблеми аварійності в Україні. Та, як кажуть у ДАІ, нині основною причиною ДТП із постраждалими є безвідповідальні пішоходи, що перебігають дорогу у невідповідних місцях у місті. Серед найбільших проблем називають і водіння в нетверезому стані та недотримання Правил дорожнього руху. 

“Важко назвати певну категорію водіїв, які найчастіше потрапляють в аварії. Скоріш за все – це люди без навиків водіння. Причинами в першу чергу стають порушення з боку пішоходів, зіткнення та керування в нетверезому стані. Адже, коли людина вибігає з-за машини, то водій не встигає зреагувати”, – розповів “Пошті” начальник сектору оформлення матеріалів ДТП ДАІ м. Львова Ігор Цимбрило. 

Яскравою ілюстрацією таких ситуації стала аварія, що трапилася 16 серпня у Львові. Жінка-пішохід раптово вибігла на дорогу та опинилась під колесами іномарки. 

Частими випадками, внаслідок яких трапляється ДТП, є й недотримання дистанції між автомобілями. “У неділю, 19 серпня, близько 22.00 на перехресті вул. Зелена – Вагилевича водій у стані алкогольного сп’яніння, не вибрав безпечну швидкість руху і зіткнувся з автомобілем попереду”, – розповіла “Пошті” речник ДАІ Львова Людмила Ліб.

Водночас ситуація із аварійністю шокує львівських медиків. Так, за словами начальника міського управління охорони здоров’я Володимира Зуба, впродовж останніх двох тижнів міське управління охорони здоров’я щодня отримує повідомлення про важкі ДТП із великою кількістю постраждалих або навіть з летальними випадками. 

Зокрема, за останні 45 днів, від 1 липня до 15 серпня, після ДТП до медичних закладів міста звернулось 193 особи, 90 з яких було госпіталізовано, інформує прес-служба ратуші.

Як каже головний лікар міста, кожен четвертий, тобто 22 особи з 90 госпіталізованих, був скерований у реанімаційне відділення. За цей період на місці дорожньо-транспортних пригод загинуло чотири особи.

Причини ДТП на Львівщині за 6 місяців 2012 року: 

0567gr_700x283.jpg 

ДО ТЕМИ

26 місць, де у Львові найчастіше стаються аварії: 

– Сихівський район: пр. Червоної калини – вул. Сихівська; вул. Стрийська – Максимовича; вул. Стрийська – вул. Чмоли; вул. Хуторівка – вул. Хоткевича, (“Шувар”);

– Галицький район: пр. Чорновола – вул. Під дубом;

– Залізничний район: вул. Кульпарківська, 216 –вул. Щирецька; вул. Любінська – вул. Виговського;

вул. Виговського – вул. Кульчицької; вул. Любінська – вул. Петлюри;

– Шевченківський район: вул. Мазепи – вул. Миколайчука; вул. Б. Хмельницького, 267 – 275; вул. Липинського – вул. Промислова; вул. Мазепи, 12-20 – вул. Орлика; вул. Шевченка, 128 – 140; вул. Липинського – пр. Чорновола; пр. Чорновола – вул Хімічна;

– Франківський район: вул. Наукова, 29, 62 -64; вул. Наукова – вул. Симоненка; вул. Наукова – вул. Стрийська; вул. Наукова, 30; вул. Стрийська – ТЦ “Ашан”; вул. В.Великого-вул. Стрийська; вул. В.Великого, 51; вул. Сахарова – вул.Стрийська; вул. Городоцька, 155; вул. Городоцька, 179 (ТЦ Скриня).

 

КОМЕНТАРІ

Михайло Курочка, заступник начальникаГУ МВСУ у Львівській області:


Віталій Гапчич, в. о. начальника УДАІ Львівщини:

- Ситуація з аварійністю у Львівській області не є найгіршою в Україні. Однак нині маємо проблему з летальними наслідками. До слова: нині на Львівщині найбільше ДТП стається на відремонтованих дорогах, де водії дають волю швидкості. Дуже рідко трапляються аварії на суцільному бездоріжжю... На мою думку, покращити ситуацію на автошляхах зможе тісна співпраця львівської Служби автомобільних доріг і ДАІ. Також Львову потрібна технічна об'їзна дорога, адже дуже багато вантажного транспорту проїжджає через місто. Ще одна проблема - стан дорожнього покриття. Зокрема, траса Львів-Золочів, Стрий - Тернопіль та ще низка доріг не відповідають сучасним вимогам! Але, зрештою, основна наша проблема, це недотримання Правил дорожнього руху всіма учасниками - водіями, пішоходами тощо. 
- Основними причинами ДТП в області є перевищення швидкості, зіткнення та керування транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння. Категорія людей, що потрапляють в аварії - це не пенсіонери і не діти, а працездатне доросле населення. Щодо молоді, то вона, на жаль, є погано ознайомлена з Правилами дорожнього руху. Найбільше ДТП в області трапляється на дорогах державного значення та у містах. Найбільшою є аварійність безпосередньо у Львові...Зі свого боку Державтоінспекція постійно проводить контроль за швидкісним режимом, за керуванням у нетверезому стані та за станом пасажирських перевезень.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7466 / 1.59MB / SQL:{query_count}