Транспортні маніпуляції

Міські депутати скасували підняття вартості проїзду в електротранспорті і відновили трансферний квиток у автобусах. У мерії – проти 

Міські депутати скасували підняття вартості проїзду в електротранспорті і відновили трансферний квиток у автобусах. У мерії – проти

Депутати Львівської міської ради на черговій сесії 26 липня ухвалили рішення про повернення старої ціни на електротранспорт. Опісля проголосували за скасування рішення виконавчого комітету про підняття вартості квитка з 1,25 грн до 1,5 грн. Ініціювали цю ухвалу “свободівці”, аргументуючи тим, що підняття ціни аж ніяк не покращило матеріальне становище “Львівелектротрансу”, а вдарило по кишені соціально-незахищених верств населення. 

До своїх аргументів депутати додали й те, що у Вінниці, яка нещодавно подарувала Львову два трамваї, ціна проїзду становить 1,25 грн, її міські обранці вважають цілком виправданою.  

Проте у мерії кажуть, що у більшості міст України плата за проїзд в електротранспорті становить 1,50 грн.Тут вважають, що це рішення не має жодних юридичних підстав, оскільки скасувати реформу виконкому можна лише у випадку, якщо вона суперечить нормам чинного законодавства або іншим ухвалам.

“У 2009 році міською радою було прийнято рішення про затвердження кредитних договорів та договорів-гарантій між “Львівавтодором”, “Львівелектротрансом”, міською радою та Європейським банком реконструкції та розвитку. (Це кредит для заміни колій трамвайних маршрутів №2 та 6, – “Пошта”). Відповідно до цих договорів міська влада зобов’язалася підняти тариф за допомогою повноважень виконавчого комітету до рівня 1,5 гривні, на їхню думку, економічно обґрунтованого. У випадку невиконання такого рішення, для міста можуть бути негативні наслідки. Банк на свій розсуд може вимагати повернення всіх виплат як від “Львівелектротрансу”, так і від “Львівавтодору”, – заявила Гелена Пайонкевич, начальник міського юридичного управління. 

Як інформує прес-служба мерії, є лише два міста в Україні, де тариф у електротранспорті менший, ніж 1,5 грн. Це Чернівці, де вже відбувається процедура підняття тарифу, та Вінниця. Тобто, Львів – одне із останніх міст, де вирішили підвищити тариф. Міський голова вже заявив, що накладе вето на прийняте депутатами рішення. 

За словами в.о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури міськради Володимира Олійника, підняття тарифу на 25 копійок лише частково покращило фінансовий стан “Львівелектотрансу”. Витрати на електроенергію зросли на 25%, заробітна плата збільшилась на 25%. На утримання та ремонт виробничого обладнання видатки виросли на 50%. Підвищення тарифу лише частково покривало ці витрати. А враховуючи те, що підприємство ще має кредитні заборгованості, воно не в стані самостійно вирішити та врегульовувати свої проблеми, інформує прес-служба мерії.

Однак коли саме проїзд коштуватиме 1,25 грн – наразі невідомо. Очевидно, міський голова накладе вето на це рішення, прогнозовано, що потім його подолають депутати. Також можливий протест прокурора на рішення депутатів. 

“Підняття тарифу дозволяло не допускати заборгованості із заробітної плати та купувати найнеобхідніші матеріали для проведення ремонтів. У тарифі, розміром

1,5 грн, закладена собівартість 10%. Враховуючи ті проблеми, які ми маємо, відмінивши зараз тариф, ми свідомо прирікаємо підприємство на борги із заробітної плати, несплату податків і неможливість перспективи розвитку”, – каже Володимир Олійник. 

Про скрутний стан “Львівелектротрансу” свідчить і звернення його керівництва до міської влади про вирішення питання з погашення заборгованості за ще один кредит, який взяли з метою забезпечення повноцінної роботи ЛКП. Для цього керівництво “Львівелектротрансу” пропонує шляхом укладення договору про реструктуризацію заборгованості з банком, надати під заставу 13 тролейбусів і 11 трамваїв. Це дозволить відтермінувати заборгованість на 2 роки. 

Також депутати проголосували за повернення трансферних квитків в автобусах, які скасували на час чемпіонату “Євро-2012”, і не повернули знову. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7365 / 1.57MB / SQL:{query_count}