Кому смердить “Ензим”?

Чиновники вперто намагаються закрити завод, що годує хлібом пів-України

Чиновники вперто намагаються закрити завод, що годує хлібом пів-України

Вже з 25 липня “Львівводоканал” може припинити прийом стічних вод “Ензиму” у міську каналізацію, цим самим поставивши під загрозу функціонування самого заводу, який виробляє дріжджі. Міські чиновники вкотре наголошують на тому, що стічні води компанії в десятки разів перевищують допустимі норми вмісту забруднюючих речовин. Саме тому “Львівводоканал” прийняв рішення про припинення прийому стоків цього підприємства у міську каналізацію.

Міський голова Андрій Садовий вважажає, що “Львівводоканал” цілком має рацію, бо рівень концентрації шкідливих речовин в стоках є критичним, інформує прес-служба львівської міськради. 

“Керівник “Львівводоканалу” прийняв рішення скерувати попередження підприємству “Ензим”: якщо ситуація не буде виправлена, з середини наступного тижня буде припинено прийом стоків. Ми вже про це попередили всі органи влади, прокуратуру і усі відповідні служби”, – каже міський голова.

Разом з тим, представники “Львівводоканалу” та Держекоінспекції, назвали десять підприємств – найбільших забруднювачів повітря та стічних вод міста Львова. Ці висновки оприлюднила комісія з питань екології, природних ресурсів та рекреації,  інформує офіційний сайт Львівської обласної ради. 

Спочатку заміри проводилися в 38 точках міста, а після виявлення джерел забруднення повітря і стоків відбувався постійний нагляд за викидами підприємств-забруднювачів. 

Однак, сама лише перевищена концентрація забруднюючих речовин ще не є доказом, що сморід і стоки – взаємопов’язані явища. 

У листі, який нещодавно оприлюднило ЗАТ “Ензим”, йдеться, що стічні води, які підприємство прямим колектором відводить прямо на міські очисні споруди, складають 2 % від загальної кількості стоків. Також наводить на сумніви той факт, що завод працює щоденно протягом цілого року, а смердить періодично і у різних ділянках міста. 

Зараз відбувається взаємне ігнорування між владою і підприємством. Так, у мерії скаржаться на те, що на будь-які звернення “Ензим” не відповідає. “Ми щомісяця направляємо їм позови на суму приблизно 1,5 млн грн. Станом на понеділок у нас буде 4 млн грн. “Ензим” має інвестувати кошти в свої очисні споруди, щоб ми отримували стоки, які відповідають усім нормам, а не труїли людей”, – зазначив Андрій Садовий.

“Ми сьогодні діємо у правовому полі. В нас проб­лема роботи очисних споруд. Звертались – реакції не було. Ми вчора подали другий позов у суд. У понеділок буде подано третій позов. У серпні ми подамо четвертий позов у суд. Тобто, ми системно говоримо підприємству, що вони порушують договірні стосунки”, – розповів Степан Пакіж в.о. директора “Львівводоканалу”.

Зі свого боку підприємство каже, що готове йти на співпрацю, однак міська влада не реагує на їхні пропозиції. “З метою покращення співпраці з міськими комунальними службами нами розроблено заходи, що дадуть можливість вирішення комплексу проб­лем, пов’язаних з роботою міських очисних споруд. На нашу пропозицію щодо співпраці, офіційно подану 8 червня 2012 року у міськраду, відповіді ми так і не дочекались”, – зазначено в офіційному листі від “Ензиму”.

Зрозуміло тільки одне, що поки триває протистояння між владою і бізнесом, страждає все місто. І далі періодично смердить нечистотами, під загрозою втрати роботи опинилися близько 500 працівників заводу, 70% хліба України випікається саме на дріжджах з цього підприємства, тому, чого чекати надалі – невідомо. 

Крапки над “і” можуть бути розставлені 25 липня: якщо водоканал все ж таки позбавить “Ензим” змоги скидати свої стоки в очисні споруди міста, і сморід після цього зникне, тоді ситуація стане зрозумілою. Однак, якщо “пахнути” нечистотами місто буде і після цього, кого тоді звинувачуватимуть чиновники? 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7430 / 1.56MB / SQL:{query_count}