Підкреслити велич святині

У Львові освітлили храм святих апостолів Петра і Павла

У Львові освітлили храм святих апостолів Петра і Павла

Цей проект – результат співпраці Львівської міськ­ради, консульства Королівства Бельгія у Львові та фірми “САН ІнБев Україна”. Метою організаторів, за їхніми ж словами, було підкреслення могутності й неповторності історичної споруди, яка понад 65 років простояла закритою, та не втратила своєї величі. 

Прожектори, що підсвічують церкву, створені за новітніми технологіями і вдало замасковані. Як розповів “Пошті” настоятель храму отець Степан Сус, підсвітку вмикатимуть щодня о 22.00 влітку, а взимку – ще швидше. 

Освітлення костелу складається з двох частин. “Є зовнішня підсвітка, змонтована на стовпах довкола храму, та ще одна – на карнизі. Якщо ввімкнути обидві – костел яскраво світитиметься. Плануємо робити це під час великих свят. У будні обійдемося лише зовнішнім освітленням, воно заливає фасад і стримано його підкреслює”, – каже отець Степан.

Гроші на його функціонування виділятиме міськ­рада. А оскільки костел підключений до загальної мережі, то визначати, коли його вмикати, будуть також у ратуші. “За світло потрібно платити, то для нас – велике полегшення, бо маємо тепер зовсім інші пріоритети. Зрештою, коли нам запропонували таке освітлення, найперше, що запитав, хто за нього платитиме, і взагалі, як і хто його обслуговуватиме. Для нас, коли в храмі облітає тиньк зі стін, украй непросто дбати про його зовнішню красу”, – зазначив “Пошті” настоятель храму.

Очільник міста Андрій Садовий певен: підсвічений храм сподобається львів’янам і гостям міста. “Пригадаймо, як ця площа та ці будівлі виглядали раніше. Зараз це місце відкрилося нам заново. Дякуючи Божій ласці,  молимося в цьому храмі. Дуже хотілося, щоби красу міста можна було бачити і ввечері. Підсвітивши храм, ми підкреслили всю могутність і неповторність цієї віковічної споруди. Мені було приємно від того, що ми підсвітили першу будівлю – Домініканський собор”, – каже мер. 

На святі виступили Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик” і львівський струнний квартет Viva String Quartet. Потішив глядачів і фаєр-шоу-балет.

КОМЕНТАРІ

Степан Сус, настоятель храму св. апостолів Петра і Павла:

Ярослав Гарцула, почесний консул Королівства Бельгія у Західному регіоні України:

-  Ми близько п'яти років займалися справою відкриття храму, а зараз тішимося, що знайшлися люди, які готові подарувати світло цій святині. На цьому наші роботи з її відновлення не закінчуються - вже цього місяця розпочинаємо фотогеометрію храмових розписів. Це один із початкових проектів на шляху цілковитої реставрації костелу. Польща виявила велике бажання допомогти нам у цьому. Сподіваюсь, після сканування розписів зможемо приступити до пошуку коштів, тому що отримаємо відповідні документи, які дозволять презентувати наші проблеми реставрації в ЄС. Також триває реставрація самої ікони Богородиці, яка датується початком XVII століття. Деякі частини цього образа перенесені в реставраційні майстерні. Роботи виконують коштом жертводавців, завдяки яким вже вдалося багато зробити для храму.  - Коли у мене виникла ідея підсвічення храму, постало питання пошуку спонсорів. Звісно, ми обрали бельгійську фірму, адже моє завдання як консула - насамперед сприяти розвитку бельгійського бізнесу в Україні. Цю церкву відвідують багато іноземних вірян. Тому, переконавши "САН ІнБев Україна" інвестувати гроші в такий гарний проект, ми зробили приємне і бельгійським відвідувачам цієї пам'ятки. Храм потребує ще багатьох інвестицій, бо був запущений. Зараз триває його відродження. Хочемо, аби він був одним із найкращих. Тому, думаю, не зупинимось на цьому проекті - будемо й далі шукати інші можливості. Адже бельгійці патріоти там, де живуть.
8j_700x467.jpg
8k_699x525.jpg
8m_699x525.jpg
8s_700x464.jpg8t_700x467.jpg

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7775 / 1.58MB / SQL:{query_count}