Облаштовуємо внутрішні подвір’я

На сторінках “Пошти” професійний порадник у реставраційних заходах – “Довідник облаштування міста”

На сторінках “Пошти” професійний порадник у реставраційних заходах – “Довідник облаштування міста”

Продовження. Початок  у попередніх номерах 

 

Фахівці Львівської міськради та Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках українсько-німецького проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова” розробили “Довідник облаштування міста”, з яким “Пошта” щотижня  знайомить читачів. Нині знайомимо з порадами фахівців щодо впорядкування внутрішніх подвір’їв та палісадників. 

Внутрішні двори є важливим для міста напівгромадським простором, який має високий відпочинковий потенціал. Оскільки квартали старого міста доволі тісно забудовані, внутрішні двори є чи не єдиним місцем для відпочинку, якщо немає можливості поїхати за місто. Їх можна перетворити на прекрасні зелені оази, ігрові майданчики, місця для зустрічі з сусідами, спокійні та затишні куточки, куди не долинає шум міста. 

ДО ТЕМИ

Заборонено 

• Забудову внутрішніх дворів та їхніх частин. Сюди належить також прибудова гаражів, господарських приміщень, добудова веранд та будь-яких парканів.

• Зміну призначення внутрішнього двору для стоянки авто.

• Знищення травників та квітників, викорчовування дерев та кущів без рівноцінної заміни.

• Пошкодження, руйнування та демонтаж автентичних елементів малих архітектурних форм, зокрема освітлення, скульптур, фонтанів, альтанок, парканів, бруку.

• Самовільне покриття поверхні двору невідповідними матеріалами.

• Руйнування історичних мурованих стовпців перед палісадниками.

• Демонтаж металевих декоративних решіток і брам та їхня заміна на невідповідні будівельні матеріали. 

Посеред тісної забудови житлових будинків у Львові можна зустріти два типи цікавих внутрішніх подвір’їв. Перший тип – це внутрішні двори одного будинку, утворені основним об’ємом будівлі та флігелями, другий тип – це двори, сформовані кількома будинками. Деякі львівські подвір’я служать одночасно як проходи, які поєднують дві вулиці, і як торгові пасажі.

Внутрішні двори та палісадники мають дуже великий потенціал – використовуйте їх для себе та своїх дітей, а не для автомобілів! Більшість із наведених нижче заходів не є дорогими, їх можна без зайвих труднощів провести, об’єднавшись зі сусідами. 

ДОВІДКА

Якщо бажаєте повністю ознайомитись із Довідником облаштування міста ви можете завантажити електронну версію довідника на сторінці

www.urban-project.lviv.ua  або одержати безкоштовно друкований екземпляр за наступними адресами:  


Офіс спільного українсько-німецького проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова”


Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) 

Вул. Богомольця, 6, оф.6 

Львів, 79005 

Тел. +38 032 275 13 08, 

+38 032 276 05 52 

 www.urban-project.lviv.ua 

info@urban-project.lviv.ua


Управління охорони історичного середовища міськради

вул. Валова, 20

79008 Львів, Україна

+38 032 2975566

www.city-adm.lviv.ua   

Облаштування. Щоб покращити стан подвір’я, достатньо простих заходів: прибрати з нього зайві речі, сміття та інший мотлох. Щільне покриття двору слід зняти і натомість правильно замостити його, грамотно провести водовідведення зі стежок і засадити травники. При замощенні слід пам’ятати, що його необхідно робити під невеликим кутом нахилу в сторону від будівлі для стоку води. Ґрунтовне оновлення водопроводів та каналізаційних труб є гострою необхідністю для збереження історичної забудови та покращення умов проживання в історичній частині міста. Відповідальність за це несуть міські служби, тож зв’яжіться з ними перед тим, як розпочати подальші роботи у Вашому внутрішньому дворі.

Використання. Після розумного облаштування подвір’я меблями для саду та ігровими майданчиками для дітей, проводити там свій вільний час набагато приємніше. Відповідне озеленення не лише покращить зовнішній вигляд саду і наблизить природу до мешканців будинку, а й покращить мікроклімат будинку, адже зелень затримує часточки пилу і виробляє кисень.

КОМЕНТАР
Лєнка ВОйтова,архітектор, ландшафтний дизайнер: 
- Двір є спільною «вітальнею» мешканців, в якій небо замість стелі.  Приберіть подвір'я, встановіть лавочки і кілька горщиків з квітами і користуйтеся! Для активних мешканців, які планують масштабніші заходи, наш проект разом із Галицькою адміністрацією пропонує фахові консультації та підтримку в реалізації.

Огорожі та палісадники. Пофарбування решіток та хвірток слід регулярно перевіряти та поновлювати. Тріщини в тиньку мурованих стовпців треба заробляти, аби туди не проникала волога. Замість сильно зруйнованих та нестійких стовпців за історичним зразком слід виготовити копії, а наявні елементи огорожі слід відремонтувати. Опрацювання проекту та безпосередньо виконання робіт має проводитися кваліфікованими спеціалістами та узгоджуватися з відповідальною особою в управлінні охорони історичного середовища.  Особливу увагу варто звернути на морозостійке закладання фундаментів та захист від проникнення вологи. Палісадники слід засадити типовими для місцевості кущами і квітами, щоб відновити первісний вигляд кварталів.

DSC_0237_700x465.jpg

Доглянуті палісадники позитивно впливають на якість проживання в будинку 

DSC_0271_700x465.jpg

DSC_3740_700x465.jpg

На фото показано хороший приклад переоблаштування простору внутрішніх дворів, які є спокійним приватним простором серед міської метушні

IMG_5499_700x467.jpg

 Просторі подвір’я за допомогою простих заходів можна не прикладаючи великих зусиль перетворити на приємне середовище для перебування мешканців

IMG_0269_394x525.jpg

Внутрішній двір – це місце спільного використання. І від мешканців залежить, стане він складом для непотребу чи місцем зустрічі у вільний час

DSC_3810_700x465.jpg

Простими засобами мешканці перетворили це подвір’я на місце для відпочинку: облаштували його лавками, картинами на стінах, а виноград та плющ роблять перебування тут дуже приємним. У подібному середовищі мешканці регулярно можуть обговорювати інші заходи для збереження будинку 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8339 / 1.63MB / SQL:{query_count}