Авіаційна гордість Львова

Роман Гонтарев, генеральний директор Міжнародного аеропорту “Львів” імені Данила Галицького, про повітряні ворота міста, low cost-рейси та нові напрямки

Роман Гонтарев, генеральний директор Міжнародного аеропорту “Львів” імені Данила Галицького, про повітряні ворота міста, low cost-рейси та нові напрямки

У понад 20 напрямків світу зможуть літати пасажири з Міжнародного аеропорту “Львів” імені Данила Галицького. Сьогодні з міста Лева рейси вже здійснюють десять  іноземних та три українські авіаперевізники. Зокрема, нині міжнародний напрям із нового термінала є до Москви, Варшави, Відня, Неаполя, Венеції, Мюнхена, Праги, Стамбула, Анталії, Тімішоари, Дортмунда, а від учора, 16 травня, – Кракова та Вроцлава. Рейси бюджетної компанії “EuroLOT”, що сполучатимуть із Краковом, виконуватимуться  чотири рази на тиждень – щопонеділка, щосереди, щоп’ятниці і щонеділі. У Вроцлав – у середу і неділю, а сама авіаподорож займе менше двох годин. Як наслідок – туристичні потоки між двома країнами мають стати ще тіснішими.   

Як повідомив “Пошті” генеральний  директор державного підприємства Міжнародний аеропорт “Львів” імені Данила Галицького Роман Гонтарев, сьогодні та на час проведення Євро-2012 львівський аеровокзал обслуговує лише міжнародні та чартерні рейси, а старий – внутрішні.

ДОВІДКА

Серед нових авіакомпаній, які здійснюватимуть рейси з Міжнародного аеропорту “Львів” імені Данила Галицького : 

“Eurolot” (Львів – Краків; Львів – Вроцлав); 

“Azerbaijan Airlines” (Львів – Баку); 

“Astra Airlines” (Львів – Салоніки); 

“Ямал” (Львів – Москва) 

Нові авіасполучення впроваджують : 

“ЮТейр” (Львів – Сургут); 

“ЮТейр Україна” (Львів – Сімферополь). 

Широкий спектр нових напрямків запропонують також базові національні авіаперевізники. На додаток до наявного міжнародного напрямку Львів – Неаполь, авіакомпанія “Аеросвіт” розпочне виконання рейсів Львів – Тель-Авів. Авіакомпанія МАУ з’єднає Львів з Римом, авіакомпанія “Роза вітрів” – з Анталією, Хургадою, Тіватом та Геракліоном. 

Уже після закінчення чемпіонату з футболу літатимемо лише з нового красеня-аеровокзалу. Загалом термінал за годину зможе прийняти дві тисячі пасажирів! У старому приміщенні аеропорту планують зробити сучасний бізнес-центр та використовувати частину будівлі для бізнес-авіації.

Переваги сучасного термінала 

– Романе Петровичу, скажіть, будь ласка, скільки рейсів зможе приймати аеропорт під час Євро-2012? Зокрема, директор турніру Євро-2012 в Україні Маркіян Лубківський зазначав, що злітно-посадкова смуга львівського аеропорту за годину зможе здійснювати 20 операцій зліт/посадка.

ДО ТЕМИ

У вівторок, 15 травня, завершили реконструкцію злітно-посадкової смуги, що передбачала її продовження з 2510 м до 3305 м. Разом із продовженням на злітній смузі встановили  найсучасніше світосигнальне обладнання, інструментальну систему посадки ILS, метео- та радіосистеми, які присутні в аеропортах Мюнхена, Дубаї, Осло, Барселони. Про це “Пошті” повідомила працівник відділу маркетингу аеропорту “Львів” імені Данила Галицького Галина Винарчик.

“Аеродром аеропорту “Львів” отримав II категорію Міжнародної організації цивільної авіації (ІCАО), що означає готовність приймати літаки навіть у складних метеоумовах,  коли горизонтальна видимість не перевищує  400 м. Завершення реконструкції злітно-посадкової смуги дозволяє приймати в 2,5 раза більше дальномагістральних пасажирських літаків класу D та збільшити пропускну здатність смуги з 8 до 20 літаків за годину. 

– Це пропускна спроможність нашого аеродрому загалом. Аеродром може приймати 25 операцій зліт/посадка за годину. Його пропускна спроможність остаточно підтверджена сертифікатом Державної авіаційної адміністрації. Це новий відлік у роботі аеропорту! Перший був, коли ми урочисто відкрили новий термінал 12 квітня за участі президента України.

Держава збудувала цей об’єкт за два роки. Це не просто швидко, а надто швидко! Кілька тижнів тому оглядав термінал, який відкриють у Відні, – його будували вісім років…

Сучасний термінал за годину зможе прийняти 2000 пасажирів. Наразі цю потужність на повну ще не використовуємо, адже зараз щодня відлітає 10-12 міжнародних рейсів. Внутрішні рейси наразі літають зі старого термінала. Під час Євро-2012 новий термінал буде діяти лише для міжнародних та чартерних рейсів, аби мати можливість пропустити всіх уболівальників. 

– Що Вам особисто найбільше подобається у новому терміналі? Що є Вашою гордістю?

– Це повністю нова сучасна інфраструктура, яка відповідає сьогоденню! Гордістю та нашою родзинкою, звісно, є нові телетрапи, себто аеромости. Досі подібного у Львові не було – пасажир одразу з літака зможе потрапляти у термінал, як це є у багатьох аеропортах світу. Також гордістю є всі надсучасні системи, які працюють у новому терміналі. Ми підтягнулися під світові стандарти і втілили у цьому об’єкті все те, чого прагнули.  

Привітний аеропорт

 – Сьогодні головний месидж Львова “Привітне місто”. А що у Вашому розумінні “Привітний аеропорт”?

– Для нас це зовсім не новий месидж, оскільки ми, як об’єкт авіаційно-транспортної інфраструктури, є його невід’ємною частиною у місті та цьому регіоні. Спільно з міськрадою тісно співпрацюємо щодо цього питання. Передусім, коли завітаєте у новий 

аеровокзал, то вас зустрічатимуть і проводжатимуть із усмішкою. Звісно, вона має бути щирою. Наш персонал  мав тренінг щодо ставлення до клієнтів. Результатом я цілком задоволений. Скажімо, представники однієї з авіакомпаній, які розпочинають працювати у Львові, резумювали: аеропорт став дружнім як до пасажирів, так і до компаній. Звісно, це тішить і важливо для нас, що ми змогли цього досягнути!  

– А ось із початку запуску нового термінала, чи не було з боку пасажирів скарг на роботу митників і прикордонників? Можливо, є якісь питання, які варто вдосконалити?

– Ми налагодили спів­працю з прикордонниками і митниками. Прикордонниками задоволені не лише ми, як аеропорт, але і всі пасажири. Наразі про жодні скарги не чув. Передусім в аеропорту суттєво збільшився  штат прикордонників. Як на приліт, так і на відліт працюють майже всі кабінки паспортного конт­ролю. Черг зовсім немає, що важливо для пасажирів! Приємно бачити радісні обличчя. Я особисто зустрічав перші рейси. Пасажири позитивно відгукувалися й казали, що не очікували швидкого обслуговування та відсутності черг. Прикордонники працюють на 150%. Тут важлива кількість штату, належний вишкіл та хороше обладнання. 

З іншого боку, не всі пасажири задоволені тим, що митники просять показати, що вони везуть зі собою. Це вже недоліки нашого законодавства. У митників є свої вимоги, і вони діють згідно з інструкціями та правилами. Тут питання до українського законодавства – його потрібно лібералізувати. 

– Чи вже є безкоштовне покриття wi-fi у новому аеровокзалі? 

– Так, упроваджено зону вільного доступу до мережі інтернет на основі wi-fi. Зона вільного доступу діє у всіх зонах аеропорту та не має обмежень доступу до інтернет-ресурсів. Послугою зможуть скористатися  пасажири всіх міжнародних рейсів, обслуговування яких здійснюється у новому терміналі аеропорту.

– Скажіть, будь ласка, чи можуть очікувати львів’яни, що належний сервіс  залишиться і після Євро-2012?

– Звісно, все так і залишиться! Докладемо всіх зусиль, аби наші пасажири були задоволені обслуговуванням та сервісом.

– А чим зараз, можливо, незадоволені пасажири, які летять зі Львова?

– Свідомий, що наразі в аеропорту є замало торговельних закладів та об’єктів харчування. Наше законодавство не дозволяє за один день підписати відповідні угоди, адже ми державне підприємство, тому мусять бути  дотримані певні процедури. Якби ми були комерційною структурою, це зробили б за кілька днів. Звісно, все буде налагоджено. Щодо цін, то “золотої” води не буде. Вимога до операторів: аби ціни якщо і відрізнялися, то не більше як на 20% від тих, які є у місті.  

Про рейси та вартість квитків 

– Скажіть, будь ласка, з якими містами та країнами Львів нині має найкраще авіасполучення?

– Передусім із Києвом. Щодо Росії, то сполучення є наразі лише з Москвою. Удвічі збільшилась кількість рейсів до столиці Росії. Досі був рейс в аеропорт “Внуково”, а зараз працюємо з новою російською авіакомпанією “Ямал”, яка літає в інший аеропорт Москви – “Домодєдово”.

Щодо Санкт-Петербурга, то поки що немає рейсу у цьому напрямку. З Росією Львів матиме ще одне авіасполучення – у Сургут, яке здійснюватиме компанія “ЮТейр Україна”. Зокрема, з цим містом пов’язано чимало родинних зв’язків – багато українців колись туди поїхали й там залишилися жити і працювати. 

Відучора українці зможуть літати частіше до Польщі. Досі зі Львові був рейс лише до Варшави, а тепер ще є до Кракова та Вроцлава. Зокрема, рейси компанії “EuroLOT”, що сполучатимуть із Краковом, будуть чотири рази на тиждень – у понеділок, середу, п’ятницю і неділю. У Вроцлав – щосереди і щонеділі. До речі, це друга low cost-компанія після бюджетного перевізника “ВізЕйр Україна”. “EuroLOT” – компанія, яка передусім розрахована на туристів і пропонує пасажирам дешеві квитки. 

– Чи плануються зі Львова ще так звані low cost-рейси? Якщо так, то в які напрямки? Зокрема, чи можуть розраховувати львів’яни на дешеві квитки до Києва, Одеси, Сімферополя та Донецька?

– Складне запитання…

– Можливо, причина в тому, що внутрішні рейси обслуговує компанія “Аеро­світ”, яка є монополістом…

– Антимопольний комітет України не визнає “Аеросвіт” монополістом. Загалом, зараз напрям до Києва обслуговують три авіакомпанії – “Аеросвіт” та Міжнародні авіалінії України здійснюють польоти до “Борисполя”, а “ЮТейр Україна” – в  “Жуляни”. Щодня маємо шість рейсів до столиці. Збільшення рейсів до Києва не потрібно. Нині їх є достатня кількість. 

Щодо Донецька, то два роки тому Міжнародні авіалінії України відкривали рейс до цього міста. Була потужна медіа-кампанія… Його відкрили, була велика промоція, але рейс до Донецька протримався лише два місяці і його скасували. Причина – рейс збитковий, бо пасажиропотоку немає. Тут варто зважати і на потужності  Міжнародних авіаліній України, адже у їх авіапарку лише літаки класу “Boeing” (мова про 120 пасажирів). Як з’ясувалося, така кількість пасажирів до Донецька кілька разів на тиждень не літає. 

Можливо, туристам ціна квитка була не по кишені… Під час Євро-2012 з Донецька до Львова будуть чартерні рейси. 

– Чи літатимуть зі Львова літаки до Сімферополя? Особливо це актуальне питання на час літніх відпусток.

– Так, будуть. Їх щоденно, впродовж усього літа, здійснюватиме компанія “ЮТейр Україна”. Отож, львів’янам до Сімферополя буде чим дістатися, аби провести свій відпочинок у Криму. 

– Можливо, пощастить і людям, які полюбляють відпочинок біля моря в Одесі?

– Наразі жодна авіакомпанія не заявила про бажання літати зі Львова до Одеси. Звісно, це цікавий авіанапрямок. 

– Прошу сказати, чи можливе у найближчий час подорожчання квитків?  

– Ціна квитка є ринковою. У собівартості квитка велику частину займає вартість пального, а вона дещо не прогнозована. Скажімо, зараз воно дорожчає. Ці непрогнозовані зростання вартості енергоносія впливають на роботу авіакомпанії.

Про плани та старий термінал 

– Євро-2012 завершиться, а що далі? Які плани розвитку аеропорту на найближчі два-три роки?

– Першу ціль, яку ставимо перед собою, – збільшення пасажиропотоку. Мова про залучення нових авіаперевізників. Сьогодні тривають активні перемовини з кількома компаніями, як тими, що вже працюють, так і новими. Думаю, що результат буде успішним, і пасажирам зможемо запропонувати нові напрямки. Авіація є прогнозованою галуззю, тому традиційно все плануємо на рік наперед. Певен: обсяги для забезпечення роботи нового термінала у нас будуть.  

–  Відомо, що є кілька варіантів подальшого використання старого термінала  аеропорту. Чи правда, що його, можливо, перетворять на термінал для бізнес-авіації, який обслуговуватиме приватні літаки?

– З липня це приміщення перестане працювати на внутрішні рейси. Є різні варіанти. Так, одна з ідей, яку я не підтримав, зробити тут казино. Варіант, який цілковито має підтримку у Києві, – зробити сучасний бізнес-центр, а частину будівлі використовувати для бізнес-авіації. Зараз вона активно розвивається. Чартерні рейси ми обслуговуємо у новому терміналі. А для бізнес-авіації хочемо віддати частинку старого термінала. Потрібна реконструкція і для цього треба залучати кошти інвестора, а не держави. 

– А у Вас є приватний літак?

– Ні, немає (сміється – “Пошта”). 

Про персонал 

– У грудні 2011-го у ЛНУ ім. І. Франка відбувалися співбесіди щодо набору персоналу на роботу у термінал львівського аеропорту. Чи когось з цього списку охочих працювати відібрали? Адже згодом у місті лунало чимало нарікань, що співбесіди люди пройшли наче успішно, а на роботу не запрошують…

– Зі співбесід ми й відбирали персонал для роботи в новому терміналі. Зараз штат аеропорту – 730 осіб. Загалом на співбесіди до нас завітало кілька тисяч людей! Зі всіма відбулися співбесіди англійською мовою. Люди залишали свої резюме. Того, хто пройшов перший етап, ми запрошували на другий. Він відбувався у готелі “Тустань”. Згодом ще був відбір. Як наслідок – із кількох тисяч охочих місце праці отримали орієнтовно 50. Усі вони львів’яни. Персонал відбирали за кількома критеріями. Найважливіші – знання іноземної мови, креативність та комунікаційні навики. Певен: відбір нового персоналу для львівського аеропорту відбувся чесно! 

– А Ваші родичі чи знайомі серед тих 50-ти є?

– Жодного!  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8165 / 1.73MB / SQL:{query_count}