Недовершене Євро

“Пошта” побувала на останньому тестуванні Львова до футбольного чемпіонату – для ідеальної готовності міста треба ще не один місяць

“Пошта” побувала на останньому тестуванні Львова до футбольного чемпіонату – для ідеальної готовності міста треба ще не один місяць

У Львові провели друге і фінальне тестування готовності міста до футбольного чемпіонату. Цим чиновники хотіли продемонструвати свої доробки за весь час підготовки. Хто попрацював совісно, а хто ще має цілу купу роботи, на власні очі побачила кореспондент “Пошти”.

Стадіон – здано зарано

Сьогодні, 11 травня, львівський стадіон повинні передати в управління УЄФА. Однак, як пересвідчилась ”Пошта”, там ще роботи непочатий край. Йдеться не тільки про територію самого стадіону, де менше ніж за місяць відбудеться перший матч, але й про зону навколо нього. Посаджені поспіхом дерева не прийнялись, більшість із них пожовкла, що виглядає досить сумно на фоні розритої навколо території, яка тоне в бруді і смітті. 

Зрозуміло, що трава вже там не виросте і заасфальтувати все не вийде, тому в якому вигляді постане стадіон перед тисячами туристів, не важко здогадатися. Зважаючи на те, що матчі відбуватимуться у вечірній час, організаторам здалось би потурбуватись і про освітлення навколишньої території, бо те, що там є стадіон, видають лише мляві відблиски світла зі споруди. 

Що ж до самої арени, то під час проведення там фінальної репетиції до єврочемпіонату, на всій території стадіону ”Пошта” знайшла лише один смітник, цілу купу проводів та будівельного непотребу. У медіа-центрі не було мережі деяких мобільних операторів і не працювали мікрофони. Звісно, час на виправлення ще є, але для чого проводити два рази тести, при цьому залишивши поза увагою безліч нехай і дрібних, але дуже важливих речей. 

Висновок один – стадіон є, але належного вигляду, європейського стандарту він не має та й чи матиме. 

Медики – готові

Під час матчів на стадіоні функціонуватиме шість медичних пунктів, із яких – один для спортсменів, один для поважних гостей і чотири для глядачів. Також там працюватимуть медичні пішохідні патрулі, які повинні будуть виявляти глядачів, яким потрібна невідкладна допомога. По периметру стадіону розташовуватиметься певна кількість машин ”швидкої”. Під час усього єврочемпіонату з туристами працюватимуть лікарі, які володіють іноземними мовами. 

”На час проведення Євро ми залучаємо викладачів медичного університету, які знають англійську мову і викладають нею свої предмети, для проведення курсів з нашим персоналом. Також у нас працюватимуть студенти-медики, які володіють іноземною мовою і мають необхідну підготовку. Для них це буде практика, але і вони також нестимуть юридичну відповідальність”, – розповів на підсумковій прес-конференції Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міськради. 

Також для прийому туристів буде виділено окремий кабінет, де працюватимуть медики, які володіють необхідним рівнем знань англійської мови і зможуть надати допомогу іноземцеві. 

Містом пішки

Під час чемпіонату Європи з футболу 2012 в центральній частині Львова буде створена пішохідна зона та обмежено рух транспорту. Ця територія обмежуватиметься просп. Свободи – вул. Торговою – вул. Гавришкевича – вул. Підвальною – вул. Валовою – пл. Галицькою та діятиме з 28 травня до 5 липня. 

Окрім того, тільки у дні матчів, а це, нагадаємо, 9, 13 та 17 червня – рух транспорту буде обмежений також у межах так званого малого автотранспортного кільця, що охопить територію від ”Добробуту” до вул. Шота Руставелі, від головної пошти і до вул. Підвальної. 

Як повідомив директор департаменту ”Євро 2012” міськради Олег Засадний, під час матчів стадіон ”Арена Львів” буде відкритим для вболівальників вже за дві години до початку матчу. Для того, щоб потрапити в цей час на вул. Стрийську власним автомобілем, мешканцям та підприємцям, що проживають чи працюють тут, необхідно буле оформити перепустку. Нагадаємо, для цього потрібно заповнити заяву на uefaeuro2012.lviv.ua і віднести її у департамент ”Євро-2012” ЛМР, за адресою – пл. Ринок, 1, каб. 416. Після цього вам зателефонують щодо дати її отримання. 

Для об’їзду перекритих на час Євро-2012 вулиць у Львові можна буде завантажити програми із Google та Яндекс для GPS-навігаторів з картами. 

Халяви не буде!

Як стало відомо ”Пошті”, безкоштовного wi-fi на вокзалі не буде, про це нам розповіла  керівник прес-служби Львівської залізниці Лілія Криницька. ”Заява про те, що буде безкоштовний інтернет, звучала від міського голови, якщо він готовий його організувати – ми не будемо заперечувати. Туалет безоплатним буде лише для того, хто має квиток”, – розповіли у прес-службі залізниці. Тож інформація, яку поширюють чиновники, про погодження зони wi-fi і безкоштовні туалети, є, м’яко кажучи, обманом.

Так само обіцянками залишилася повноцінна реконструкція площі Двірцевої та прилеглої автостанції. Годі й говорити про автовокзал на Стрийській, який перебуває у жалюгідному стані. Цю автостанцію взагалі обійшли увагою, залишивши для туристів розриті газони і зруйновані тротуари. А обіцяна тренувальна база на спорткомплексі  “Скіф” так і не готова. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4144 / 4.02MB / SQL:{query_count}