Хаос довкола вокзалу

Євро­2012, на жаль, не врятує занедбану територію біля львівського залізничного вокзалу – обіцяної реконструкції не буде!

Євро­2012, на жаль, не врятує занедбану територію біля львівського залізничного вокзалу – обіцяної реконструкції не буде!

Трохи більше як місяць залишилося до футбольного чемпіонату, а невирішених питань – чимало. Зокрема, і навколо залізничного вокзалу Львова. Нещодавно створена робоча група “Вокзал” міського штабу з проведення Євро­2012, яка мала виявити найбільш проблемні місця в цьому стратегічно важливому пункті під час Євро­2012, подала перші результати своєї роботи.

Інформаційний та доступний вокзал

Як розповіла “Пошті” керівник робочої групи “Вокзал” міського штабу з проведення Євро­2012 Ірина Подоляк, вокзал повинен стати до Євро­2012 інформаційним та доступним.

“Тут працюватимуть вісім волонтерів, буде розміщено два намети, один з яких у сквері, а другий – на бетонованій площадці позаду трамвайної зупинки. В самому приміщенні розміститься туристичноінформаційний пункт, де буде вся потрібна інформація. Окрім того, залізничники пообіцяли начитати оголошення, які звучатимуть українською і англійською мовами не тільки в рамках Євро­2012, але й упродовж усього часу. Це буде привітання та побажання приємного відпочинку в місті”, – зазначає співрозмовниця.

До 14 травня на вокзалі мають встановити нові електронні табло, на яких інформація буде латинкою і кирилицею. За словами Ірини Подоляк, повинні працювати дві англомовні цілодобові каси, однак на вокзалі… не впевнені, чи буде в цьому потреба.

“Для нас це не буде проблема, ми маємо касирів, які володіють англійською, якщо буде велике навантаження – впровадимо і другу касу”, – каже Володимир Жемела, начальник Львівського вокзалу. Однак ті, хто часто подорожує, знають, які завжди черги біля однієї цілодобової каси і без такого напливу туристів.

Стосовно решти персоналу вокзалу: адміністраторів, носіїв, касирів, що матимуть безпосередній контакт з гостями – вони пройдуть навчання щодо гостинності. “Звісно, їх ніхто не змусить вивчити англійську, але коли до них звернуться по допомогу, вони повинні знати, як відреагувати. Загалом відбудеться чотири таких тренінги – два в кінці квітня, а два у травні”, – уточнює Ірина Подоляк. Однак жодної мотивації вчити мову у працівників вокзалу немає, бо їм за ці знання навіть не доплачуватимуть, незважаючи на те, що таке стимулювання практикують у всьому світі.

ДО ТЕМИ

Зал очікування просто неба. Так могли б сказати про скверик біля вокзалу туристи, які очікуватимуть потяга влітку не в душному залі, а в тіні дерев. Однак, як виявилося, ніхто в місті не в змозі його впорядкувати. Місто не має грошей для його реконструкції.

Наразі чиновники шукають меценатів, які б погодилися надати лавочки в цей парк. До Великодня вокзал погодився обрізати там дерева і, можливо, пофарбувати лавки.

Безкоштовного сиру не буде?

Найгострішими питаннями в підготовці самого вокзалу є готовність установи надавати безкоштовний вхід у туалети та інтернет. Виявляється, безкоштовні туалети поки що тільки на папері, гроші на них ніхто не виділяв, запевняє начальник вокзалу Володимир Жемела.

Щодо інтернету, то раніше в міській раді інформували, що залізниця пообіцяла до кінця квітня у приміщенні вокзалу та на перонах встановити безкоштовний wifi. Гарантовано ця послуга мала б надаватись до кінця червня з перспективою подальшого функціонування.

Однак начальник вокзалу стверджує, що взагалі не знає, хто би мав той wifi встановлювати, адже досі не проведено конкурсу. “Наразі в нас у платному залі є Інтернет, і там він безкоштовний”, – каже “Пошті” Володимир Жемела.

Площа Двірцева залишиться без ремонту...

У планах до Євро­2012 був також благоустрій площі перед вокзалом, однак проект через брак грошей втілити не вдасться. Про це в один голос заявляють чиновники.

“Ця ділянка буде в такому вигляді, як вона є зараз. Але ми маємо досить серйозні плани стосовно впорядкування того транспортного безладу, який там є зараз”, – каже Ірина Подоляк. За її словами вже створено групу, до складу якої увійшли представники департаменту містобудування, транспорту, ДАІ та залізничного вокзалу, які до наступного вівторка повинні розробити нове, чітке і дуже зрозуміле зонування цієї площі.

“Ми плануємо розробити схему руху на цій ділянці, облаштувати парковки для таксі, громадського транспорту шатлбасів. Той план мав би бути впроваджений до травня. Залізниця має нову паркову, яка обладнана терміналами. Вона може бути не тільки для приватного транспорту, але й для таксистів”, – розповів “Пошті” Микола Жук, начальник управління транспорту і зв’язку Львівської міськради.

Ірина Подоляк теж вважає, що таксисти можуть стояти на стоянці від залізниці, а за виклику – під’їжджати. Однак начальник вокзалу іншої думки: “Ми маємо угоду з одним таксі на цілий рік, і вони можуть стояти біля вокзалу на тих тротуарах”.

Зважаючи на все, місце для зупинки маршруток не зміниться. “Управління транспорту має попрацювати з перевізниками, вишукати можливості, щоб принаймні були таблички з номером маршруту. А чудово було б обладнати там якусь криту зупинку, щоб люди в дощ не мокли”, – акцентує Ірина Подоляк.

Безлика автостанція

Ще одна біда цієї площі – автостанція №8 по сусідству з вокзалом. З першого погляду, не одразу й зрозумієш, що це за об’єкт: купа автобусів у безладно роз’їжджає занедбаною площею. Тут іноді українцю без допомоги не обійтись, а що вже говорити про іноземців! На автобусах немає латинської транслітерації напрямків руху, машини в занедбаному стані, водії та касири, звісно, ні про яку англійську й не чули – як тут не загубитись?

Єдине оптимальне рішення – забрати її з цього велелюдного місця, вважають у міській раді. “Уже є проект землевідведення на вулиці Збиральній, але там поки нічого не облаштовано, тому не відомо, чи буде це втілено. Управління капітального будівництва працює над інвестиційним конкурсом”, – пояснює Микола Жук.

“Там цієї автостанції немає бути взагалі! – наголосив учора “Пошті” міський голова Львова Андрій Садовий. – Вона довгий час знаходиться тут тимчасово. А ті маршрутки – не належної якості. Цей бізнес очолює Ігор Дума, ми з ним ведемо перемовини, щоб ця автостанція переїхала в інше місце. Він поки що не погоджується на це, бо вважає, що в автостанції ідеальний вигляд. Бізнес у нас часто думає, як заробити надприбутки, не хвилюючись якістю сервісу. Тому наразі це питання залишається відкритим”.

Натомість сам Ігор Дума, голова Організації роботодавців транспорту Львівщини, має зовсім інше пояснення: “Я вже чотири роки прошу, щоб мені дали змогу реконструювати 8му автостанцію, але вони відмовляють. Я готовий вкладати гроші, але поки що ми не можемо домовитись, і я навіть не можу поміняти таблички з напрямками руху, бо з мого боку це буде незаконно. А як її можна перенести? Землю не виділили. Це просто пусті балачки. Проект землевідведення не пройшов на сесії облради. Ця земля в комунальній власності Львова. А хто захоче будувати на чужій землі.

Стосовно автобусів, вони в нас у належному стані. Ті, що їдуть за кордон, мають латинську транслітерацію напрямку, і водії знають мову тієї країни, в яку їдуть. Довідка в нас є і на восьмій автостанції, але чи знають працівниці англійську – треба ще перевірити”.

Кому вірити і на що сподіватись, залишається питанням. Зрештою, через місяць побачимо, чи є в місті господарі, які не лише роздають обіцянки, а й виконують їх.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8787 / 1.64MB / SQL:{query_count}