У Львові знайшли фортецю

На вулиці Лесі Українки археологи натрапили на залишки Вежі ткачів, що датується початком XV століття

На вулиці Лесі Українки археологи натрапили на залишки Вежі ткачів, що датується початком XV століття

У Львові під тротуаром навпроти будинку №29 на вулиці Лесі Українки фахівці Рятівної археологічної служби під час розкопок знайшли вежу XV століття, яку колись називали Вежею ткачів. Вона була однією з 28-ми, які входили до системи фортифікації середньовічного міста. 

“Під час розкопок на місці будівництва торгово-офісного центру ми наштовхнулись на залишки Високого муру – першої лінії оборони Львова. З історичних джерел відомо, що Високий мур мав 28 веж, кожна була закріплена за одним або кількома ремісничими цехами. У разі нападу саме цей цех відповідав за оборону певної ділянки муру. Було відомо, що десь тут, на розі вулиць Лесі Українки та Друкарської, є рештки Вежі ткачів, однак точного місця розташування досі не знали. Історики припускали, що Високий мур, а отже і Вежа ткачів, проходив під фасадами будинків, натомість ми встановили, що він зміщений на метр-півтора в бік дороги, – розповів науковий співробітник Науково-дослідного центру “Рятівна археологічна служба” Інституту археології НАН України Остап Лазурко.

 За словами археологів, вежа датується початком XV століття.

“Ми знайшли точку примикання вежі до Високого муру. Обидва об’єкти зроблені з грубо оброблених вапнякових каменів. Дуже би хотілось дослідити її повністю. Це дослідження може допомогти з’ясувати, якими саме були ці вежі. Адже на деяких мапах вони зображені як вежі закритого типу – з чотирма стінами, а на інших – відкритого типу, тобто лише з трьома стінами. Досі у Львові не дослідили повністю жодної вежі з Високого муру”, – каже археолог Юрій Лукомський.

Під час розкопок фахівці також виявили залишки кам’яних фундаментів будинків кінця XVIII ст., частину печі того ж часу, а також цікавий мурований протоколектор XIX ст., який мав відводити ґрунтові води. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7976 / 1.53MB / SQL:{query_count}