Невпевнена недовіра

Щоб відправити у відставку губернатора Львівщини, депутатам забракло двох голосів

Щоб відправити у відставку губернатора Львівщини, депутатам забракло двох голосів

Депутатам Львівської обласної ради забрак­ло двох голосів, щоб відправити у відставку голову Львівської облдержадміністрації Михайла Костюка. На сесії 13 березня депутати, як і передбачалося, поставили питання звіту губернатора на порядок денний.
Однак звітувати перед радою за сто днів роботи голова області цілком передбачувано відмовився. Замість Костюка звітували на трибуні його заступники та керівники профільних управлінь ОДА.
На думку Михайла Костюка, для того, щоб звіт був об’єктивним, його проводили люди, які працювали у Львівській ОДА впродовж минулого року. “Доповідь, яка прозвучала з вуст наших працівників, є достатньо професійною”, – підкреслив губернатор.
Основними причинами висловлення недовіри Костюку представники об’єднаної опозиції назвали: зростання безробіття в області; несвоєчасність виплат заробітної плати; нижчі темпи зростання заробітної плати, порівняно з іншими областями; зростання частки правопорушень; недофінансування обласних програм; зменшення обсягів місцевого виробництва і заміну його імпортним товаром; посилення тиску на ЗМІ, журналістів, творчу інтелігенцію, підприємців, місцевих депутатів та громадських діячів.
Після цього почалася найцікавіша і найдраматичніша для обранців частина цієї політичної опери – голосування та підрахунок голосів. Депутати від фракції ВО “Свобода” всупереч таємності процедури голосування демонстрували колегам та пресі свої бюлетені із “галочкою” навпроти пункту про недовіру Костюку. Інші зберігали таємницю голосування. Однак результат депутатської ініціативи став для опозиції холодним душем.
Рішення про недовіру підтримали 74 депутати зі 104 присутніх. “Проти” проголосувало 20 депутатів, “утрималось” – 9, недійсним визнали 1 бюлетень. Загалом у Львівській обласній раді є 116 обранців.
Як відомо, згідно законодавства для того, аби оголосити недовіру губернатору, потрібна проста більшість голосів відповідної обласної ради – у даному випадку 58 голосів депутатів. Після цього президент мав би відреагувати і ухвалити рішення про те, чи залишати керівника області на посаді, чи ні. Але для відставки голови ОДА потрібно понад дві третини голосів ради – 76 голосів. Тоді у президента, відповідно до чинного законодавства, нема вибору і він змушений звільнити голову ОДА.
Тепер варто звернутися до політичної арифметики. Опозиційні сили у Львівській обласній раді мали достатню кількість голосів, щоб без проблем попрощатися із будь-яким губернатором.
Так, фракція ВО “Свобода” у ЛОР налічує 41 депутата, фракція ПП “Фронт змін” – 18, фракція Народного руху України – 8, фракція “наша Україна” – 7, фракція ПП “Удар” – 3, фракція КУН – 2, у Партії захисників Вітчизни та РХП є по одному депутату, УСДП – 2 обранців. Разом 83 мандати.
Чому при такому запасі голосів опозиційні сили, що входять до Комітету опору диктатурі не змогли відправити голову ОДА у відставку – вочевидь буде предметом розбирання усередині фракцій. Голосування за недовіру Костюку чітко засвідчило, що опозиція у Львівській області не є консолідованою і керується не партійною дисципліною, а політичною доцільністю і власними інтересами.
Сам Михайло Костюк рішення ради сприйняв спокійно. Він заявив, що має намір звернутись до уряду щодо реалізації програм розвитку, якщо Львівська облрада блокуватиме їх ухвалення. За його словами, голосування за недовіру – це політичний популізм, і якщо у залі Львівської облради і надалі пануватиме такий настрій, то область звертатиметься до центральних органів влади та реалізовуватиме ці програми через інші механізми.
“Можу також сказати, що якщо цей популізм у сесійному залі не припиниться, то перспективи розвитку регіону на 2012 рік я бачу надзвичайно слабко. Висновок один: треба затягнути рукави і максимально працювати на розвиток області”, – додав Михайло Костюк.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7845 / 1.57MB / SQL:{query_count}